Arama

Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Şubat 2016 Gösterim: 232.246 Cevap: 178
Dehşetaliminyum - avatarı
Dehşetaliminyum
Ziyaretçi
18 Nisan 2010       Mesaj #41
Dehşetaliminyum - avatarı
Ziyaretçi
hard diskiniz yarıya gelmiş ise bundan dolayı bir donma söz konusu olabilir tavsiyem Everest prog yükleyerek Ram'i arttırabilirsanız arttırın.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2010       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarım donuyo ne yapmam gerek

Bilgisayarların donmasının sebepleri:
1-) Bilgisayarınızda virüs vardır.Taratın...
Sponsorlu Bağlantılar
2-)Ya da bilgisayarınızın kullanım ömrü sona ermiştir.Makinenizin Yenilenme zamanı gelmiştir... Anakartınız destekliyorsa bilgisayarınızın parçalarını yenileyin ör.Ekran Kartı.Desteklemiyorsa da en iyisi yenisini almaktır.
3-)Ya da hata donanımsal değildir yazılımsaldır. Bilgisayarınızdaki önemli şeylerin yedeğini aldıktan sonra en temizinden bir format atın...
emot__50 - avatarı
emot__50
Ziyaretçi
22 Nisan 2010       Mesaj #43
emot__50 - avatarı
Ziyaretçi
Benim bilgisayarimda donuyor aslinda bilgisayarim fena degildi ama sonra e-mule programiyla rapidshare premium yazdim cikan herseyi denedim sonra bilgisayar acilmadi ve sanirim hard disk sikistirildi diye bir kran geldi ve sonra ctrl+alt+delete to restart yaziyordu o siralar cd de calisiyordu bende servise verdim adam icindeki 300 Gb lik hard diski cikarip 500 Gb lik bir Hard disk koymus ve aldigimda windows istaydi sonra ben windows 7 yapmistim ama serviste tekrar vista yapmislar bilgisayar cok agirlasinca tekrar windows 7 yaptim biraz etisi oldu daha iyidi en büyük degisiklerden biride indirmenin baslamasinin saatler bulmasiydi yani downloada tiklayinca kaydet yada calistir yazarya ondan önce saatler geciyordu ama basltinca bir keresinden 123 Mb hizina vardi.Ama yinede eskisi gibi degildi bende anlamadim
Ama bilgisayar cok garip olmus sanki igne üstünde calistiyormus gibi her zaman yaptigim programlar vs kaldirmamaya basladi sonra bir extra HDD aldim filmler vs icin onuda baglayinca iyice gitti bilgisayara format atim hicbirsey degismedi. Bilgisayari yeniden baslatinca braz düzeliyor sonra tekrar ayni cpu kullanimi ayda bir 23 % ve benzari oluyor ama genelde 90 ile 100 % ne yapsam kar etmiyor lütfen yardim edin ben konuya misafir olarak katiliyorum bu yüzeden msn adresimi veriyorum =emot__53@hotmail.comsizleri umutla bekliyorum.
Click HeRe - avatarı
Click HeRe
Ziyaretçi
18 Mayıs 2010       Mesaj #44
Click HeRe - avatarı
Ziyaretçi
Selam Benim Bilgisayar Sürekli Donuyor 30 sn ve 20 bazen 50 sn sonra donuyor ve dondugunda 20 bazen 30 bazen 10 bazen bir takka sonra geri geliyor Bu Donma Sitede Programlarda Dosyalarda Oyunlarda Bile Donuyor Ne Yapmalıyım Yardım ...

Şimdiden Teşekürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Slm arkadaşlar pc lerde donma oluyorsa kasayı açıp iyice temizleyin virüs taramasından geçirin export güncelleyin bir sonuç alamadıysanız format atınız kesin sonuç alıcaksınız iyi günler ( ama pc formatladıktan sonra export güncelleyin hızlı güncellemeyi tavsiye etmiyorum .) bunları yaparsanız pc donması ortadan kalkacaktır 6 ayda bir bilgisayarınıza format atmayı öneririm sizlere kasmanın önüne kesinlikle geçiyor iyigünler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mayıs 2010       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

pc donuyor ne yapmaliyim ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

net acınca yukarı aşağı götürünce araıor ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2010       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
metin 2 donuyor ne yapmalıyım 3 ghz 312 mbr ama donuyor normalmı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ağustos 2010       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bilgidsayar donuyor 5 10 dakka geciyor donuyor eskiden donmuyor ama donmaya başlıyor bilgisayar uzmanuı varsa cevap yassın lütfen ben bu acıya katlanamam oyun oynayamıyorum filim izleyemiyor???????????????????????????????????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2010       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle merhaba arkdaşlar makna sürekli donma mydana gelior yukarıda blue Blood arkdaşımız bi program adnı yazmış fakat onu verdği linkten indiremiyorum bi yardımcı olursanz çok memnun olacağım şimdiden tşk ederim kolay gelsn sağlıcakla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #50
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
allah rızası için biri yardım etsinçift çekirdek işlemcim var 2b ram var yni ekran kartı aldım ge force 98gt 1gb lık sürekli donuyor oyunlardada takılıyor donmada ise reset atmadan geçmiyor eskıden yoktu yni ekran kartını alamaya baslayınca oldu