Arama

İngilizce sınavına çalışma sistemimle ilgili öneriniz nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ekim 2013 Gösterim: 7.333 Cevap: 12
Öğrenci6 - avatarı
Öğrenci6
Ziyaretçi
17 Nisan 2009       Mesaj #1
Öğrenci6 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar sizin düşüncenizi almak istedim.

Benim yarın ing. sınavım var. Bu sınavdan mutlaka 70üstü almalıyım ki dönem sonunda teşekkür belgesi alabileyim. 2-3 tane konu var. Bunlara şimdi çalışsam, tamamını yapamam. Ama ben şöyle düşündüm. Yarın okula gitmeyeyim. Yarın ve haftasonu dahil full ing. çalışayım. Sonra da hocayla konuşup sınava gireyim. (hoca anlayışlı birisi. sınava alır beni)

Sizin düşünceniz nedir? Psikolojik olarak çok sıkıntıdayım.(ders baskısı,sınavlar vs.) En azından birisinin düşüncesini almak istedim..
EN İYİ CEVABI Öğrenci6 verdi
@Hilal

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün aynen yazdığım gibi yaptım valla. Okula gitmedim. Şimdi oturup ve haftasonu ing. çalışıcağım. (Örn. Sınıftayken ing. hocası nöbetçi gönderip yazılıya girmeyenleri şu günde yazılı yapıcam. mutlaka okulda bulunsunlar demişti. bu yüzden beni de alır yazılıya. rapor falan isteyeceğini sanmıyorum. zaten dersi gün sınava girmeyenleri çağırıo sınıfta en ön sırayı boşaltıp yazılı yapıyor 1 derste.)
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz. ancak rahatlamak için fikir almak istediğinizi vurgulamışsınız. bence işe yarar bi,r yöntem giib göründüMsn Happy
ancak bundan sonrası için umarım günü gününe des çalışmanın önemini anlamışsınızdır.Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Keten Prenses; 17 Nisan 2009 08:12
Quo vadis?
Öğrenci6 - avatarı
Öğrenci6
Ziyaretçi
17 Nisan 2009       Mesaj #3
Öğrenci6 - avatarı
Ziyaretçi
Sürekli kendimle konuştuğumdan (şu şöyle olursa şu olur. bunu böyle yapmalıyım vs.) en azından birisinin önerisini almak istedim.

Ben şuan lise 1deyim. İlk dönem 5 tane zayıfım vardı. Şimdi ise onların çoğunu düzelltim. Bu dönemdeki amacım teşekkür belgesi almak. 2. dönemin ilk yazılılarından sadece 2 dersten zayıfım var.Bunlar Matematik ve Fizik. Bu derslerin diğer yazılılarından yüksek not alıp ortalamalarını düzelticem. (zaten matematikten dönem ödevi de aldım) Diğer yazılılarımda bir sorun yok. Onlar da yeterince yüksek.

Şimdi de ing.'den 70veya üstünde not almam gerekiyor ki teşekkür belgeme ulaşabileyim. Bu yüzden yarın okula gitmeyeceğim ve haftasonu da dahil olmak üzere çalışıp sınavımı yüksek tutacağım.

*** Diğer ziyaretçiler de burayı okursalar, lütfen onlarda günü gününe ders çalışşsın. Yazılılardan 3-4 gün önce çalışmaya başlasın. Sonra benim gibi böyle durumlara düşmeyin..***
Hi-LaL - avatarı
Hi-LaL
Ziyaretçi
17 Nisan 2009       Mesaj #4
Hi-LaL - avatarı
Ziyaretçi
Madem sadece bizim düşüncemizi almak istediniz ben de kendi düşüncemi yazayım dedim Msn Happy

Yazılı sınava mazeretsiz girmek iyi bir fikir değil gibi geldi bana...Zira öğretmeniniz ne kadar anlayışlı olursa olsun, rapor vb bir mazeret bildirmeden size özel bir sınav yapması biraz zor gibi...Bence risk alıyorsunuz...70 almaya çalışırken sınava hiç girmeyip de alabileceğiniz puandan da olmazsınız umarım...

(Ya da işinizi sağlama alıp bir şekilde rapor almaya çalışın bugün için ...O zaman size özel ek bir sınav yapılması en doğal hakkınız olur Msn Sarcastic)
Öğrenci6 - avatarı
Öğrenci6
Ziyaretçi
17 Nisan 2009       Mesaj #5
Öğrenci6 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
@Hilal

Bugün aynen yazdığım gibi yaptım valla. Okula gitmedim. Şimdi oturup ve haftasonu ing. çalışıcağım. (Örn. Sınıftayken ing. hocası nöbetçi gönderip yazılıya girmeyenleri şu günde yazılı yapıcam. mutlaka okulda bulunsunlar demişti. bu yüzden beni de alır yazılıya. rapor falan isteyeceğini sanmıyorum. zaten dersi gün sınava girmeyenleri çağırıo sınıfta en ön sırayı boşaltıp yazılı yapıyor 1 derste.)
ayşe33 - avatarı
ayşe33
Ziyaretçi
27 Nisan 2009       Mesaj #6
ayşe33 - avatarı
Ziyaretçi
yardım edin lütfenMsn Crylise 1 e gidiyorum.tek sorunum ingilizce hiç birşey anlamıyorum ingilizceye çalışma yöntemleriyle ilgili yardım edebilirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yardımm edin asıl bana sınavdan cok düşük alıyorum ....ve cok kötüyüm sırf su ingilizce yüzünden kaybediyorummmm taktiride teşekürürüde..yardım edin lütfen sizden yardım bekliycem semrabayramov@hotmail.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de yarın sınavım var yalnız hoca bize sınavda ne çıkacak sölemedi ne yapacam ben
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Soru başlıktadır. en iyi yöntem nedir? nesneleri ilişkilendirmek, pratik yapmak vs. ve bu kriterleri açıklarsanız daha güzel olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mart 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar böyle yaparsanız sonu kötü olur ne demişler yalancını mumu yassıya kadar yanar ne biliyonuz belki gitmediniz diye öğretmen puan kırar