Arama

Masaüstündeki simgeleri nasıl düzelteceğim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Mart 2015 Gösterim: 51.648 Cevap: 35
***pınar - avatarı
***pınar
Ziyaretçi
9 Nisan 2009       Mesaj #1
***pınar - avatarı
Ziyaretçi
masaüstündeki bütün simgelerin arkası mavileşti.Sanki hepsini seçmiş gibi. bunu nasıl düzeltebilirim?
EN İYİ CEVABI NeutralizeR verdi
Alıntı
salyangoz 6666 adlı kullanıcıdan alıntı

zaten o prenses resmini koymamla değiştirmem bir oldu çok sinirim bozuluyor lütfen yardım!üsttekileri yaptım ama ne yazıkki olmadı yardım edin lütfen..

Windows XP kullanıyorsanız:

Sponsorlu Bağlantılar
Masaüstü > sağ tık > Özellikler > Masaüstü > Masaüstünü Özelleştir... > Web > Hiçbir kutucuk işaretli olmamalı:
Snap172

Bilgisayarım > sağ tık > Özellikler > Gelişmiş > Performans > Ayarlar > Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan seçeneğini işaretleyin:
Snap39
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Görüntü Özellikleri > Masaüstü > Masaüstünü Özelleştir > Web
kısmında bulunan Masaüstü öğelerini kilitle seçeneğinin işaretli olmasıdır bu seçeneğin önündeki tik kaldırılmalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Simgeler

Bunun 2. sebebi;

Bilgisayarım sağ tuş > Özellikler > Gelişmiş > Ayarlar > Görsel Efektler kısmında bulunan Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan seçeneğinin seçilmemiş olmasıdır önüne çentik koyunuz.

simge2

NOT : alıntıdır

--------------- Ekleme ---------------

Alıntı

İki ihtimal var. Birincisi basit bir spy hasarı. İkincisi bilgisayarına aktif bir wallpaper (dinamik wallpaper) kurmuşsun veya kurulmaya çalışılmış ve muhtemelen o program hala çalışıyor. Tam olarak çıkış sağlanıp transparanlık düzeltilmemiş.

netten bir wallpaper indirmisindir benim sorunu çözme şeklim : desktop tan boş bir yere sag click yap özellikler > masa üstü sekmesine tıkla > masa üstünü özelleştir > Web > ordaki Web Sayfaları penceresinde her şeyi sil ve asagidaki Masaüstü ögelerini kilitle yi işaretli ise işareti kaldir hepsi bu kadar bu olmassa üstteki yöntemi dene

Quo vadis?
salyangoz 6666 - avatarı
salyangoz 6666
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #3
salyangoz 6666 - avatarı
Ziyaretçi
YA BENİMDE AYNI SORUNUM VAR ÜSTTE DİNAMİK WALLPAPER DUVAR KAĞIDI DİYO BENDE ANLATAYIM ONUNLA İLGİLİ GALİBA BEN Bİ KERE PAMUK PRENSES RESMİNİ MİCROSOFT WORDE KOPYALADIM SONRA ONU MASAÜSTÜNE KAYDETMEYE ÇALIŞTIM YANİ MASAÜSTÜNDE BİR RESİM OLARAK DURSUN FALAN İSTEDİM BİRAZCIK OYNADIM BİŞEYLER YAPTIM HERŞEY NORMALDİ SORA URAŞA URAŞA ONU MASAÜSTÜNE KOPYALADIM VE Bİ BAKTIM Kİ MASAÜSTÜNDEKİ DOSYALARIN HEPSİNİN ARKASI MAVİ OLMUŞ ŞİMDİ ONU BAŞKA RENKLER YAPTIM GRİ BEYAZ FLALAN YİNE OLMADI NOLUR BENİM RESİMLE URAŞMAM SONUCUNDA OLDU HERŞEY UFF KEŞKE YAPMASAYDIM Msn Sad

nolur yardım edin ne yapmam lazım keten prensesin söylediği herşeyi yapmıştım zaten olmadı ki çıldırıcam nolur yardım lütfenn
Son düzenleyen salyangoz 6666; 21 Temmuz 2009 19:51 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
21 Temmuz 2009       Mesaj #4
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Masa üstü arka planı deıstırmeyı denedınmı ?
salyangoz 6666 - avatarı
salyangoz 6666
Ziyaretçi
8 Ağustos 2009       Mesaj #5
salyangoz 6666 - avatarı
Ziyaretçi
zaten o prenses resmini koymamla değiştirmem bir oldu çok sinirim bozuluyor lütfen yardım!üsttekileri yaptım ama ne yazıkki olmadı yardım edin lütfen..
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
8 Ağustos 2009       Mesaj #6
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
salyangoz 6666 adlı kullanıcıdan alıntı

Windows XP kullanıyorsanız:

Masaüstü > sağ tık > Özellikler > Masaüstü > Masaüstünü Özelleştir... > Web > Hiçbir kutucuk işaretli olmamalı:
Snap172

Bilgisayarım > sağ tık > Özellikler > Gelişmiş > Performans > Ayarlar > Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan seçeneğini işaretleyin:
Snap39
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım çok uğraştım bu mavi çizgilere senin tarifinle düzelttim hemde öğrenmiş oldum süpersin saağol
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim sorunum;arkadaşlar bilgisayarımın masaüstündeki simgeler 2tane çıkıyor,1tne simge sildimmi öbürüde siliniyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben resimdekinin aynısını denedim ama olmadı lütfen yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yw benm bilgisayarda masaüstünde hiç bir simge yok onları nasıl getire bilirim.?