Arama

Taşınabilir harddisk bilgisayarı görmüyor, ne yapmalıyım?

Güncelleme: 10 Mart 2014 Gösterim: 17.077 Cevap: 5
Osman Taşlıca - avatarı
Osman Taşlıca
Ziyaretçi
28 Nisan 2009       Mesaj #1
Osman Taşlıca - avatarı
Ziyaretçi
Ya şimdi taşınabilir hdd vardı bende. Phlips. Şimdi ben buna linux yükledim. Daha sonra olmayınca linuxun NFTS dışında bir türü vardı o oldu. Windows şimdi bunu tanımıyor Msn Confused Kısacası dosyalarıma erişemiyorum ve Bilgisayarımda Gözükmüyor. Lütfen yardım edin.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
ham halde ise göremeyebilirsin hdd 0 üstüne sağ tıkla ve yeni bölüm oluştur, sonra oluşturulan bölüm üzerine sağ tıklayıp biçimlendir.
yada;
Sponsorlu Bağlantılar
denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/disk yönetimi

ayrılmamış alanı oradan oluşturabilirsin
Quo vadis?
prometheus - avatarı
prometheus
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2010       Mesaj #3
prometheus - avatarı
Kayıtlı Üye
bilgisayarım/yönet/aygıt yöneticisi/evrensel seri yol denetleyicisi nden kapalı olan seri yolu etkinleştirdim çalıştı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benide bilgisayarım xp hard diski okuyamıyor bazen okuyorda bügun gene okumadı hard diskin fişlerini çıkartıp takıyorum gene aynı hatayı veriyo nee yapabilirim lütfen bana yardımcı olun
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
4 Eylül 2011       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benide bilgisayarım xp hard diski okuyamıyor bazen okuyorda bügun gene okumadı hard diskin fişlerini çıkartıp takıyorum gene aynı hatayı veriyo nee yapabilirim lütfen bana yardımcı olun

Bağlantı için sata ide ve güç kablolarında asınma temassızlık vs sorun yoksa HDD bad sector olmustur.
Yardımcı proğram ile HDD i test edin bad sector olusan yerleri kitleyin ve format atın ancak bad sector olayı baya bir ilerlemisse artık HDD yenilemenin zamanı gelmistir.

Baska sebeperleride olabilir ama bir okuyor bir okumuyor denilince akla gelen bad sector.

Proğram ile halledemeyeceğini düsünüyorsan basit ve pratik bir islemle HDD taraması yapıp hataları giderebilirsin.

Baslat/ Çalıstır/ ''chkdsk/f'' yazıp Enter la sonra PC yeniden baslat açılısta tarama baslayacaktır.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
mustilem23 - avatarı
mustilem23
Ziyaretçi
10 Mart 2014       Mesaj #6
mustilem23 - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar ,
Taşınabilir hardikmi (wd element 1tb) geçen gün bir tvde hosumagiden programı kaydetmek için smart tv de (lg) biçimlendirmek zorunda kaldım.
Biçimlendirme ok kayıt ok fakat diski çıkartıp leptobabağladığımda diski görmüyor ,
leptopta sürücünün ismini değiştirmiyordu ,bilgisayarım yönet diskyönetimi bende diğer sürücülerin ismini değiştirdim ama yine sonuc 0 dedimsileyim isimsiz sürücüleri yine görmedi .

sanırım tak çalıştırı sürücüsü sılındı WD Elements 1TB2,5" USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBPCK0010BBK-EESN)
yardımcı olabilir misiniz daha 2 3 kere kullanmak nasıp olduilginiz için şimdiden teşekkürler...