Arama

Açıköğretim lisesinden mesleki açıköğretim lisesine geçiş nasıl yapılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Ağustos 2018 Gösterim: 50.384 Cevap: 5
salla yha - avatarı
salla yha
Ziyaretçi
10 Haziran 2009       Mesaj #1
salla yha - avatarı
Ziyaretçi
Açıköğretim lisesinden mesleki açıköğretim lisesine geçiş nasıl yapılır?
EN İYİ CEVABI AriThmetiCs verdi
Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi Açık Öğretim bürolarından öğrenmenizi tavsiye ederim..
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 01:40
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
10 Haziran 2009       Mesaj #2
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi Açık Öğretim bürolarından öğrenmenizi tavsiye ederim..
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Ağustos 2018 01:43
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #3
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir EKİN SU adlı kullanıcıdan alıntı

BEN AÇIK LİSEDE OKUYORUM MESLEK LİSESİNE GEÇİŞ YAPMAK İSTİYORUM NE ZAMAN YAPABİLİRİM?DEVAM MECBURİYETİ VARMI VARSA HAFTATA KAÇ GÜN

umarım işinize yarar.

a) Meslekî Açık Öğretim Lisesinden, Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrencilerimizden:
Şartları tutanların yeni kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde Açık Öğretim Lisesine geçiş dilekçelerini göndermeleri gerekmektedir. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden, Açık Öğretim Lisesine geçişler Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesine geçiş şartları için tıklayınız.
b) Açık Öğretim Lisesinden, Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçişler Açık Öğretim Okulları irtibat bürosunca (Halk Eğitim Merkezleri) yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden, Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçecek öğrencilerimiz 16 Ağustos-17 Eylül 2010 tarihleri içerisinde kayıt yenileme bedellerini yatırarak geçiş dilekçeleri ve dekontları ile birlikte Halk Eğitimi Merkezlerine müracaat edebilirler. (Meslekî Açık Öğretim Lisesinden tekrar Açık Öğretim Lisesine geçişler özel şartlar gerektirdiğinden geçişler konusunda bilinçli karar verilmesi gerekmektedir.)
c) Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitime (normal liselere) geçmek isteyen öğrencilerimiz şartları tutuyorsa örgün eğitime geçiş yapabilirler. Bu durumda olan öğrencilerimiz Açık Öğretim Lisesinden (velisinin şahsen veya posta yolu ile müracaat edip) tasdiknamelerini alarak gitmek istedikleri okula nakil yaptırabilirler. (Not: 2 yıl üst üste sınıfta kalarak Açık Öğretim Lisesine kayıt olmuş olanlar ve yaş sınırını aşanlar örgün eğitime dönemezler. Tasdiknamenizi almadan, geçiş yapacağınız okulun idaresi ile görüşmeniz yararınıza olacaktır.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
M.E.B. ETEK Ak retim Lisesi Resmi Web Sitesi
Arkadaşlar kendi sitelerinde bile tatmin edici bir bilgi bile yokken burda çare aramamız boşuna bence
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Eylül 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim kardeşimde açık lise okuyodu kayıt yaptırdık ama ne sınavlara girdi ne ders seçti. 2 senedir kayıt falan yenilemedik. Fakat geçen gün meslek lisesine kaydını aldırdım. sizinlede paylaşayım. Öncelikle gitmek istediğiniz meslek lisesine dilekçe veriyorsunuz hangi bölümünü istiyorsanız yine aynı gün gerekli evraklarla beraber (banka dekontu,ikametgah,tastikname,1adet resim ve genel liseden yapılan yeni kayıt belgesi) okula basvuru yapıyorsunuz ve işleminiz gerceklestiriliyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
açık ögretim lisesinden meslek lisesine geçiş hangi tarihte yapılacak

bununla ilgili olarak cevap yeni kayıt dönemi olan Ağustos ayı dır.Hangi okulda yüzyüze eğitim almak istiyorsan o okula gidip nakil dilekçesi vermen gerekiyor.