Arama

Bazı sitelerde resimlerin görüntülenemiyor olmasının nedeni nedir?

Güncelleme: 19 Mart 2015 Gösterim: 28.027 Cevap: 10
rewone - avatarı
rewone
Ziyaretçi
7 Haziran 2009       Mesaj #1
rewone - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben sahibinden.com ve onun benzeri sitelere girdiğimde resimleri göremiyorum nedendir acaba bu konuda bana yardımcı olucak arkadaşlara ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürleer. İyi Günler
Sponsorlu Bağlantılar
broken* - avatarı
broken*
Ziyaretçi
7 Haziran 2009       Mesaj #2
broken* - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu gibi durumlar yanlış veya eksik link verildiğinde ortaya çıkar. Mesela ben bazen kendi WEB sitemi yaparkan bir link verdiğim zaman o link'e bağlanacak resim veya dökümana köprü dediğimiz yolverme işlemini yaparken bir harf veya karakter eksik veya yanlış yazıldığı zaman o döküman veya resim görüntülenemz oluyor. Bilgisayarınızda hangi program olursa olsun bu resimleri görüntüleyemezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
O resmi sağ tıklayıp özellikler yap çıkan adresi kopyalayıp brovserin adres çubuğuna yapıştır git tabına tıkla açılmıyorsa resimin linki kapalıdır.

O zaman bir de şunu deneyiniz explorer açıkken araçlar>İnternet Seçenekleri>Gelişmiş>Resimleri Göster kutucuğunun işaretli olup olmadığını kontrol et.
LowQuality_x( - avatarı
LowQuality_x(
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #3
LowQuality_x( - avatarı
Ziyaretçi
selamlar

arkadaşlar facebook gibi bazı sosyal ağ sitelerindeki resimlerle ilgili sıkıntılarım var

1. tarayıcıda açtığım resimlerde noise oranı fazla oluyor yani resim düsük kalitede gözüküyor

2. facebook ' ta resimleri görebiliyorum ama kişilerin ikon haline gelen kücük avatarlarını göremiyorum

bu iki sorun aynı zamanda ortaya cıkmadı ama ikisi icinde yardım ederseniz cok sevinirim

bilgilendirme: chrome,opera,ie,mozilla hepsinde var bu sorun

Flash player yüklü
java yüklü
internet ayarları default

ayrıca: adsztr

gördüğünüz gibi ''Windows Resim Ve Faks Görüntüleyici'' nin ikonu böyle gözüküyor ama resimi açtığımda açabiliyor

örneğin standart resim göstericiyi ''picasa veya Windows live fotoğraf galerisi'' olarak uyguladığımda facebookta o görünmeyen ikonların yerinde ''picasa veya Windows live fotoğraf galerisi' nin ikonları bulunuyor

bu yüzden internetteki resimlerin ''Windows resim ve faks görüntüleyici'' tarafından açıldığını düsünmeye basladım ve resimde gösterdiğim gibi ikonu sorunluydu acaba bundan dolayı olabilir mi?

yani düşündüğüm bu tabi siz daha iyi bilirsiniz 1 hedef üzerine yoğunlastırıp yanıltmış olmayayım

tavsiyede bulunanlara simdiden çok çok teşekkür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi aksamlar... benim explorerde bir problem var... bazı resimlerin yerinde x işareti çıkıyor sebebini ögrenmek istiyorum.. simdiden tesekkur ederim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam valla bendede aynı sorun var bileb varsa yardım etsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
facebook ta fotorafları göremiyorum
ozer16 - avatarı
ozer16
Ziyaretçi
14 Nisan 2010       Mesaj #7
ozer16 - avatarı
Ziyaretçi
adobe veya foxit readerınızı güncelleyiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
adobe ve foxit readerını nasıl güncellicem...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar hesap ayarlarından güvenliğe tıklayın güvenli gezinmeyi kapatın fotograflar gorunecektr fakat mobılden gırıs yapamayacaksnız baska da cozum bılmıorm...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bazı intenet sitelerinde sayfa niye düzgün gözükmez? Mesela sadece yazılar görünür . Bunun nedeni ne olabilir ?