Arama

Fransa'nın giyim tarzı nasıldır? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Mayıs 2013 Gösterim: 141.803 Cevap: 41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Haziran 2010       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu bilgiler aşırı uzun
Sponsorlu Bağlantılar
koksalsa - avatarı
koksalsa
Ziyaretçi
25 Ekim 2010       Mesaj #32
koksalsa - avatarı
Ziyaretçi
resimleri göremiyorum acaba eksik olan nedir? İyi çalışmalar...
Sponsorlu Bağlantılar
koksalsa - avatarı
koksalsa
Ziyaretçi
25 Ekim 2010       Mesaj #33
koksalsa - avatarı
Ziyaretçi
resimleri göremiyorum . Biraz önce tekrar yazdım ama sanırım o genel konular arasına karıştı. İyi çalışmalar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kısa bir cevap lzm ama herkes birbrnden alıntı yapio...farklı bise yzn yok mu ya?
seroş - avatarı
seroş
Ziyaretçi
21 Aralık 2010       Mesaj #35
seroş - avatarı
Ziyaretçi
* 1700'lerde Fransız giyim eşyası. Kadınlar ilk önce bir iç gömleği (1) giyer, onun üzerine balen li bir korse (2) takarlardı. Kalçanın iki yanına konan küçük yastıkçıklar bir jüponun (4) üzerine geçirilmiş çemberdeki yerlerine yerleştirilirdi. Bunun üzerine uzun bir jüpon (5) giyilirdi. Bu jüponun önünde bazen kapitone bir parça olur ve giysinin (9) önünden görünürdü. Giysi ile aynı kumaştan bir göğüslük (3) takılırdı. Kollar fırfırlı ya da pilili olurdu. Gene kenarı fırfırlı bir şapka msn demon, yüksek ökçeli ayakkabılar msn note ve bir yelpaze (7) ile giyim tamamlanırdı. Erkekler de süslenmekte kadınlardan geri kalmazdı, iç çamaşırları (12) ketenden ya da pazenden olurdu. Bol kollu bir gömlek (10), uzun çorap, dize kadar pantolon (13) giyerlerdi. Desenli, uzun ve dar bir yeleğin (11) üzerine yakalı ve kol kapakları süslü bir ceket (17) alınırdı. Çaprazlama takılan geniş bir kuşak çarpıcı bir görünüm yaratırdı. Peruk (14) giyim kuşamın önemli bir parçasıydı. Üç köşeli şapka kadar eldiven, baston (15) ve uzun dilli ayakkabılar (16) da giyimin kusursuz olması için gerekliydi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2011       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen Fransa'nın giyim özelliklerini bulurmusunuz her siteye baktım yok lütfen yarına teslim acele edin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
belçikanın örf ve adetini istiyorum 1gün kaldı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2011       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fransanin geleneksel kiyafetleri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
off ödevim var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2012       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bu fransada bayanların kıyafetlerı hep acık tarz mı magazada falan kapalı yokmudur nasıl bır dünya ya kapalı bulamazmıyım pazarda magazada falan bayan ıcın ya dekolte acık ya omzu acık falan falan kapalı yokmudur nasıl gıyım tarzları vardır ya