Arama

Almanca kelime hazinemi nasıl gelistirebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Nisan 2021 Gösterim: 7.318 Cevap: 5
yabanci dil - avatarı
yabanci dil
Ziyaretçi
26 Nisan 2009       Mesaj #1
yabanci dil - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar almanca ögreniyorum. kelime ezberlemek icin bildiginiz yöntemler var mi? yada bilgisayrimda kullanabilecegim programlar..
tavsiyelerinizi bekliyorum. hizli bi sekilde bol bol almanca kelime ögrenmek istiyorum..
EN İYİ CEVABI Yabanci dil verdi
Ben zaten almanyada yasiyorum ve dil kursumu tamamladim. ama yinede ögrenmenin sonu yok o yüzden her türlü yolu denemek istiyorum. tavsiyeleriniz icin tesekkür ederim kitap okumak iyi bir yöntem olucaktir eminim, cift yönlü kart hazirlamayi denedim ama hangi kelimeleri secip yazacagimi karar veremedim.
tesekkürler..
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
26 Nisan 2009       Mesaj #2
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Önerebileceğim şey düşük seviyeden başlayarak kitap okumanızdır. Dil öğretici, basit, sesli hikayeler de bulabilirsiniz internetten. Bunun yanıda çift yönlü kelime kartları hazırlayabilirsiniz. Bir yanında Türkçe anlamı diğer yanında Almanca kelime karşılığı olan.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
HipHopRocK - avatarı
HipHopRocK
Ziyaretçi
26 Nisan 2009       Mesaj #3
HipHopRocK - avatarı
Ziyaretçi
bir arama motoruna "almanca rehberi" ya da "online almanca dersleri" yazarsaniz ilgili siteler karsiniza cikacaktir...burda gramerle birlikte kelime dagarciginizi da genisletebilirsiniz. bir dili ögrenebilmek icin hem gramer hem kelime dagarcigini es zamanli gelistirmelisiniz, en sagliklisi budur...tek basina gramer ya da kelime hazinesi ise yaramaz.

Yabanci dil - avatarı
Yabanci dil
Ziyaretçi
27 Nisan 2009       Mesaj #4
Yabanci dil - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ben zaten almanyada yasiyorum ve dil kursumu tamamladim. ama yinede ögrenmenin sonu yok o yüzden her türlü yolu denemek istiyorum. tavsiyeleriniz icin tesekkür ederim kitap okumak iyi bir yöntem olucaktir eminim, cift yönlü kart hazirlamayi denedim ama hangi kelimeleri secip yazacagimi karar veremedim.
tesekkürler..
mercan citak - avatarı
mercan citak
Ziyaretçi
31 Ağustos 2012       Mesaj #5
mercan citak - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

almanca ogreniyorum kelime hazinesi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

almanca ögrenmeme yardimci olacak bilgiler örnekler istiyorum
Mete_ - avatarı
Mete_
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021       Mesaj #6
Mete_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
yabanci dil adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar almanca ögreniyorum. kelime ezberlemek icin bildiginiz yöntemler var mi? yada bilgisayrimda kullanabilecegim programlar..
tavsiyelerinizi bekliyorum. hizli bi sekilde bol bol almanca kelime ögrenmek istiyorum..

Nette bunun ile ilgili yüzlerce döküman ve kaynak var. Evde almanca kitapları okuyarak bu işe başlayabilirsiniz. Buna ilave olarak Almanca öğreten bir sürü web sitesi var benim takip ettiğim bir blog sitesi var. Almanca Notlarım Almanca oldukça zengin kaynaklar sunuyor. Kelimeleri öğrenirken size çok faydası olacak.