Arama

Software hatasi aliyorum yardım edermisiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Eylül 2009 Gösterim: 7.517 Cevap: 12
capoo - avatarı
capoo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #1
capoo - avatarı
Ziyaretçi
DirectSound test results: Failure at step 19 (User verification of software): HRESULT = 0x00000000 (error code)

Web sitelerinden muzik gelmiyo ama winamptan geliyoo..
EN İYİ CEVABI uchiha itachi verdi
kullandığınız ekran kartı ve diractx sürümü nedir?
Sponsorlu Bağlantılar
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b66

Sponsorlu Bağlantılar
http://get.adobe.com/flashplayer/

bu şekilde sorununz hallolmazsa ses kartınızın sürücülerni yeniden yüklemeniz gerekmektedir. aynı hayatla daha önce karşılaştığımda realtek ac97 drvier ile ses kartımı tanıttığım bu sorun hallolmuştu.
capoo - avatarı
capoo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #3
capoo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
uchiha itachi adlı kullanıcıdan alıntı

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b66

http://get.adobe.com/flashplayer/

bu şekilde sorununz hallolmazsa ses kartınızın sürücülerni yeniden yüklemeniz gerekmektedir. aynı hayatla daha önce karşılaştığımda realtek ac97 drvier ile ses kartımı tanıttığım bu sorun hallolmuştu.

== Bu dediklerinizi sizin tavsiyeniz uzerine daha once tekrar denemistim ancak bi cozum olmadi . Yinede tessekur ederim ilginize. Bana birde siz link verirseninz benim ses card driver`imin en son surumu icin bi de ordan denim cunku ben daha once yeni surumler de yukledim eskisinide denedim olmadi.
MARKA ve MODEL : Realtek AC`97 (Realtek ALC655 @ SiS 7012 Audio Device)

Directx te test esnasinda 8 ve 16 bitlik insan sesleri`nde( voice - Software ) ki bu hata:
DirectSound test results: Failure at step 19 (User verification of software): HRESULT = 0x00000000 (error code)

Burdaki bilgiler Motherboard icindir...

BIOS Type: Award
BIOS Date: October 14th 2005
BIOS ID: 10/14/2005-SiS-648FX-6A7I0G0RC-00-None
BIOS OEM: 8S648FX-775 F3 - F3
Chipset: SiS 648 rev 81
SuperIO: ITE 8705/SiS 950 rev 3 at port 002E
Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Motherboard: 8S648FX-775

Ayni zamanda Bios`u guncellesem bu soun duzelir mi modelini belirttim ... ( 8S648FX-775 F3 AWARD BIOS )

Simdiden cok tessekkurler (y)
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #4
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
capoo - avatarı
capoo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #5
capoo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Ati radeon 9600 pro series

Directx 9.c
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #6
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
bu aşamadan sonra sisteminizde yapacağınız değişiiklikler sizin kendi sorumluluğunuzdadır. sisteminizi oarılması güç bir şekilde bozabilir ve yeniden windows işletim sistemi kurmanız gerekmektedir.

başlat / çalıştır / regedit / hkey_users anahtarında değer atanmamış olması gerekmektedir. daha sonra altındaki s-1-5-21 ...blabla ve s-1-5-21...blablla-classic anahtarlarındada değer olmaması gerekiyor. bu işlemleri geçekleştirdikten sonra sistemini güvenli modda açarak

RapidShare: Easy Filehosting

adresindeki paketten indirmiş olduğunuz kayıt dosyalarını güvenli modda çalıştırın sistem sesleriniz ilk ayarlarına dönecektr. böylece o sorun ortadan kalkar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ses kartınızın sürücüsünü kaldırıp yeniden kurun.
capoo - avatarı
capoo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #8
capoo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bu aşamadan sonra sisteminizde yapacağınız değişiiklikler sizin kendi sorumluluğunuzdadır. sisteminizi oarılması güç bir şekilde bozabilir ve yeniden windows işletim sistemi kurmanız gerekmektedir.

başlat / çalıştır / regedit / hkey_users anahtarında değer atanmamış olması gerekmektedir. daha sonra altındaki s-1-5-21 ...blabla ve s-1-5-21...blablla-classic anahtarlarındada değer olmaması gerekiyor. bu işlemleri geçekleştirdikten sonra sistemini güvenli modda açarak

RapidShare: Easy Filehosting

adresindeki paketten indirmiş olduğunuz kayıt dosyalarını güvenli modda çalıştırın sistem sesleriniz ilk ayarlarına dönecektr. böylece o sorun ortadan kalkar.

bunlari da uyguladim ama hala sorun cozulmedi :s birde yukaridaki bu s-1-5-21 i biraz acarmisiniz ayblatirmisiniz tam kelime ile ne yapilmali,ben uygulama yaparim ama tam nerede ne anahtari ve degeri kac olmasi kerektigini cozemedim..

Ama diger uygulamayi yaptim guvenlik modunda calistirimp verdiginiz linkteki easy filehosting i indirip kayit ettirdim sonuc ayni cosum yok ?? :sMsn Confused:s
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #9
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
o rar dosyasının içinde 3 adet kayıt dosyası var onları tek tek çalıştırdıgın halde bu şekilde bir sorunlamı karşılaştın.

oradaki kayıt anahtarlarında (hkey_users gibi) tıkladığınızda sağ sekmede yazılar çıkar btıklayın tek satır olmaı ve değer atanmamış yazmalı eğer öyle yazmıyorda bir deger varsa onu sileceksiniz. aynısını hkey_user altındak 21... ve 21..._classic anahtarlarındada gerçekleştireceksiniz. bu işlemlerden sonra verdiğim pakketteki dosyayı indirip içinden çıkan 3 kaıyıt dosyasını kayıt defterine ekleyin.

eğer hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız başka bir windows cd ile temi< bir sistem kurun. directx in gübcel sürümlerini ve ekran kartınızı güncel sürücüelerini kendi web sitelerinden temin ederek sisteminizi kurun.
capoo - avatarı
capoo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #10
capoo - avatarı
Ziyaretçi
Oldu olacak gibi sanki.... bana benim ses kartinin dirverinin son surumunu bulabilirmisiniz ?
Realtek AC`97 (Realtek ALC655 @ SiS 7012 Audio Device)