Arama

FL Studio beat yapmak için yardm eder misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Mayıs 2011 Gösterim: 11.286 Cevap: 2
ryhon - avatarı
ryhon
Ziyaretçi
23 Mayıs 2009       Mesaj #1
ryhon - avatarı
Ziyaretçi
sLm fL studio beat yapmak istiyorm yardm edermisiniz
EN İYİ CEVABI AriThmetiCs verdi
Nedir FL Studio ?

Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle şunu söyleyim, FL Studio E-Jay gibi hazır bir program değildir, bu programda yapılan müzikler sadece yapana aittir, alıntı almak, hazır melodi kullanmak gibi bir seçeneğiniz yok. (örnek olması açısından program içindeki Stuffları kullanabilirsiniz)

FL Studio Mix programı değildir, -
Melodiler oluşturabilirsiniz (bunun için nota bilmeniz gerekir)
-160 adet müzik tarzı var (radiocular jingle yapabilir, rockcu arkadaşlar müzik, rapci arkadaşlar amatör rap parçalarını hazırlayabilir vs...)
-MIDI atıya bilir, midilere remix yapabilirsiniz
-Kalp atışı, özel ses efektleri, kendi sesinize yankı, dj ad geçişi....
Programın özellikleri anlatılmayacak kadar çok.

Deneme Amaçlı Birinci Ders
Techno Melodi ve Beat

Yeni bir FL Studio sayfası açıyoruz ve tempoyu biraz düşürüyoruz;

ders17me

Sol menüden Packs içine giriyoruz ve size uygun olan techno sesleri seçip ortaya sürekle bırak yapıyoruz. İsterseniz programın size başlangıçta hazır olarak verdiği sesleride kullanabilirsiniz...
ders22ox

Ben yeni ses eklemenden sabit olan sesleri kullandım, şimdi ekranın ortasında kutucuklar var, bu kutucuklar bizim ses hücrelerimiz. Sesleri buraya işaretleyerek ritim yapabiriz. Resimde yaptıklarımı takip ederek bir beat/drum çıkartacağız
ders34wx

ders34wx
Aynı şeyi hat ve clap içinde yapacağız, tabi ritim kutucuklarının yeri ayrı olacak, yoksa ortaya ritim çıkmaz...
Fareniz ile tıkla*ne dersen kendine* resimdeki gibi yapın...
Techno Melodi ve Beat

ders17me
Sol menüden Packs içine giriyoruz ve size uygun olan techno sesleri seçip ortaya sürekle bırak yapıyoruz. İsterseniz programın size başlangıçta hazır olarak verdiği sesleride kullanabilirsiniz...
ders22ox

Ben yeni ses eklemenden sabit olan sesleri kullandım, şimdi ekranın ortasında kutucuklar var, bu kutucuklar bizim ses hücrelerimiz. Sesleri buraya işaretleyerek ritim yapabiriz. Resimde yaptıklarımı takip ederek bir beat/drum çıkartacağız

ders34wx

ders34wx

Aynı şeyi hat ve clap içinde yapacağız, tabi ritim kutucuklarının yeri ayrı olacak, yoksa ortaya ritim çıkmaz...

fl1vs2

Beat Hazır, eğer buraya kadar geldiyseniz çok iyi, play e basarak tempoyu dinleye bilirsiniz....sırada Bass var...

Playliste geliyoruz ve Pattern2 yi seçiyoruz....(yeni bir alan geldi) (Playlist kısa yol tuşu F5)
Channels ve add one gelip Sytrus u seçin;

fl2mc9

ve sonra....
Seçeneğine basarak bass bölümünden Digi Bass ı seçiyoruz...
ders67xy

....bu ekrandaki sytrus seçeneğine sağ tıkla*ne dersen kendine* Piano Roll e geliyoruz...
ders76pa

Karşımıza melodilerin yapılacağı ana bölüm çıkıyor. (FL Studio da bir çok yerden melodi yapabilirsini, bu bir alternatifz). Techon Bass yapacağız bunu için benim yaptığım gibi melodi örtüsü çıkartın kendinize

ders86va

Melodinin uygun olması için Kaln+İnce+Kalın+İnce olacak yani;
fl3mw2

Techno bassımız hazır....şimdi tek yapmamız gereken Playlistte Techno Bass ile beati birleştimek....çok basit bir müzik oldu ancak bu program ile yapabildikleriniz çok fazla......Techno Bass ile Beati birleştirin;

ders102cj

Playin yanındaki SONG a basın ve play-e basın.
Son düzenleyen fadedliver; 23 Mayıs 2009 15:05
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
24 Mayıs 2009       Mesaj #2
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Nedir FL Studio ?

Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle şunu söyleyim, FL Studio E-Jay gibi hazır bir program değildir, bu programda yapılan müzikler sadece yapana aittir, alıntı almak, hazır melodi kullanmak gibi bir seçeneğiniz yok. (örnek olması açısından program içindeki Stuffları kullanabilirsiniz)

FL Studio Mix programı değildir, -
Melodiler oluşturabilirsiniz (bunun için nota bilmeniz gerekir)
-160 adet müzik tarzı var (radiocular jingle yapabilir, rockcu arkadaşlar müzik, rapci arkadaşlar amatör rap parçalarını hazırlayabilir vs...)
-MIDI atıya bilir, midilere remix yapabilirsiniz
-Kalp atışı, özel ses efektleri, kendi sesinize yankı, dj ad geçişi....
Programın özellikleri anlatılmayacak kadar çok.

Techno Melodi ve Beat

ders17me

ders22ox

ders34wx

ders34wx
Techno Melodi ve Beat

ders17me
ders22ox

ders34wx

ders34wx

fl1vs2

Beat Hazır, eğer buraya kadar geldiyseniz çok iyi, play e basarak tempoyu dinleye bilirsiniz....sırada Bass var...

Playliste geliyoruz ve Pattern2 yi seçiyoruz....(yeni bir alan geldi) (Playlist kısa yol tuşu F5)
Channels ve add one gelip Sytrus u seçin;

fl2mc9

ve sonra....
Seçeneğine basarak bass bölümünden Digi Bass ı seçiyoruz...
ders67xy

....bu ekrandaki sytrus seçeneğine sağ tıkla*ne dersen kendine* Piano Roll e geliyoruz...
ders76pa

Karşımıza melodilerin yapılacağı ana bölüm çıkıyor. (FL Studio da bir çok yerden melodi yapabilirsini, bu bir alternatifz). Techon Bass yapacağız bunu için benim yaptığım gibi melodi örtüsü çıkartın kendinize

ders86va

Melodinin uygun olması için Kaln+İnce+Kalın+İnce olacak yani;
fl3mw2

Techno bassımız hazır....şimdi tek yapmamız gereken Playlistte Techno Bass ile beati birleştimek....çok basit bir müzik oldu ancak bu program ile yapabildikleriniz çok fazla......Techno Bass ile Beati birleştirin;

ders102cj

Playin yanındaki SONG a basın ve play-e basın.
Misafiraykut - avatarı
Misafiraykut
Ziyaretçi
8 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafiraykut - avatarı
Ziyaretçi
ben repçi olmak istiyorum bana yardım edin çok güzel sesim var