Arama

CPU kullanımı kaç olmalıdır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Haziran 2017 Gösterim: 92.776 Cevap: 49
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar size söLe izah edeym . Cpu Kullanimi bilqisayarin calistirdiqi dosyalarada baqli mesela.Nete girdiqinizde cpu *NORMALDE %5-6 En fazla 10 olmalidir 10 dan sonrazi dez avantaj.
Bunu Cozmenin yolu var kesinlikle sacma demeyin .
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayari bulunduqu ortamdan daha soquk bir ortama goturun.
Eqer dahada performans almak istiorsan ramin 2 gb yap en Az oda sana 50-60 liraya mal olur [2Gb Ramler 50 lira civarinda]
Netimde bir yavaslama var diorsan 192.168.1.1 sitesine girip advanced >securty>Orda web>ve ping kutusuna tıklayin Emin oln gelen verileri toparliyacak .Mesela 15.000 Veri aktariyor sen bunun 500 ünü aliorsn sadece.İste aradaki trafiqi toparlayarak 4.500 e kadar yükselebilio tabi senin işlemcinede baqli mesela son sistem iste 9.000 bulabilir
Hadi ßaşarıLaR....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERABA ARKADAŞLAR BENİM Bİ SORUNUM VAR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...
İşlemci: IntelMsn Rainbow Core(TM) Duo CPU E4700 @ 2.60GHz
Sponsorlu Bağlantılar
RAM: 3,00 GB
Sistem türü: 32 bit İşletim Sistemi.
BEN HERHANGİ BİR OYUN AÇTIĞIMDA CPU KULLANIMI TAVAN OLUYOR ÖRNEĞİN NEED FOR SPEED CARBON ESKİDEN OYUN OYNARKEN HİÇ BİR SORUN YOKTU AMA 1 AY ÖNCE BÖYLE BİR SORUN ÇIKTI HANGİ OYUNU AÇARSAM AÇAYIM 5DK YA BİLGİSAYAR KAPANIYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM Msn Sad(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba;
Biosu güncelelrseniz sorun çözülecektir diye düşünüyorum bendede vardı laptop kullnıyorum birden kapanıyordu oyunlarda şuanda öyle bir sorunum yok.KOlay gelsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İyi günler ben pc mi bugün aldım fakat cpu %100 kötümü yaa netbook bi oyunun yaması oluyor şuanda bilgisayar da ısınmadı donmuyor bile :/
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ueni bi laptop alıcam belki biliosunuz HP Pavilion dv6-6115st LZ490EA iimi ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim cpu hızı suanda %1 2 6 arası deişiyor suanda acık olanlar sarkı face ve bu form iyi midir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
avea jet modem kullandığım zaman cpu %100 kullanıyor ve bilgisayarım çok ses çıkarıp, ısınıyor. ne yapabilirim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnm bilgisiyarımda cpu %2-%50
remixindir - avatarı
remixindir
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #19
remixindir - avatarı
Ziyaretçi
Ortalama Hiçbir Program çalıştırmadığınız zaman %1 ile 2 arasında gidip gelmeli.

Eğer Tüm Programları Kapatmanıza Rağmen CPU değeri %30-40 larda geziyorsa Bilgisayarınızda Trojan virüs gibi zararlı yazılımlar mevcut demektir ki format atılması gerekir.
turkcs - avatarı
turkcs
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #20
turkcs - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş bir resim koy görev yöneticisinden bi bakalım ama cpu kullanımını düşürmek için başlat çalıştır' a msconfig yaz ilk yerde başlangıç öğelerinin tikini kaldır.Sonra başlangıç sekmesine gel ve antivirüsü falan etkin yap.uygula tamam deyip çık sonra pc yi yeniden başlat pc açılınca 5 dk bekle cpu kullanımı azalır.

Bu arada ramin düşük 1GB 2GB iyidir