Arama

İdrarımdaki kokunun sebebi ne olabilir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Ocak 2013 Gösterim: 39.432 Cevap: 26
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
8 Ekim 2010       Mesaj #11
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bunun cevabı en iyi cevapta saklı. Ancak dip not olarak size şunları söyliyebilirim. Vucud toksin maddeleri ter ve idrarla dışarı atar. Ter in yada idrarın kokmasına şu şekildede rastlanabilir:
Örneğin tüketilen besin maddeleri mesela pastirma yada çemen türü buna ek fazla sigara tüketimi vb. Bunlarda koku vermesinde etkendir. Bol baharatlı yiyeceklerin oluşturduğu toksin maddeler vucudtan atılırken bunlara sebep verebilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Tam nedeni idrar tahlilinden tespit edilebilir ki buda bu soruya verilen en iyi cevaptada belirtilmiştir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba. yaklaşık 1 aydır idrarımda keskin kötü bir koku var. rengi koyu sarı ve bulanık. sürekli bir ilaç kullanmıyorum, başka herhangi bir şikayetim de yok. tahlillerde enfeksiyon ve hamilelik aynı anda tespit edilebilir mi, yoksa hamilelik için ayrı tahlil mi yaptırmalıyım? yardım için teşekkürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kısa bir süredir kendi idrarımın kokusu bana hoş geliyor ve bu beni korkutuyor ne yapabilirim
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
21 Eylül 2011       Mesaj #14
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Enfeksiyon olabilir.Doktora görünmenizi tavsiye ederim Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3gündür idrarımda bir koku var 23 yaşındayım bu beni korkuttu kasıklarımdada ara sıra bir ağrı var
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
2 Kasım 2011       Mesaj #16
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

3gündür idrarımda bir koku var 23 yaşındayım bu beni korkuttu kasıklarımdada ara sıra bir ağrı var

İdrada koku genellikle değişik bir mikrobun meydana getirmiş olduğu iltihap sonucu olabilir. Ayrıca metabolizma hastalıklarında idrarda normalde çıkmaması gereken keton, amonyak, üre v.s gibi maddeler koku yapar.
Yenilmiş olan değişik bir şey idrar ile atılmışsa bu da koku yapar.

Uzman bir Ürolog'a görünmelisiniz. Sağlıklı günler.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
değişik şeyler yemiyorum ama korktum birde yazaya unuttum idrarımdaki koku sol göğsümdeki ağrı ile ilgisi olabilirmi kardeşimi kanserden kaybettim içiin korkuyorum hastaneye gitmeye birde halsizlik ve uykuzuluk da var şididen çok sağolun iyiki varsınız
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
3 Kasım 2011       Mesaj #18
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

değişik şeyler yemiyorum ama korktum birde yazaya unuttum idrarımdaki koku sol göğsümdeki ağrı ile ilgisi olabilirmi kardeşimi kanserden kaybettim içiin korkuyorum hastaneye gitmeye birde halsizlik ve uykuzuluk da var şididen çok sağolun iyiki varsınız

Bu konuda pek bir şey söyleyemeyeceğim.Ama ne olursa olsun hasteneye gitmelisiniz.Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ocak 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki idrarın çokrak gibi kokmasının nedeni ne acaba sizce?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şuanda reglm bu ay biraz geç oldum ve idrarımda koku var ve parça parça akıntılar var nedenı ne olabilir acaba yardımcı olabilirsenız çok sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkürler