Arama

Neşet Ertaş kimdir, hayatı ve eserleri hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Kasım 2012 Gösterim: 47.964 Cevap: 55
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neşet Ertaş'ın Kişiliği

Sponsorlu Bağlantılar
-hiçbir medyatik tutumu olmayan birisidir

-kalabalıklardan ve şöhretten köşe bucak kaçar

-mütevazıdır

NESET ERTAŞ SANATCI KİŞİLİĞİ:
Neset Ertaşın sanatcı kişiliği bir ozan ve halk müziği sanatcısı olarak bilmektedir

Neşet Ertaş,
Doğumu: 1938 - Kırşehir, Çiçekdağ
Kırşehir'in Çiçekdağ'ı ilçesine bağlı Kırtıllar köyünde doğan bir ozan ve halk müziği sanatçımızdır Babası saz ustası Muharrem Ertaş annesi Döne hanımdır Ertaş, ilkokul gittiği yıllarda önce keman, sonra da bağlama çalmayı öğrendi Babası Muharrem Ertaş ile birlikte yörenin düğünlerinde sazı ile çalıp sesi ile türküler söylemeye başladı Ertaş, etkilendiği tek kişinin babası Muharrem Ertaş olduğunu söyler Kendi ifadesi ile bunu şu şekilde ifade eder; "Babamla ben aynı ruhun insanlarıyız"

Neşet Ertaş, 1950'li yılların sonunda İstanbul'a gelerek ilk plağını "Neden garip garip ötersin bülbül" adı ile babası Muharrem Ertaş'a ait bir türküyle çıkardı Halk tarafından çok beğenilen bu plağı ardından diğer plak, kaset ve halk konserleri takip eder Daha sonra Neşet Ertaş Ankara'ya yerleşir Burada yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin daveti üzerine Almanya'ya gider Çocuklarının eğitimi ve sanatsal çalışmalarından dolayı uzun bir süre Almanya'da kalan sanatçı, 2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle sahne hayatına geri döndü

Albümleri
1988 – Gönül Ne Gezersin Seyran Yerinde
1988 – Kendim Ettim Kendim Buldum
1988 – Kibar Kız
1989 – Hapishanelere Güneş Doğmuyor
1989 – Sazlı Sözlü Oyun Havaları
1990 – Gel Gayri Gel
1992 – Türküler Yolcu
1992 – Gitme Leylam
1993 – Kova Kova İndirdiler Yazıya
1995 – Seçmeler 2
1995 – Seçmeler 3
1995 – Seher Vakti
1995 – Altın Ezgiler 3
1996 - Polis Lojmanları
1997 – Benim Yurdum
1998 – Gönül Yarası
1999 – Zülüf Dökülmüş Yüze
1999 – Gönül Dağı
1999 – Muhur Gözlüm
1999 – Zahidem
1999 - Neredesin Sen
1999 - Gönül Dağı Yağmur Dağı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2011       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sanatçı kişiliği ve kişiliğini söylemediniz ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bana neşet ertaçın sanat kişiliği,kişiliği,hayatı ve eserleri kısaca lazım lütfen bana yardım edermisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neşet Ertaş ın doğum ve ölüm tarihini alabilirmiyim çok lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neşet Ertaş'ın Kişiliği

-hiçbir medyatik tutumu olmayan birisidir

-kalabalıklardan ve şöhretten köşe bucak kaçar

-mütevazıdır

NESET ERTAŞ SANATCI KİŞİLİĞİ:
Neset Ertaşın sanatcı kişiliği bir ozan ve halk müziği sanatcısı olarak bilmektedir

Neşet Ertaş,
Doğumu: 1938 - Kırşehir, Çiçekdağ
Kırşehir'in Çiçekdağ'ı ilçesine bağlı Kırtıllar köyünde doğan bir ozan ve halk müziği sanatçımızdır Babası saz ustası Muharrem Ertaş annesi Döne hanımdır Ertaş, ilkokul gittiği yıllarda önce keman, sonra da bağlama çalmayı öğrendi Babası Muharrem Ertaş ile birlikte yörenin düğünlerinde sazı ile çalıp sesi ile türküler söylemeye başladı Ertaş, etkilendiği tek kişinin babası Muharrem Ertaş olduğunu söyler Kendi ifadesi ile bunu şu şekilde ifade eder; "Babamla ben aynı ruhun insanlarıyız"

Neşet Ertaş, 1950'li yılların sonunda İstanbul'a gelerek ilk plağını "Neden garip garip ötersin bülbül" adı ile babası Muharrem Ertaş'a ait bir türküyle çıkardı Halk tarafından çok beğenilen bu plağı ardından diğer plak, kaset ve halk konserleri takip eder Daha sonra Neşet Ertaş Ankara'ya yerleşir Burada yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin daveti üzerine Almanya'ya gider Çocuklarının eğitimi ve sanatsal çalışmalarından dolayı uzun bir süre Almanya'da kalan sanatçı, 2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle sahne hayatına geri döndü
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
neşet ertaş hayatı bana acil lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2011       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
neşet ertaşın sanatçı kişiliğini söylüyorum

hiçbir medyatik tutumu olmayan, mütevazi,kalabalık ve şöhretten köçe bucak kaçan bir kişidir

..............YazeL..................
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2011       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR NEŞAT ERTAŞIN KİŞİLİĞİ
-HİÇBİR MEDYATİK TUTUMU OLMAYAN BİRİSİDİR
-KALABALIKTAN VE ŞÖHRETTEN KÖŞE BUCAK KAÇAR
-MÜTEVAZIDIR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bizde neşet ertaşın kişiliği arıyoruz....

bende neşet ertaşın kişiliği arıyorum.... Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2011       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neşet Ertaş / Sanatçı

1943 Kırşehir
Sesi ve bağlamaya vuruş düzeni ile ozanlar içinde ayrı bir yeri bulunan Neşet Ertaş, 1943′de Kırşehir’in Çiçekdağ ilçesine baglı Kırtıllar köyünde doğdu. Babası saz ustası Muharrem Ertaş annesi Döne Koç’tur. Ertaş iki yıl ilkokula gitti. Bu arada önce keman, sonra da saz çalmayı öğrendi. Babası Muharrem Ertaş ustayla yörenin düğünlerinde çalıp söyledi. Zaten usta kendisinin etkilendigi tek kişinin babası Muharrem Ertaş oldugunu her zaman ifade eder bunu; “Babamla ben aynı ruhun insanlarıyız” diye açıklar.

1950 yılların sonunda İstanbul`a gelen usta burada ilk plağını Neden garip garip ötersin bülbül? adlı babası Muharrem Ertaş`a ait bir türküyle çıkarır. Halk tarafından çok begenilen bu plağı diger plak kaset ve halk konserleri takip eder. Bu arada Neşet Ertaş Ankara`ya yerleşir. Burda yaşadıgı sağlık sorunları nedeniyle Almanya`ya kardeşinin daveti üzere gider. Çoçuklarının egitimi ve sanatsal çalışmalarından dolayı uzun bir süre Almanya`da kalan ustat 2000 yılında İstanbul`da verdigi muhteşem konserle hayranlarına merhaba der.

Eserleri:

1988–Gönül Ne Gezersin Seyran Yerinde
1988–Kendim Ettim Kendim Buldum
1988–Kibar Kız
1989–Hapishanelere Güneş Doğmuyor
1989–Sazlı Sözlü Oyun Havaları
1990–Gel Gayri Gel
1992–Türküler Yolcu
1992–Gitme Leylam
1993–Kova Kova İndirdiler Yazıya
1995–Seçmeler 2
1995–Seçmeler 3