Arama

Gebeliğin üçüncü ayında bebeğin hareketleri hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 29 Nisan 2014 Gösterim: 7.484 Cevap: 9
yasmin123 - avatarı
yasmin123
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #1
yasmin123 - avatarı
Ziyaretçi
merak ettiğim konuyu sormak istiyoru.gebelikte 3 aydan sonra bebek yukarı doğru çıkmaya başlarmış.acaba bebek rahimle birlikte mi yukarı çıkmaya başlar yoksa sadece bebek rahimden ayrılıp öyle mi yukarı çıkmaya başlar?
Sponsorlu Bağlantılar
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #2
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Bebeğin rahimden ayrılması gibi bir şey nasıl mümkün olabilir ki? Yine de konu hakkında bilgisi olan arkadaşımız sizi cevaplayacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #3
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Hamileliğin 3. ayında bebeğin tat alma ve dokunma duyuları da gelişir. Bu dönemde bebek henüz 2-3 cm uzunluğunda olmasına rağmen yavaş yavaş hareket etmeye başlar. Ama bebek hareketleri ultrasonda görülebilir.
Bu ayda anne adaylarının en önemli sıkıntılarından biri pek yemek yiyemedikleri için bebeklerinin zarar gördüklerini düşünmeleridir. Fakat anne adaylarının bu konudaki korkuları yersizdir. Çünkü bu ayda bebeğin ihtiyacı az olduğu için annenin az beslenmesi henüz bir sorun teşkil etmez. Anne adayının iyi beslenmesi hamileliğin 12. haftasından itibaren önem kazanmaya başlar.
Bu dönemde anne adayı yine doktor kontrolüne gitmeli; kan sayımı, idrar tahlili, troid, idrar kültürü ve kızamıkçık gibi bazı testleri yaptırmalıdır.

KAYNAK
yasmin123 - avatarı
yasmin123
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #4
yasmin123 - avatarı
Ziyaretçi
3. ayda neler olabilir diye sormamıştım sadece merak ettiğim konu bebek rahimle birlikte mi yukarı çıkmaya başlar yoksa rahimden ayrılıp mı yukarı çıkar?
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #5
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
yasmin123 adlı kullanıcıdan alıntı

3. ayda neler olabilir diye sormamıştım sadece merak ettiğim konu bebek rahimle birlikte mi yukarı çıkmaya başlar yoksa rahimden ayrılıp mı yukarı çıkar?

Gebelik sırasında rahimin hareket ettiğine dair bir bilgiye ulaşamadım.
yasmin123 - avatarı
yasmin123
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #6
yasmin123 - avatarı
Ziyaretçi
tatmin edici bir cevap alamadım üzgünüm.anlatmak istediğim bebeğin doğumu gerçekleşene kadar rahimden ayrılması mümkün mü?
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #7
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

tatmin edici bir cevap alamadım üzgünüm.anlatmak istediğim bebeğin doğumu gerçekleşene kadar rahimden ayrılması mümkün mü?

Sorunuz bu haliyle farklılaştı. en baştan ne istediğinizi net olarak belirtirseniz size daha iyi şekilde yardımcı olmaya çalışırız. Bundan sonrası için Keten Prenses size yardımcı olacaktır..

Sağlıklı günler..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009       Mesaj #8
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı

hayır. rahim yani uterus bebeğin döllendikten sonraki yerleştiği yerdir..ve bebek 9 ay boyunca orada gelişimini tamamlar..Dış gebelik denilen ve anormal sayılabilecek durumlar haricinde asla rahimden ayrılması diye bir durum söz konusu değildir..dış gebelikse zaten bahsettiğinizden ayrı bir durumdur.. sağlıklı günler dilerim
Alıntı

Dış gebelik:
Gebelik ürününün uterus dışında bir yerde yerleşmesi durumunda dış gebelik'ten bahsedilir. Dış gebelik en sık tüplerde yerleşir. Gebeliğin yerleştiği bölge bebeğin büyümesiyle birlikte gerilmeye başlar. Özellikle tüpler gerilmeye çok dayanıklı olmayan yapılar olduklarından bir süre sonra yırtılırlar ve hem karıniçine hem de vajinadan dışarıya kanama başlar. Bilinen bir gebelikle ya da adet gecikmesiyle beraber şiddetli ağrı, kansızlık belirtileri (bayılma, solukluk, halsizlik) ve vajinal kanama durumlarında dış gebelik söz konusu olabilir.

Quo vadis?
yasmin123 - avatarı
yasmin123
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #9
yasmin123 - avatarı
Ziyaretçi
teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. iyi geceler
Zehra - avatarı
Zehra
Ziyaretçi
29 Nisan 2014       Mesaj #10