Arama

Beden eğitimi öğretmeni olmak için ne yapmalıyım? - Sayfa 5

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Mart 2015 Gösterim: 112.846 Cevap: 96
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Haziran 2010       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Cevaplarsanız sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
24 Haziran 2010       Mesaj #42
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mutlumaras adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben lise4 ögrencisiyim beden egitimi ögretmenligi için össde kaç puan almam gerek? Bunun yanında mülakatlar zormu öss puanı aldıktan sonra gerisi kolaymı_ ? mülakatlar hakkında bilgi veriniz teşekkürler.....

Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Beden Eğitimi Öğretmeni
tıklayınızMsn Happy
Sponsorlu Bağlantılar

.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2010       Mesaj #43
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben beden eğitimine başvuru yapmak istiyorum ama beden eğitimi hakkında hiç bir fikrim yok ne yapıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2010       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beden eğitimi öğretmenliği için istenilen boy sınırı var mı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2010       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben lıseyı bıtırdım ama benden ogretmenı olmak ıstıyom mulakatlara nasıl bas vurabılırım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #46
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1)Genç arkadaşlar bu meslek için ilk önce liseyi bitirmeniz lazım ünüversitede seçiyorsunuz lise bitene kadar istediğini oku istediğin okulu bitir.
2)Bu iş meslek dedik ama meslek değil bu işi yapabilmeniz için sporcu olmanız lazım öyle akademiye hazırlık kursuyla olacak işler değil bunlar.
3)Ben siyah kuşak judocuyum son 6 yıldır insanları hazırlıyorum adamlar 2 ay çalışıp girebileceklerini zannediyorlar adam hayatını adamış bu işe (benim gibi) sana bırakmaz bu işi
3)bir spor branşı seçin 2yıl orada çalışın devaml
4)VE ygs aldığınız puanın %60 civarı ve mülakat ve özel yetene sınavının ortalaması alınıyo.YGS puanım yüksek diye kendinize güvenmeyin
5)bu iş için biran önce bilen birine başvurun bu işi yapan veya yaptıran saygılar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 6. sınıfta 302.333 aldım 7 ve 8 de kaç alırsam beden eğitim öğretmeni olabilirim???

cevap?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #48
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ben 6. sınıfta 302.333 aldım 7 ve 8 de kaç alırsam beden eğitim öğretmeni olabilirim???

cevap?

Başvuru Şartları ;
Aday Kabul Koşulları
1. T.C. ya da K.K.T.C vatandaşı olmak,
2. 2008 yılında ÖSS’ye girmiş ve ham puan olarak;
a) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği Bölümleri Özel Yetenek Sınavları’na girebilmek için 2008 ÖSS sınavının dört puan türünün herhangi birinden;Liselerin Spor alan/kol bölümlerinden mezun olanlardan ve milli sporculardan 2007 yılında ÖSS sınavına girmiş ve dört puan türünden (ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL) birinden en az 185.000 puan almış olmak,
b) Liselerin diğer bölümlerinden mezun olanlardan 2008 yılında ÖSS sınavına girmiş ve dört puan türünden (ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL) birinden en az 185.000 puan almış olmak,
3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun değişik 48. maddesindeki şartları taşımak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak, (Omurga bozuklukları, kamburluk, pelteklik, kekemelik, düz tabanlık vb. engellerinden biri veya bir kaçı bulunanlar başvuramazlar.) gereklidir.
4. Başvuru, adayın kendisi veya bir yakını tarafından yapılacaktır.
ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
• Başvuru Formları (Kayıt sırasında verilecektir)
a) Aday bilgi formu
b) Sınava giriş kimlik kartı (onaylandıktan sonra adaya geri verilecek)
• 2008 ÖSS Sonuç belgesi (Aslı ve fotokopisi)
• Nüfus cüzdanı (Aslı ve fotokopisi)
• İki adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş başı açık ve sakalsız
olmalı.)
• Milli sporculardan Federasyon onaylı “Milli Sporcu Belgesi”.
• “Spor Yarışmalarına Girmesinde Sakınca yoktur” kaydı konulmuş, illerdeki
il hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu
• Ön kayıt sınav giderleri ücretini ödediğini belgeleyen banka dekontu
• Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak.(Diploma yalnızca asil kayıtlarda
istenmektedir. Ön Kayıt için diploma istenmemektedir.)

Kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2010       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamın aleyküm ben imam hatip lisesinde okuyorum benim ne kadar puan almam gerek vede mülakatları geçeceme inanıyorum imam hatipi oldugum için ne kadar puana gerek var saygılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2010       Mesaj #50
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaŞLar bende beden eqitimi öqretmeni oLmak istiyorum ne yapmam gerkiyor lütfen cevap yazarmısınız ? =(