Arama

Mesleklerin ortaya çıkmasını sağlayan etkenler nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Aralık 2011 Gösterim: 7.938 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
18 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
mesleklerin ortaya çıkmasını sağlayan etkenler nelerdir?
EN İYİ CEVABI MeLL verdi
Kısaca;

Sponsorlu Bağlantılar
Herhangi bir sorun veya ihtiyaca karşı,en doğru bilgiyi en doğru bilen kimsenin analiz etmesi ve bu sorunu-ihtiyacı,kısa yoldan faydalı olan çözüme ulaştırmasıdır

diye düşünüyorum.Eğer bu konuda makalale,anlatma tarzı bir şey istiyorsanız bu bilgi çok kısıtlı olur.Ama ana fikir budur!
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
18 Ocak 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kısaca;

Sponsorlu Bağlantılar
Herhangi bir sorun veya ihtiyaca karşı,en doğru bilgiyi en doğru bilen kimsenin analiz etmesi ve bu sorunu-ihtiyacı,kısa yoldan faydalı olan çözüme ulaştırmasıdır

diye düşünüyorum.Eğer bu konuda makalale,anlatma tarzı bir şey istiyorsanız bu bilgi çok kısıtlı olur.Ama ana fikir budur!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bize hizmet saglayan meslekler ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Alıntı

MESLEK NEDİR?

Meslek, insanın yaşamını sürdürebilmek için icra ettiği ve genellikle yoğun bir eğitim, çalışma, bilgi birikimi, seçilen mesleğe bağlı olarak yetenek geliştirmeyi gerektiren ve tüm bu sürecin sonunda kişilerin kazandığı ünvanın adıdır. Genellikle her meslek o mesleğin etik değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar nezdinde tanınmasını sağlayan profesyonel kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. Bizde resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır. Mesleklere örnek olarak bilgisayar programcısı, yazılım mühendisi, tekstil teknikeri vs verilebilir. Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, mesleğin başarıyla yürütülebilmesi ve geleceği ile ilgili pekçok husus mutlaka araştırıp geliştirilmesi gerekli hususlardandır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi