Arama

Ölçekli güneş sistemi modeli nasıl yapılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Mayıs 2015 Gösterim: 168.280 Cevap: 115
bse_nr - avatarı
bse_nr
Ziyaretçi
10 Mart 2009       Mesaj #11
bse_nr - avatarı
Ziyaretçi
nası çizicem ya Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
mavikral - avatarı
mavikral
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #12
mavikral - avatarı
Ziyaretçi
bilgi Güneş sistemi konusunda
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mavikral adlı kullanıcıdan alıntı

bilgi Güneş sistemi konusunda

güneş Sistemi; Güneş, onun çekim etkisi altında kalan sekiz gezegen ile onların bilinen 166 uydusu[1], beş cüce gezegen (Ceres, Plüton, Eris, Haumea, Makemake) ile onların bilinen altı uydusu, ve milyarlarca küçük gökcisminden oluşur. Küçük cisimler kategorisine asteroitler, Kuiper kuşağı nesneleri, kuyrukluyıldızlar, göktaşları ve gezegenler arası toz girer. Güneş Sistemi; Güneş, dört yerbenzeri iç gezegen, küçük, kaya ve metal içerikli asteroitlerden oluşan bir asteroit kuşağı, dört gaz devi dış gezegen, ve Kuiper kuşağı denen buzsu cisimlerden oluşan ikinci bir kuşaktan ibarettir. Kuiper kuşağının ötesinde ise seyrek disk, gündurgun (heliopause) ve en son olarak da varsayımsal Oort bulutu bulunur.
Güneş'ten olan uzaklıklarına göre gezegenler sırasıyla Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, ve Neptün'dür. Bu sekiz gezegenin altısının çevresinde doğal uydular döner. Ayrıca dış gezegenlerin her birinin toz ve diğer parçacıklardan oluşan halkaları vardır. Dünya dışındaki tüm gezegenler adlarını Yunan-Roma mitolojisi tanrılarından alır. Beş cüce gezegen ise; Kuiper kuşağında yer alan Plüton, Haumea ve Makemake; asteroit kuşağındaki en büyük cisim olan Ceres ve seyrek diskte yer alan Eris'tir. Eris bilinen en büyük cüce gezegendir.
vikipedi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3. sınıf örencisiyim bana nasıl dünya ve ay mödelini yapmam konusunda biraz fikir verebilirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
günes sisteminin i bir modeli insa edilmesi yok muuuu ama kartondan olacak................
LaSalle - avatarı
LaSalle
Ziyaretçi
3 Aralık 2009       Mesaj #16
LaSalle - avatarı
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben güneş sisteminin elemanlarını boyutlarını ve maketini yapacağım.Ama nasıl yapacağımı ve nasıl malzeme kullanacağımı bilmiyorum
ilk defa böyle bişey başıma geliyorrrrrrrrrr
yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8.sınıf ögrencisiyim güneş sistemi modeli nasıl yapıcam lütfen yardımcı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bn 7.sınıf taym proje odevm de yardmcı oln lutfen guneş sistemı maketi yapmalyım ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ay güneş ve dünyayı şöyle yapabilirsiniz:Güneş portakal olur dünya bir andalina ay ise pinpon topu olabilir.Şimdi dünyanın dışı nasıl olacak diyorsanız kağıttan veya mandalinanın kabuğunu soyup kabuğunun dışa gelecek sekilde yapıştıralım ve boyayalım.(bende 5.sınıf öğrencisiyim ve bu gün aklıma geldi benimde ödevim buu!!!)