Arama

Bilgisayarımda varsayılan sürücü olarak, DVD-rom' u nasıl etkinleştirebilirim?

Güncelleme: 19 Mart 2013 Gösterim: 4.493 Cevap: 4
aleminbabası - avatarı
aleminbabası
Ziyaretçi
29 Mart 2009       Mesaj #1
aleminbabası - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben sizden pc' me yardım ist.
şimdi bende dvd rom vardı sonradan ben bide cd rom taktım format atarken ilk açılış ta cd-rom u göruyor ben dvd rom u göstermek istiyorum acaba nasıl yaparım Msn Thinking
Sponsorlu Bağlantılar
şimdiden tşkrler
Son düzenleyen MeLL; 29 Mart 2009 21:04
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
29 Mart 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarın bios ayarlarına giriniz.(Her bios markasının ve sürümünde farklı tuş ataması olabiliyor.Genelde tuşlar Del,F2,F10 olabiliyor)
Bios'tan "boot" seçeneğine ilk "bakılacak sürücü" Cd-rom yerine DVD-rom ayarlamayı deneyiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Gelişmiş veya sürücü bölümleri altından ayar yapacaksınız ilk (first) sürücü olarak cd-rom yerine yine DVD-rom seçin,ikinciye Cd-rom veya hdd veya diğer sürücülerden birini yapabilirsiniz...

Muhtemelen sorununuz hallolacaktır.Bu işlem bilgisayarınızın harici belleğini varsayılan olarak seçmeniz demektir.Genelde Cd-rom seçilir,ama siz DVD-rom olarak başlatmak istemişsiniz...
aleminbabası - avatarı
aleminbabası
Ziyaretçi
29 Mart 2009       Mesaj #3
aleminbabası - avatarı
Ziyaretçi
ya orada dvd rom diye bişe yokki
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
29 Mart 2009       Mesaj #4
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Üzgünüm başka bir şekilde nasıl hallolur bilmiyorum.Bilen arkadaşlarımız varsa mutlaka yardımcı olacaklardır.Sayfayı ara ara yenileyiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarıma windows 7 yüklemeye çalışıyorum ama sürücü atamada sorun oluştu. 3 tane sürücü vermiş ama hiçbirine atama yapmama izin vermiyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?