Arama

Meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı mı? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mayıs 2012 Gösterim: 16.050 Cevap: 25
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2009       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hakkımızı yiyolar......biz bu okullara meslek sahibi olmak için gelioruz kardeşim filozof olmak için deil..biz meslek lisesi örencisiyiz eer bu sınavda bize okuduğumuz dal ile soru soracaksanız amenna..ama kalkıp bi meslek lisesi öğrencisini anadolu,fen lisesi öğrencisiyle yarıştırmaya hakkınız yok...madem böle yapacaksınız bu sınavda meslek dalları ile ilgili sorular sorun anadolu ,fen liselerinin sesi nolacak...kardeşim madem böle yapacaktınız bize diğer liseler gibi aynı dersleri anlatsaydınız..biz 3 senedir meslek dersi görüyoruz geometri fizik bioloji vb.görmüoruz.tm görüosunuz diceksiniz ama hocalar biz meslek örencisiyiz die fazla umursamıolar bu okullarda fiziği cardı curdu..ya kardeşim bize bizim dallarımızla ilgili sorular yapınn HAYATIMIZLA OYNAMAYIN..BİZİM HAYATIMIZ SİZİN TOPLANTILARINIZDA KONU OLAMAZ..BİZİM HAYATIMIZ SİZİN SAÇMA İMZALARINIZLA SAÇMA KARARLARINIZLA BATSIN İSTEMİORUZ...GEREĞİNİ YAPIN ARTIK..hAyAtImıZlA oYNAmAyINnN...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ben ilhan meslek lisesi öğrencisiyim son sınıfta direk geçiş yapmak istiyorum yönetmeliği bimiyorum yardımcı olursanız sevinirim .
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar 2011 de ıkı yıllık dırek gecıs hakkı kalkacak mı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sizce sbsden sonra sağlık meslek okulunun puanları ne kadar artar ,tercihlerden sonra okul puanlarını açıklamak aptalca değil mi,tercih vermeden açıklasala iyi olmaz mıve buna göre tercih verseler iyi değil mi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yatay geçiş kalktımı yha?Msn Sad lütfen cevap verin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
suan tic .lisesi örencisym 4.snfm bnde direk gecişten yararlanabilir acaba lütfennnacil cvppppppMsn Happy
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
10 Kasım 2010       Mesaj #17
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

suan tic .lisesi örencisym 4.snfm bnde direk gecişten yararlanabilir acaba lütfennnacil cvppppppMsn Happy

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, sınavsız geçişin bu sene kaldırılmasına ilişkin kanun taslağı hazırladıklarını belirterek, ''Bu yıl için bir geçici madde konulacak ve bu maddenin kabul edilmesi halinde geçen yıllarda sınavsız olarak girebilen adaylar sınava (ÖSS) alınacak. ÖSS'ye girmeyi mecbur tutacağız'' dedi.
  • meslek yuksek okullarina sinavsiz gecis kaldiriliyor medium 0

Günay, ''Meslek liselerinden gelen öğrencileri, bir meslek yüksekokul programını tercih ettiklerinde taban puanı aramaksızın yerleştireceğiz'' dedi. Prof. Dr. Durmuş Günay, meslek yüksekokulları (MYO), mesleki ve teknik eğitim fakülteleri ile ilgili yapılacak düzenlemeleri ve sınavsız geçişin kaldırılmasıyla öngörülen uygulamaları anlattı.

Dikey geçiş yoluyla öğrenci alımı

"Dikey geçiş'' konusuna da değinen Günay, mevcut durumda MYO'ya sınavsız girerek mezun olanların yüzde 10'unun dikey geçiş yoluyla dört yıllık lisans öğretimine kabul edildiğini hatırlattı. Ancak bu uygulamanın kabiliyetinin çok zayıf olduğunu ve ifade edildiği gibi uygulanamadığını belirten Günay, bu alanda da bir değişiklik yapacaklarını bildirdi. Öngörülen düzenlemeyle, MYO'lardan lisans öğretimine, lisan giriş kontenjanlarının yüzde 10'u kadar dikey geçiş yoluyla öğrenci kabul edileceğini ifade eden Günay, ''Bu düzenlemeye göre, MYO'dan lisans eğitimine dikey geçiş kontenjanlarında çok önemli artışlar söz konusu olacaktır. Hangi MYO programlarından, hangi lisans programlarına dikey geçiş yoluyla öğrenci alınacağı YÖK tarafından belirlenecektir'' diye konuştu
alinti
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düz lise 4. sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık myo dış ticaret okumak istiyorum . kaç puan yapmam gerekir acaba.? ( şegir farketmez.. doğu hariç )
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sağlık meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim sağlık meslek yüksek okuluna geçiş yapma planım vardı peki hala geçiş yapma hakkım duruyormu Msn SadMsn Sad((((((Msn Sad(((((Msn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaşım bende sml 3.sınıfım 2 yııllık myo lar var ama bunlara direk geçş varmı tamam seni kapsamıyo 4'sün ama bizi etkileyecek mi etkilemeyecek mi?