Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 10 Şubat 2009  Gösterim: 15.673  Cevap: 1

Kumaşa nasıl köşe yapılır?

ocak
10 Şubat 2009 15:35       Mesaj #1
ocak - avatarı
Ziyaretçi
kumaş kenarına renkli kumaş nasıl dikilr ve köşes nasıl yapılır
Sponsorlu Bağlantılar
10 Şubat 2009 16:34       Mesaj #2
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Köşe yaparken kumaşın köşesini iki kenarını birbirinin üzerine getirerek kıvırınız. Daha sonra tırnakla iz yapınız Kumaş katı üzerinde uçtan içe doğru kenar kıvırma payına 0,5 cm ilave ederek işaretleyiniz.

Kumaş katlarının üstüste gelmesi için işaretlediğiniz yerden kıvırarak tırnakla iz yapınız. Kırılan üçgeni yukarı doğru kaldırınız. Meydana gelen üçgenin çift kat olan taban kısmını kumaş katından kesik kenara 0,5 cm kalana kadar teyelleyiniz. Teğelin üzerinden makine çekiniz ya da elde makine dikişi yapınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Köşenin üçgen tarafını makine dikişinin 0,5 sm üzerinden kesiniz. Kesilen yerin kumaş katı tarafından 1,5 cm içeri girerek dikişi 2mm kalana kadar çıtlatınız veya küçük bir üçgen olarak kesiniz.

0,5 cm olan dikiş payını tırnakla ikiye açınız ve ütüleyiniz. Köşeyi ters çeviriniz. Köşeyi iğne ile dışarı çıkararak şelini veriniz Kenarındaki 0,5 cm payı içeri kıvırarak kenarları teyelleyiniz. Köşeyi kullandığınız yerin model özelliğine göre makineye çekiniz.

KesinLikLe ALıntıdır Tender

Hızlı Cevap
Mesaj:


Soru-Cevap forumu 'Kumaşa nasıl köşe yapılır?' konusunu görüntülüyorsunuz: kumaş kenarına renkli kumaş nasıl dikilr ve köşes nasıl yapılır ...

Aramalar: kumasta kose nasil yapilirkumas kenari nasil dikilir

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç