Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var|Gösterim: 41.859|Cevap: 81|Güncelleme: 15 Nisan 2015

Gazlar ve hava iletken midir yoksa yalıtkan mı?

Mesaja atla
Ziyaretçi
19 Ocak 2009 17:15   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
gazlar iletkenmi yalıtkanmı hava iletkenmi yalıtkanmı valla hiç bir yerde bulamadım lütfen bana yardım edin
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Alıntı

Hava belirli şartlar altında iletken olur.Mesela kış günlerinde, nemli günlerde, yani elektriği iletebilecek etmenler gözlendiğinde hava iletken olur.Bu tür günlerde büyük elektrik santrallerine yaklaşmak yasaktır...rnrnCevaplayan: karadelikrnsıcak ve kuru günlerde yalıtkandır. bir düşünsenize siz lambayı açıyorsunuz ve elektrik akımı lambadan hava yoluyla iletilerek size kadar gelip sizi çarpıyor . bu niye olmuyor. çünkü azot bunu engelliyor. ama havdaki nem miktarı yüksek olursa işler değişiyor.

kaynak
Sponsorlu Bağlantılar
19 Ocak 2009 17:31   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Hava belirli şartlar altında iletken olur.Mesela kış günlerinde, nemli günlerde, yani elektriği iletebilecek etmenler gözlendiğinde hava iletken olur.Bu tür günlerde büyük elektrik santrallerine yaklaşmak yasaktır...rnrnCevaplayan: karadelikrnsıcak ve kuru günlerde yalıtkandır. bir düşünsenize siz lambayı açıyorsunuz ve elektrik akımı lambadan hava yoluyla iletilerek size kadar gelip sizi çarpıyor . bu niye olmuyor. çünkü azot bunu engelliyor. ama havdaki nem miktarı yüksek olursa işler değişiyor.

kaynak
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
11 Ocak 2010 19:03   |   Mesaj #3   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende iletkendir kışın yada yazın farketmez gidipte kışın prizleri ellersen yine elektrik çarpar neticede hava iletkendir
Misafir
14 Ocak 2010 14:43   |   Mesaj #4   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bana yardım edin performans ödevimi yapamayacağım yaa
Misafir
3 Şubat 2010 15:28   |   Mesaj #5   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
katı sıvı gazlar iletkenmidir? yalıtkanmıdır?|noolur bulun şu sorunun cevabını
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
8 Şubat 2010 18:35   |   Mesaj #6   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gazlar iletkenmidir
Misafir
8 Şubat 2010 18:54   |   Mesaj #7   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

gazlar iletken midir

iletgendir
Misafir
9 Şubat 2010 18:26   |   Mesaj #8   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kava iletkendir çünkü kış günlerinde nemili dir sıcak ve kuru günlerde ise yalıtkandır
Misafir
10 Şubat 2010 09:24   |   Mesaj #9   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
katı ve sıvı yalıtkanlar,katı ve sıvı iletkenlerde wardır mesela katı iletken gümüş altın, sıvı iletken sirke tuzlusu, katı yalıtkan tahta sıvı yalıtkan şekerli su olur cewabımı werdim BYYYY
Misafir
10 Şubat 2010 19:03   |   Mesaj #10   |   
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben öğretmenim gazlar iletkenmi diyorsunuz hava gaz değilmi yani gazlar birer iletkendir
Sponsorlu Bağlantılar
Cevap Yaz
Hızlı Cevap

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç