Arama

Kalp kapaklarımda problem olduğunu nasıl anlarım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Kasım 2009 Gösterim: 3.471 Cevap: 2
dilekkesgin - avatarı
dilekkesgin
Ziyaretçi
3 Nisan 2009       Mesaj #1
dilekkesgin - avatarı
Ziyaretçi
kaburgalarımda ve sırtımda gezen ağrılarım varsoğuk ter atıyorum bazen dayanılmaz oluyo doktor tahlil yapmadı muayene etti fakat kalp kapaklarımda bozulma olduğunu söyledi bu mümkünmü bazen kalbimde ağrıyo ne yapabilirim
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
merhaba.ben 22 yaşındayım yaklaşık 5 sene önce panik atak hastalığına yakalandım.bir müddet tedavi gördükten sonra tedavimi yarıda bıraknak zorunda kaldım.yaklaşık 5 6 aydır midemde problemim var gastirit ve mikrop olduğu söylendi gerekli ilaçları kullanıp tedavimi tamamladım şuan sadece mide koruyucusu kullanıyorum.fakat sürekli kalbimde sıkışma sol kolumda uyuşukluk var ve sırt ağrılarım oluyor.devamlı doktora gitmeme rağmen midemdeki gastiritin sebeb olduğu söyleniyor.bana yardımcı olurmusunuz lütfen.çaresiz kaldım.en son kalp vakfına gittim.gerekli tetitlerin olabilmesi için gün verdiler.sabırsızlıkla bekliyorum vakat endişelerim çok fazla.kolumdaki ağrı ve uyuşukluk beni adeta çıldırtıcak gibi.sizcede gastiritmidir sebebi.şimdiden teşekürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
kalbin muayenesi için CK-CKMB gibi kalp enzimleri haricinde zaten kan tahlili yoktur.
daha çok ekg, eko ve eforlu ekg ile incelenir.
Sponsorlu Bağlantılar
ancak en iyi muayene doktorun kalbinizi dinleyerek yaptığı muayenedir. kapakçıklarda varolan sorun üfürüm dediğimiz bazı ses değişikliklerine yol açacağından oskültasyon yani dinleme ile muayene yöntemi oldukça geçerli bir yöntemdir.
önerim tatmin olmadıysanız başka bir kardiyoloğa görünmeniz, yada eko çektirmeniz olacaktır
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
merhaba.ben 22 yaşındayım yaklaşık 5 sene önce panik atak hastalığına yakalandım.bir müddet tedavi gördükten sonra tedavimi yarıda bıraknak zorunda kaldım.yaklaşık 5 6 aydır midemde problemim var gastirit ve mikrop olduğu söylendi gerekli ilaçları kullanıp tedavimi tamamladım şuan sadece mide koruyucusu kullanıyorum.fakat sürekli kalbimde sıkışma sol kolumda uyuşukluk var ve sırt ağrılarım oluyor.devamlı doktora gitmeme rağmen midemdeki gastiritin sebeb olduğu söyleniyor.bana yardımcı olurmusunuz lütfen.çaresiz kaldım.en son kalp vakfına gittim.gerekli tetitlerin olabilmesi için gün verdiler.sabırsızlıkla bekliyorum vakat endişelerim çok fazla.kolumdaki ağrı ve uyuşukluk beni adeta çıldırtıcak gibi.sizcede gastiritmidir sebebi.şimdiden teşekürler.