Arama

Dünya ve insanlar nasıl oluşmuştur? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Mart 2014 Gösterim: 67.340 Cevap: 20
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkezi allah yarrattı muhammet mustafa (sa)paygamberimiz ne zorluklar çekmiştir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dünyanın bıg bang teorisiyle oluştuğunu söyliyorsun nasıl olurda dünya bir patlama sinucu ile oluşur bir patlama mu yaptı bu dünya yı bu şehir yerlerini bu arazileri ki bizim şu anda bastığımız klavyeninde kendiliğinden olmadığını biliyoruz bunları yapan bir yaratıcı olmalı şöyleki bu dünyada bir patlama sonucu olacak değil bu dünyanın da bir yaratıcese vardr haşapeygamberlerimize dahi inanmamamız gerektiğini mi sölüyorsun şizofrenlerin .saçma hikayelerin miş HZ.MUHAMMET(SAV) bize yol gösteren olark gelmiştr.Ve biz MÜSLÜMANLAR inanıyoruz ki bu dünya sadece bi kaç yıl diyorum çünkü önümüzde bir sonsuz var madem kendin inanmıyorsun o zaman başka kardeşlerimize bu düşünceleri aşılamayada kalkma
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peygamberler ve allah vardır eşhedü enne ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden resulullah ve Hz adem ile Hz havvayı allah meydana getirmiştir bizde Hz adem ile havvanın çocuklarıyız ve dünyayı vereni kainatı allah yaratmıştır
lekula - avatarı
lekula
Ziyaretçi
8 Aralık 2012       Mesaj #14
lekula - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Evren, big bang ile oluştu.Ve açığa çıkan bir çok element milyarlarca yıl içinde toplanmaya başladı ve dünyaya da en hafif gazlar düştü.Büyük ısınmalar soğumalar ve çekim kuvvetiyle hidrojen ve oksijen birleşti su oluştu.Bu arada, bilim henüz kanıtlamamışsa da bu olayın sadece dünyada gerçekleştiğine inanmıyorum.100milyarlarca galaksi içinde(dikkat edin gezegen demiyorum,milyarlarca gezegen barındıran galaksilerden bahsediyorum) sadece bir gezegende su oluşmamıştır.Peki su oluştu sonra canlılık nasıl mı oluştu ?
Abiyogenez - Vikipedi
bunu okuyun.İlk canlıların nasıl oluştuğunu öğrenin.Sonra önyargısız bir şekilde evrimi okuyun gerçeği görün! Sümerlerden kalma ilkel inançlarla hayatınızı bitirmeyin.
Unutmayın!Tek bir hayatınız var bu hayatı, saçma hikayelere, şizofren peygamberler inanarak geçirmeyin!

Öncelikle dünya sadece insanlardan oluşmuyor. Haydi oradan başlamayayım çünkü senin gözlerini cehalet bürümüş. Ölümden sonrası yoksa ölümden öncesi neden var? ve nasıl olabilir? Evrim diyorsun şu evrim tesadüfen oluşurken keşke bizide ölümsüz yapaydı. Hergün karınca gibi ölen insanlar birgün bizide bulmasaydı. Ayrıca evrime nasıl inanılır? yokluğa yaşamak ne kadar mantıklı? Sen wikipedia'dan saçma sapan bilgiler öğreneceğine Kuran-i Kerim oku ve anla! Daha fazla konuşmak istemiyorum senin gibi bir yobazamı inanacağım yoksa İslam'ın en büyük mucizesi olan Yüce Allah (C.C.) gönderdiği Kuran-i Kerim'e mi? Öldükten sonra dehşete düşünce neyin ne olduğunu anlarısın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Evren, big bang ile oluştu.Ve açığa çıkan bir çok element milyarlarca yıl içinde toplanmaya başladı ve dünyaya da en hafif gazlar düştü.Büyük ısınmalar soğumalar ve çekim kuvvetiyle hidrojen ve oksijen birleşti su oluştu.Bu arada, bilim henüz kanıtlamamışsa da bu olayın sadece dünyada gerçekleştiğine inanmıyorum.100milyarlarca galaksi içinde(dikkat edin gezegen demiyorum,milyarlarca gezegen barındıran galaksilerden bahsediyorum) sadece bir gezegende su oluşmamıştır.Peki su oluştu sonra canlılık nasıl mı oluştu ?
Abiyogenez - Vikipedi
bunu okuyun.İlk canlıların nasıl oluştuğunu öğrenin.Sonra önyargısız bir şekilde evrimi okuyun gerçeği görün! Sümerlerden kalma ilkel inançlarla hayatınızı bitirmeyin.
Unutmayın!Tek bir hayatınız var bu hayatı, saçma hikayelere, şizofren peygamberler inanarak geçirmeyin!

