Arama

Litre hangi mesleklerde kullanılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Mayıs 2014 Gösterim: 59.191 Cevap: 34
bozkurtlu - avatarı
bozkurtlu
Ziyaretçi
28 Mart 2009       Mesaj #1
bozkurtlu - avatarı
Ziyaretçi
ben bu sitenin üyesiyim ama aradığım konuyu bulamıyorum yardım istiyorum
kg hangi meslekte kullanılır
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

cok onemli

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yaaaaaaaa benim de ödevim var litrenin önemi lazım acilll bu sitede 1tane var ama o da bazı yerlerde yanlış yazılmış :) :(:D:(:(

Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi
birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L ya da elyazisi (ℓ) kullanımı kabul edilmiştir. Ayrıca 1 litre 1.000 mililitredir.
Sponsorlu Bağlantılar

Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sponsorlu Bağlantılar
Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
LİTRE NEDİR
Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L kullanımı kabul edilmiştir.

"Litre" Adının Kökeni
Litre sözcüğü Fransız ölçü birimi litrondan gelmektedir. Sözcük Fransızca'ya da Latince yoluyla Yunanca yani Rumca'dan girmiştir.

LİTRE KULLANAN MESLEKLER
SÜTÇÜ , BENZİNCİ , YAĞCI , DETERJAN SATICISI , BOZACI , BOYACI , MESRUBATCI , SUCU , DOĞALGAZCI
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Kilogram herhangi bir şeyin ağırlığını ölçmeye yaradığına göre örnek vermek gerekirse: bakkal,kasap,manav, gibi. sattığı malı kiloile ölçerek birim fiyattan satan her meslek grubu kg mı kullanır.
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam,benim çok acil performans ödevim var 21 Aralığa kadar yetişmesi lazım.Bu konuyla ilgili.Litreyi kullanan meslekler için litrenin önemi nedir?Litre olmasadı nolurdu?Cevaplayan arkadaslara en ictten sevgilerle..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sıvı ölçüm birimleri nerede kullanılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
litre sıvı ölçüm birimidir ve Msn Heartile gösterilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
litre kg m hangi mesleklerde kullanılır acaba ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
litre benzinciler için niçin önemlidir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı