Arama

Uyuz için etkili ilaçlar nelerdir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Kasım 2015 Gösterim: 191.115 Cevap: 30
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sokak köpekleri için dicromec adındaki iç parazit hapını kullanabilirsiniz. Fiyatı çok uygun ve 25 kiloluk bir hayvan iki kez yarım hap verildiğinde düzeliyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer köpeğiniz uyuz ve veterinere götürme şansınız yoksa o zaman size DICROMEC adında ki ilacı öneriyorum.Veterinerlerde bulabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sokak köpeklerinde uyuz var hic kimse ilgilenmiyor hepsini veterinere göturemiyorum bana birkac ilac ismi verebilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Haziran 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben uyuzum çok kaşınıyorum ve doktorum bana bir ilaç tavsiye etti ve öldürücü olduğunusöyledi bana yardım edermisiniz

Metrin

Niksen
Zalvor
Benzogale

Bunlardan biri sampuan digerleri krem seklinde
banya yap ardindan vucudunu kurula iyice
mumkunse soguk suyla banyo yap

Vucut serinken ( kurulanir kurulanmaz (havluyuda camasir makinesine at) hemen tum kremleri goz agiz dudak kulak haric her yerine emdirerek) sur.

24 saat sonra tekrar banyo yap tekrar uygula
mumkunse 7 gun devam et
evini tamamen ilacla

cocugun ve esine aile bireylerinede aynisini ( bulasmamissa bile uygula)

sonra supersin

eger gecer der sadece yikanirsan adami obur tarafa goturebilir

Sakin ihmal etme cunku 10-15 gun sonra vucudunda yaralar bereler kizariklar olusar deri altina yerlesip yuvasini kurup hooop cogaliyor

kasintin her gun artar cildirir yasam standard in duser
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sokak köpekleri için dicromec adındaki iç parazit hapını kullanabilirsiniz. Fiyatı çok uygun ve 25 kiloluk bir hayvan iki kez yarım hap verildiğinde düzeliyor.
Ahmet Selçuk - avatarı
Ahmet Selçuk
Ziyaretçi
26 Aralık 2013       Mesaj #26
Ahmet Selçuk - avatarı
Ziyaretçi
Bilotic isimli koyun ve sığırlar için kullanılan solüsyon geniş spektrumlu olduğu için kene bit pire ve uyuz ajanlarını gidermede kullanabilirsiniz.

Şahsen ben köpeklerimde bu ilacı kullanıyorum ve çok memnunum.

Kullanımı; solüsyon karıştırılacak litre başına 1-2 ml olacak. Yani 1 litre suya 1-2ml bilotic kullanabilirsiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2014       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar tavşanlarımda sanırsam uyuz başladı ve çaresizim. Hepsini birden veterinere götüremem, hatta hiçbirini. Çünkü hepsini yavrusu var uzun süreli ayıramam. Kulaklarında yaralar çıkmay başladı ve birbirlerinin kulaklarını yiyorlar. Aşırı derecede kaşınıyorlar ve tüylerinin neredeyse yüzde altmışlık bölümü döküldü. Ayrıca bütn ailem aşırı kaşınıyoruz. Buradan tavşanlar için ilaç ismi rica edebilirmiyim diycem ama herzamanki gibi kapı duvar. Lütfen ilaç ismi rica edebilirmiyim.

tavşanlara ivermettin içeriği(avromec,ivermec) olan ilaçı 1 kg göre 0.2 ml deri altı yapıp 8 gün sonra tekrarlarsanız ve anaçlara 6 ayda 1 tek doz uygularsanız birdaha gelmez
ailece kaşıntınız tavşanlardaki uyuzdan değildir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2014       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sokak köpeĝi uyuz olmuș, veterinerden Dicromec aldim,veterinerin söylediĝi gibi 1 hap verdim, 1 hafta sonra tekrar verecem. 1 hap fazla mi acaba, zarar vermesin diye korkuyorum. Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2014       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende sokak kopeklerine almak istiyorum bu ilaci nerden satin aldiniz acaba ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2015       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Haftada bir avromec (igne seklinde deri altı uygulanır dozaj vok önemlidir) bununla beraber haftada bir kenaz banyo (banyoda solisyon vucuda iyi yedirimeli gerekirse deri kızartılana kadar sert bir fırça ile ovulmalıdir.) Genelde bağısıklık sisteminin güçsuz olmasi hastaliğın baslamasında onemlidir kaliteli basin, vitamin ve bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçlar kullanılmaşında fayda olacaktır.