Arama

Uzun yaşamak mı, yoksa ömrü iyi değerlendirmek mi önemlidir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mart 2011 Gösterim: 6.351 Cevap: 8
EMOTİONAL-58 - avatarı
EMOTİONAL-58
Ziyaretçi
24 Mart 2009       Mesaj #1
EMOTİONAL-58 - avatarı
Ziyaretçi
Bir insanın uzun yaşaması mı ömrünü değerlendirerek yaşaması mı önemlidir?neden?
bana uzun yaşaması çıktı yani onu savunacağım ve sizden de bana yardımcı olmanızı istiyorum.lütfennn
EN İYİ CEVABI MeLL verdi
Bu soru insandan insana değişecek göreceli bir kavram...
Uzun yaşamak güzel birşeydir evet ama uzun ve boş bir hayat sahibi olunacağına, kısa ve gerçekten faydalı değerli olacak bir yaşam daha güzeldir kanımca...
Sponsorlu Bağlantılar

Mesela şahsi fikrim;
Bana göre hayat amaç değil araç olmalı.Yani hayatın bütününde, üzerimize düşen sorumluluklarımızı en doğru şekilde yerine getirmeli, birbirimizin haklarını çiğnememeli, birbirimize yardımcı olmalıyız ki, sonunda ebedi bir mükafatla mükafatlanalım.Zaten hayatı bu şekilde yaşamak; Güzel yararlı hayatlar yaşamak - mutlu yaşamak demektir.Hayatı araç olarak görmek yanlış anlaşılmasın.Kullanılacak araçlar hem gelişim aşamasında hem de sonuçta bizim yararımıza olacak olgular;)

Siz, uzun bir yaşamın daha önemli olabileceği fikrine dair bilgi istemişsiniz...
Bu konuda nasıl istatistiksel bir bilgi bulabileceğimi bilmiyorum.Sanırım uzun yaşamaya;
Hayatı sevmek ve sağlıklı yaşam açısından bakılabilir...Ama ne kadar uzun olsa da bir sonu var.Bence "Uzun yaşamak önemli" diye bir açıklama geniş bir biçimde açıklanamaz...

Saygılar

MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
24 Mart 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bu soru insandan insana değişecek göreceli bir kavram...
Uzun yaşamak güzel birşeydir evet ama uzun ve boş bir hayat sahibi olunacağına, kısa ve gerçekten faydalı değerli olacak bir yaşam daha güzeldir kanımca...
Sponsorlu Bağlantılar

Mesela şahsi fikrim;
Bana göre hayat amaç değil araç olmalı.Yani hayatın bütününde, üzerimize düşen sorumluluklarımızı en doğru şekilde yerine getirmeli, birbirimizin haklarını çiğnememeli, birbirimize yardımcı olmalıyız ki, sonunda ebedi bir mükafatla mükafatlanalım.Zaten hayatı bu şekilde yaşamak; Güzel yararlı hayatlar yaşamak - mutlu yaşamak demektir.Hayatı araç olarak görmek yanlış anlaşılmasın.Kullanılacak araçlar hem gelişim aşamasında hem de sonuçta bizim yararımıza olacak olgularMsn Wink

Siz, uzun bir yaşamın daha önemli olabileceği fikrine dair bilgi istemişsiniz...
Bu konuda nasıl istatistiksel bir bilgi bulabileceğimi bilmiyorum.Sanırım uzun yaşamaya;
Hayatı sevmek ve sağlıklı yaşam açısından bakılabilir...Ama ne kadar uzun olsa da bir sonu var.Bence "Uzun yaşamak önemli" diye bir açıklama geniş bir biçimde açıklanamaz...

Saygılar

EMOTİONAL-58 - avatarı
EMOTİONAL-58
Ziyaretçi
25 Mart 2009       Mesaj #3
EMOTİONAL-58 - avatarı
Ziyaretçi
teşekkür ederim yardımınız için..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana da değerlendirerek yaşaması çıktı bana da geniiiş bir açıklama lazım Msn Happy yardımcı olursanız çok sevinirim... acil!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insan hayatını değlendirerek mi yaşamalı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanın uzun yaşaması niçin önemlidir :??? lütfen cevap verin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mell in dediği gibi "Uzun yaşamak önemli" diye bir açıklama geniş bir biçimde açıklanamaz..." biz de bu konu hakkında bir münazara yapacağız bana değerlendirerek yasam çıktı...Bu o kadar kolay bir konu ki bunu tek basıma yapabilirim yani kazanabilirim... sende kendine guven bence en azından sen kendi konunu savuna biliyorsan bırak diğerleri kazanırsa kazansın.
yardımm - avatarı
yardımm
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #8
yardımm - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar münazara tartışması olarak fikrinizi istiyorum münazara konusu bir insan uzun yaşamalı mı yoksa ömrünü değerlendirerek mi yaşamalı bizim konumuz uzun yaşamalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkaslar hayatımızda uzun yasamak güzel bir seydir fakat düşünün yatalak olarak yasamakmı daha güzeldir yoksa 50 yasına kadar yasayıp mutlu yasamakmı benimde kanımca değerlendirerek yasamak daha güzel olacaktır. bu yüzden uzun yasamak o kadarda ii deildir uzun yasamakla ilgili yardım isteyen arkadasım bnce işin biraz zor ama sala pes etme savun kendini