Arama

2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum öğretim üyesi olma şansım nedir?

Güncelleme: 19 Ekim 2011 Gösterim: 7.673 Cevap: 3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
14 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar ben 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum öğretim üyesi olma şansım nedir? ve eğer şansım varsa neler yapmalıyım?yardımlarınız için teşekürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
öncelikle ösym kazanıp bir dört yıllık fakülte bitirmelisiniz. yani lisans yapacaksınız sonrada tezinizi verip yüksek lisans yapacaksınız..
Alıntı

2547 - Yükseköğretim Kanunun Öğretim Görevlileri ilgili 31. madde aşağıdaki gibidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Madde 31-Öğretim görevlileri; üniversitelerde ve bağlı birimlerinde bu Kanun uyarınca atanmış öğretim üyesi bulunmayan dersler veya herhangi bir dersin özel bilgi ve uzmanlık isteyen konularının eğitim-öğretim ve uygulamaları için, kendi uzmanlık alanlarındaki çalışma ve eserleri ile tanınmış kişiler, süreli veya ders saati ücreti ile görevlendirilebilirler. Öğretim görevlileri, ilgili yönetim kurullarının görüşleri alınarak fakültelerde dekanların, rektörlüğe bağlı bölümlerde bölüm başkanlarının önerileri üzerine ve rektörün onayı ile öğretim üyesi, öğretim üye yardımcısı ve öğretim görevlisi kadrolarına atanabilirler veya kadro şartı aranmaksızın ders saati ücreti veya sözleşmeli olarak istihdam edilebilirler-Öğretim üyesi kadrolarına öğretim görevlileri en çok iki yıl süre ile atanabilirler; bu süre sonunda işgal ettikleri kadroya başvuran öğretim üyesi bulunmadığı ve görevlerine devamda yarar görüldüğü takdirde aynı usulle yeniden atanabilirler. Atanma süresi sonunda görevleri kendiliğinden sona ere. Bunların yeniden atanmaları mümkündü.-Bu takdirde ilk atama usulü uygulanır. Konservatuarlar ile meslek yüksekokullarına gerektiğinde sürekli olarak öğretim görevlisi atanabilir.

Quo vadis?
zorlu_sevdam_28 - avatarı
zorlu_sevdam_28
Ziyaretçi
25 Temmuz 2011       Mesaj #3
zorlu_sevdam_28 - avatarı
Ziyaretçi
iki yilliktan 4 yilliga gecenler ogretim gorevlisi kalamiyor mu Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meslek yüksek okulu ve fakülte arasındaki fark nedir..? bilqi verirseniz sevinirim..