Cevap Yaz Yazdır
Gösterim: 15.630|Cevap: 1|Güncelleme: 10 Şubat 2009

Kumaşa nasıl köşe yapılır?

Mesaja atla
ocak
10 Şubat 2009 16:35   |   Mesaj #1   |   
ocak - avatarı
Ziyaretçi
kumaş kenarına renkli kumaş nasıl dikilr ve köşes nasıl yapılır
Sponsorlu Bağlantılar
10 Şubat 2009 17:34   |   Mesaj #2   |   
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Köşe yaparken kumaşın köşesini iki kenarını birbirinin üzerine getirerek kıvırınız. Daha sonra tırnakla iz yapınız Kumaş katı üzerinde uçtan içe doğru kenar kıvırma payına 0,5 cm ilave ederek işaretleyiniz.

Kumaş katlarının üstüste gelmesi için işaretlediğiniz yerden kıvırarak tırnakla iz yapınız. Kırılan üçgeni yukarı doğru kaldırınız. Meydana gelen üçgenin çift kat olan taban kısmını kumaş katından kesik kenara 0,5 cm kalana kadar teyelleyiniz. Teğelin üzerinden makine çekiniz ya da elde makine dikişi yapınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Köşenin üçgen tarafını makine dikişinin 0,5 sm üzerinden kesiniz. Kesilen yerin kumaş katı tarafından 1,5 cm içeri girerek dikişi 2mm kalana kadar çıtlatınız veya küçük bir üçgen olarak kesiniz.

0,5 cm olan dikiş payını tırnakla ikiye açınız ve ütüleyiniz. Köşeyi ters çeviriniz. Köşeyi iğne ile dışarı çıkararak şelini veriniz Kenarındaki 0,5 cm payı içeri kıvırarak kenarları teyelleyiniz. Köşeyi kullandığınız yerin model özelliğine göre makineye çekiniz.

KesinLikLe ALıntıdır Tender

Daha fazla sonuç:
kumasta kose nasil yapilir

Hızlı Cevap
Mesaj:
Soru-Cevap forumu 'Kumaşa nasıl köşe yapılır?' konusunu görüntülüyorsunuz: kumaş kenarına renkli kumaş nasıl dikilr ve köşes nasıl yapılır ...

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç