Arama

50 gramlık bir cismi nasıl uzun süre havada asılı tutabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Haziran 2011 Gösterim: 7.941 Cevap: 9
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
5 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
ben 5. sınıfA GIDIYORUM PARASUT ODEVI VAR NASIL YAPALABILIRIM ?
KONUSU 50 GRAMLIK BIR CISMIN UZUN SURE HAVADA KALMASI
EN İYİ CEVABI uchiha itachi verdi
tam hesabını yapabilecek durumda değilim fakat
yeteri kadar büyüklükteki bir kumaş parçasının uçlarına ip bağlayıp bu ipleri 50 gr'lık cismine bağlayabilirsin. ortalama 3 kattaki bir balkondan atarak cisminin havada süzülmesini sağlayabilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar

fakat daha uzun süreli havada kalmasını istiyorsan. o zaman bu projene birde motor eklemen gerekmektedir. tipik bir balon yaparak motor vasıtasıyla sıcak havayı balonun içinde biriktirerek 50 gr.lık cismini havada asılı tutabilirsin.
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
tam hesabını yapabilecek durumda değilim fakat
yeteri kadar büyüklükteki bir kumaş parçasının uçlarına ip bağlayıp bu ipleri 50 gr'lık cismine bağlayabilirsin. ortalama 3 kattaki bir balkondan atarak cisminin havada süzülmesini sağlayabilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar

fakat daha uzun süreli havada kalmasını istiyorsan. o zaman bu projene birde motor eklemen gerekmektedir. tipik bir balon yaparak motor vasıtasıyla sıcak havayı balonun içinde biriktirerek 50 gr.lık cismini havada asılı tutabilirsin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 5.sınıfa gidiyorum bir proje ödevi verdiler konusu en uzun havada kalan paraşüt motor takılmadan yapılacak bana yardım edermisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gerekenler-
Kalın bir kumaş
Kalın ve uzun bir ip
Destek olarak plastik bardak
Taşınacak malzeme
-Yapılışı-
Kumaşın birbirine paralel iki köşesi kesilir. İpler üstte kalan iki uzunluktan birbirlerine iliştirilir. (Ortada düğüm için yer kalmalıdır) Ortada düğüm yapılır. İpin kalanı düğümden aşağı atılır. Plastik bardak aşağı sarkan iplere iliştirilir. Deney için içine yumurta konulup bir kattan aşağı bırakılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ama şunu söyliim kumaş hava kaçırır onun yerine kalın naylon poşetler kullanmak iyi olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ama haklı doğru söylüyo kumaş hava kaçırır sen poşet kulan bence .aynı ödevi ben de yaptım kumaş yapanlarınki çabuk düştü çünkü hava kaçırdı havayı kumaşın altında tutamazsın hemen düşer
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana yardım edermisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gerekenler-
Kalın bir kumaş
Kalın ve uzun bir ip
Destek olarak plastik bardak
Taşınacak malzeme
-Yapılışı-
Kumaşın birbirine paralel iki köşesi kesilir. İpler üstte kalan iki uzunluktan birbirlerine iliştirilir. (Ortada düğüm için yer kalmalıdır) Ortada düğüm yapılır. İpin kalanı düğümden aşağı atılır. Plastik bardak aşağı sarkan iplere iliştirilir. Deney için içine yumurta konulup bir kattan aşağı bırakılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Paraşütü havada tutmak için hafif ve pofuduk bir yapıdan yapılması gerekir.Hatta asılı bile kalabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benada yardım ben bir nesneyi dokunmdan havada tutmak istiyorum bi akraban yapıyo ve tamemen zihniyle ama ögretemedi bilen varsa lütfen sölesin