Arama

Harddisk açılmıyor yardım eder misiniz?

Güncelleme: 10 Mayıs 2010 Gösterim: 7.724 Cevap: 12
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
30 Ocak 2009       Mesaj #1
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
selam arkadaslar bir hafta önce bilgisayarımı anti spyware programı ile tarattım bi kaç virüs buldu bende onları sildim sonrasında harddisklerimi açamaz oldum sadece başlat çalıştır komutuyla açabiliyorum normal açmaya çalıştığımda resimdeki hatayı veriyor
3001nh3
Sponsorlu Bağlantılar

sonra bilgisayara format attım ama d kısmı dolu olduğu için onu biçimlendirmedim şimdi c açılıyor ama d hala bozuk resimdeki hatayı veriyor bunu düzeltmek için ne yapabilirim sorun nedir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk herkese
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
exotik - avatarı
exotik
Ziyaretçi
30 Ocak 2009       Mesaj #2
exotik - avatarı
Ziyaretçi
HiJackThis programıyla taratır pc ni.. fix yap.reset at..

Sponsorlu Bağlantılar
düzelmesse eğer hdd onarım programları var forumda arattır ve bad sector taratırması yap.
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
30 Ocak 2009       Mesaj #3
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
exotik adlı kullanıcıdan alıntı

HiJackThis programıyla taratır pc ni.. fix yap.reset at..

düzelmesse eğer hdd onarım programları var forumda arattır ve bad sector taratırması yap.

bu önerdiğiniz programlar virüs programı mı ? eğer öyleyse pc full korumalı sadece harddisk te sorun var
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
2 Şubat 2009       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı
bu pro hiç bi işe yaramadı
Mecafe - avatarı
Mecafe
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #6
Mecafe - avatarı
Ziyaretçi
format atarken windows'u c'ye yükle sonra yükleme bittikten sonra sadece d'yi biçimlendir.birde alanı bölerken eşit dağıtmaya bak.mesela 40 gb lık alanı 2 ye bölersek herbirine 19,081 gibi bir rakam düşüyor.buda 18.6 gb oluyor herbirinde.
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
2 Şubat 2009       Mesaj #7
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Mecafe adlı kullanıcıdan alıntı

format atarken windows'u c'ye yükle sonra yükleme bittikten sonra sadece d'yi biçimlendir.birde alanı bölerken eşit dağıtmaya bak.mesela 40 gb lık alanı 2 ye bölersek herbirine 19,081 gibi bir rakam düşüyor.buda 18.6 gb oluyor herbirinde.

biçimlendirme yaparsam düzelir çünkü aynı sorun s de de vardı düzledi fakat d kısmı full dolu kadar malzemeyi tasıyamam silemem daha kolay bir yolu yokmu
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
3 Şubat 2009       Mesaj #8
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
güncel

sorun çözüldü Msn Happy combofix herseyi düzeltti teşerkkürler brooklyn Msn Wink
mavikan - avatarı
mavikan
Ziyaretçi
29 Nisan 2009       Mesaj #9
mavikan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Montanamax adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaslar bir hafta önce bilgisayarımı anti spyware programı ile tarattım bi kaç virüs buldu bende onları sildim sonrasında harddisklerimi açamaz oldum sadece başlat çalıştır komutuyla açabiliyorum normal açmaya çalıştığımda resimdeki hatayı veriyor
3001nh3

sonra bilgisayara format attım ama d kısmı dolu olduğu için onu biçimlendirmedim şimdi c açılıyor ama d hala bozuk resimdeki hatayı veriyor bunu düzeltmek için ne yapabilirim sorun nedir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk herkese

bu sorun xp de nadir görülen sorunlardan biri değil çözüm kolay d yi biçimlendirmene gerek yok ama düzeltmek için xp cd sine ihtiyacın var bahsettiğin ntldr dosyasını d ye kopyalaman yeterli bun istersen xp cd sinden ya da hiren boot ile c den direkt d ye kopyalayarak yapabilirsin cd ile yapmak için çalıştır komutuna cmd yazıp commandı açıyorsun cdroma xp cdsini takıyorsun komut satırına copy e:\i386\ntldr d:\ ardından copy e:\i386\ntdetect.com d:\ e senin xp cdsini taktığın cd rom sürücü ismi değişikse onu yazıyorsun. bunun senin problemini çözmesi lazım değilse sorun boot.ini dosyasından kaynaklanıyor olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardes vin pi die bi prgrm var sisteme gerek yok cd den calışıo.. bul onu d nı yedekle komle format at sonra yedeklerını temızle d ne yuklee..