Ve terel cibâle tahsebuhâ câmideten ve hiye temurru merres sehâb(sehâbi), sun’allâhillezî etkane kulle şey’(şey’in), innehu habîrun bimâ tef’alûn(tef’alûne). MEALİ: Sen; dağları görür ve yerinde durur sanırsın. Oysa onlar, bulut geçer gibi geçip giderler. Bu; her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın san'atıdır. Muhakkak ki O; yaptıklarınızdan haberdardır.

eş şemsu tecrî li mustekarrin lehâ, zâlike takdîrul azîzil alîm(alîmi). MEALİ: Güneş de kendi yörüngesinde akıp gider. Bu; Aziz, Alim'in takdiridir.
Ve ennehu halakaz zevceyniz zekere vel unsâ. MEALİ: Doğrusu O yarattı iki çifti; erkeği de, dişiyi de. Min nutfetin izâ tumnâ.MEALİ: meni döküldüğü zaman bir damla sudan
Ve cealel kamere fîhinne nûren ve cealeş şemse sirâcâ(sirâcen).Meali:Ve Ay'ı bunların içinde bir nur yapmış, güneşi de bir lamba kılmış.
Lâ-şşemsu yenbeġî lehâ en tudrike-lkamera velâ-lleylu sâbiku-nnehâr(i)(c) ve kullun fî felekin yesbehûn(Meali:Ne güneşin aya erişip-yetişmesi gerekir, ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler. PEYGAMBERLERE şizofren diyen arkadaş bunlar kuran ve bilimin asla ayrılmadığının kanıtı şizofren dediğin haşa o insan okuma yazma bilmiyordu senin uzaya uydular göndererek yeni gördüğün şeyleri bu ayetlerle nasıl söylemiştir bunları açıkla eğer açıklayabilirsen bende 20yıl sonra kollarım kanata dönüşecek diyorum ve ucacağım kuşlar gibi.aklını kullanmaya çağırıyor ALLAH CC. bizleri yoksa her an mucize oluyor kar kristallerindeki şekillere kelebek kanatlarına dokunduğu yerin rengini alan bukalemuna görmesi zayıf olduğu halde muhteşem olarak uçan yarasaya daha yavru iken en gelişmiş fabrikaların bile zor olarak yapacağı örümcek ağlarına canlıların dünyadaki görevlerine bitkilerin erkek ve dişi olarak çoğalmasına arıların ayağındaki yapışkanlar sayesinde bitkilerin çoğalmasına yardım etmesine ortada bir kaos değil yani örümcek ağı örmeye çalışan bir kuş görmüyorsan bunların nasıl böyle dengeli muhteşem olduğuna bak .Ayrıca insan anne karnında zigot iken sürekli hücre hızlı olarak çoğalır peki ilk dönemindeki gibi hızlı çoğalsa annenin karnını parçalar 9 ayda öldürür hücreler mi akıllı o zaman 100trilyon hücre neden kafasına buyruk işler yapmıyor 100trilyon insan aynı yerde olsa böyle bi düzen olurmu bir düşün onları kim tutuyor ACABAAAAAA???? kibir çok kötü birşey insanların ALLAH tan uzaklaşmalarının sebebi de bu hiçbirşeye inanmazlar az birşey kullan aklını ya kuran doğru ise o kuran diyorki o gün insanlar aldananlar bizi yarabbi geri gönder gördük şahit olduk derler ama ALLAH size doğruyu bulacak kadar ömür vermedik mi diyecek ve göndermeyecek dünyaya çünkü ALLAH verdiği sözden dönmez.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
2 Temmuz 2013       Mesaj #16
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
bazıları patlama sonucu diyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2013       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bizi kim var etti bilen var mı?

allah yarattı bizleri allah (c.c) olmasaydı dünya capında bir allahın kulu olmazdı...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ağustos 2013       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayvanlar nasıl oluştu
Ateist - avatarı
Ateist
Ziyaretçi
27 Ağustos 2013       Mesaj #19
Ateist - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

biz insanlar ;
rabbimiz ilk olarak dünya ya iki insan biri adem biri hawwa olarak isimlendirdigi 2 insan göndermiş bölece hawwa ile ademin çocukları olmuş çocukları buyumuş we evlenmişler böle böle 75 milyon insan olmuşuk

simdi boyle vir seyin olmasi soz konusu dahi olamaz eger o sekilde olmus oosaydi diller dinler arkadaslik dostluk daima bir arada olurdu peki sen neden sokakta gordugun arkadasini kardesini kuzenini tanimiyorsun bunu bana acarmisin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2013       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanı allah yarattığı için ilk insan hz. adem olmak üzeredir..