Arama

Hukukla ilgili şu sorulara yanıt verebilir misiniz?

Güncelleme: 24 Aralık 2015 Gösterim: 8.455 Cevap: 15
küçük bilinmez - avatarı
küçük bilinmez
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #1
küçük bilinmez - avatarı
Ziyaretçi
1. Hukukta haber unsurları nelerdir? Bu kapsama girecek örnek ve girmeyecek örnek?
2. Haber alma ve bilgi edinme hakkı arasındaki fark (sayfa 56)
Sponsorlu Bağlantılar
3. X
4. Terörle mücadele kapsamında basın yasaları ( sayfa 84-85)
5. X
6. Yüzyüze ve yüzyüze olmayan iletişim araçları nelerdir? İletişim araçları hangilerine girer? Hukuki sonuçları nelerdir?
7. Türkiye'de tevdi yükümlülük?
8. Sporda şiddetin önlenmesi kanunu kapsamında şiddet içeren yayınların önlenmesi (sayfa 80-81)
9. Çocukların yargılanmasına dair, çocukların sakıncalı yayınlardan korunması?
10. Basılmış eserlerin dağıtılması.
11. Özel yaşama saygı 4 ana maddeye göre açıkla (yan sayfadaki maddeler) ( 4-5 tane cümle yaz her 1 madde için)
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
ÖDEVLERİNİZİ KENDİNİZ YAPMANIZ SİZİN YARARINIZADIR.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

hukukla ilgili sorular

ÜZERİMDE 2 AYRI ŞİRKET VAR FAKAT BEN ORADA YETKİLİ DEGİLİM,ŞİRKETLERDEN BİRİNİ DEVRETMİŞTİM,YİNEDE BENİM ADIMA BORÇ GELİYOR.2.ŞİRKET İÇİN VEKALET VERDİM BİR BAŞKASINA DEVRETMEK ÜZERE FAKAT VEKALETİN ONAYLANDIGI GÖZÜKMÜYOR.DİGER YÖNETİCİLERE ADRESLERİNDEN ULAŞILAMIYOR.BEN YARDIMCI GÖZÜKÜYORUM SAVCILIGA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM ALDATILDIGIMA DAİR FAKAT RET KARARI GELİYOR.BU OLAYDAN NASIL KURTULABİLİRİM,ACİL YARDIM İSTİYORUM.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Geçen sene ağustos ayında Marmariste bir türk kızıyla tanıştım.Kendisi bir şirkette model olarak çalışıyordu ve enaz 23-24 yaşında gösteriyordu.Tanışmamızdan 2 gün sonra birlikte olduk.Ve maalesef korunmadık.Sonra benim tatilim bitti ve geri döndüm.Çok geçmeden hamile olduğunu söyledi.Aldırmak fikrini de maalesef desteklemedi.Bir müddet sonra da bebeğin benden olmadığını, benden önceki erkek arkadaşından olduğunu söyledi.Ben de bu konuyu unuttum.Ama 1 hafta önce beni tekrar aradı ve bebeği doğurduğunu ve babasının ben olduğunu söyledi.Ve en korkunç olan da kendisinin 08.01.1993 doğumlu olduğunu,yani reşit olmadığını söyledi.Ben "Niye bana yaşını söylemedin" diye sitem ettiğimde "Aslında yaşım daha fazla ama 3-4 sene geç nüfuza alınmışım" diye de bir cevap aldım. Şok oldum. "Bayanlara yaş sorulmaz" prensibine sadık kalarak, aslında centilmenlik yapmak değil de kendimi ateşe atmışım ama haberim yok. Lafı uzatmadan, bebeği nüfuzuna alamayacağını,benim gelip bunu yapmamı istedi.Şimdi kafamda binbir soru var. 6 aydan 2 yıla kadar hapis mi bekliyor beni? Yoksa icbari evlilik mi?Yoksa bebeği sadece nüfuzuma almam yeterli mi olur? LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN.Sabırsızlıkla cevabınızı bekleyen biri..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba annemlerle amcamlar alt ve üst katta otururlar.Ama sürekli kavga halindeler bir gün amcam karısı ve kızı aşağıya bizim eve inerler ve annemi amcam döver ve annemde bu dayak esnasında mutfaktadır ve eline geçen bir bıçakla amcama bıçağı çeker ve amcam bunun üzerine korkup kızını ve karısını alıp yukarıya çıkar.karakola gideriz adli tıp falan sonra annemi hastaneye falan götürdük falan ama o gün biz davacı olmadık olay kapansın istedik.Fakat amcamın kızı yengem bana bıçak çekti ve elimi kesti deyip şikayetçi olmuş 05.10.2010'da duruşma vardı fakat onlar duruşmaya gelmediler.Bir sonraki duruşma 09.03.2010'da ve bize ne kadar tanığınız varsa getirin diyorlar bu dava ile ilgili ne olabilir bir avukat tutmamıza gerek var mı?Yada ne yapabiliriz???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mayıs 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2003 yılınsa araç kazasından dolayı icra takibi açıldı. fakat daha sonra 2012 yılında dava dosyası kapalı takipsizlik diye görünüyor bu dosya yeniden açılabilirmi bilgi verirseniz memnun olurum
abty1973 - avatarı
abty1973
Ziyaretçi
14 Mayıs 2012       Mesaj #7
abty1973 - avatarı
Ziyaretçi
LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN.Sabırsızlıkla cevabınızı bekleyen biri..g
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
14 Mayıs 2012       Mesaj #8
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
abty1973
ne sorunun var anlatsan belki cevaplayan çıkabilir...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben gökse 17 yaşındayım ve kız meslek lisesi gıda bölümü okuyorum ama okuduğum bölümle ilgili bir meslek düşünmüyorum ve bayadırda hukuğa merak sardım benim edinmek istediğim bilgi savcı yada avukatlık için okuduğum okul uygunmu hukuk fakültesine gidebilirmiyim bana yardımcı olursanız çok svinirim şimdiden teşekkürler .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE]hukukla ilgili bilgiler ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum[/QOTE]
U