Arama

PC'den hoparlör ayarları nasıl yapılır? - Sayfa 12

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ocak 2018 Gösterim: 113.976 Cevap: 116
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2014       Mesaj #111
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim bilgisayrda hoporlör işiği yanıyor amam sesçıkmıyor arkasını konturol etim takılı fişler amam ses yok diyo bişi geliyo sonra olmuyo
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2014       Mesaj #112
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaslar Benim Hapörler çalışıyordu.Sonrak kulaklıkları taktım 1 2 gün müzik dinledim kulaklıktan. sonra cıkardım hapörler calısmıyor. herşey yerine baglı dogru bir şekilde bagladım. ama ayarlarından falanmı calısmıyor bi yardım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2014       Mesaj #113
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADASLAR KULAKLIK TAKTIM SONRA HAPÖRLER TAKTIM SES GELMİYOR KOLONLARDAN Bİ YARDIM HERŞEEY YÜKLÜ VE DOGRU SEKİLDE BAGLANIK
yardım - avatarı
yardım
Ziyaretçi
12 Ağustos 2014       Mesaj #114
yardım - avatarı
Ziyaretçi
ben hapörlerde yalnışıkla bi ayar yaptım hapörlerin birinden ses geliyo sadece diğerinden ses gelmioyo nasıl düzeltirim yardım edermisiniz marka CREATİVE yardım..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2015       Mesaj #115
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Benim hoparlörüm yankı yapıyor.Sorun hoparlördedir dedim yeni hoparlör aldım ama yine de aynı..
Başka bir pc'e taktım ses gayet normal çıkıyor.
Yardımcı olur musn?
Hangi ayarları bozulmuş olabilir?

"

Arkadaşım sana bişey önerebilirim öncelikle başlat menüsüne "ses" yaz ve oradan hopörlerin özelliklerini aç ve çıkan kutucukta geliştirmeler butonuna gel orada ses efektlerinin altında "ayar" yazar onu none yani boş bırak sanırım seninki mağara özelliğinde olmalı bi denemeni tavsiye ederim
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
8 Nisan 2016       Mesaj #116
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ad:  hoporlor.jpg
Gösterim: 5905
Boyut:  8.9 KB
Ses sıstemiyle ilgili sorunlar genellikle sese extra özellik katan ister windows un ister kullandıgınız ses kartına ait yazılımların ayarlarında oynama ses kalitesinde örneğin hamam ekosu veya deniz kenarı vb efektlere donusturur. Kullanıcı tarafından degıstırılen bu ayarlar sesin orjınal havasından cıkartılıp mutasyona ugramasını sağlar. Ancak yukardakı sorulardan anlaşıldıgı uzere birden fazla kullanıcının birbirlerinden bagımsız ayarlarla ugrasması sonucu karşılaşılan durumlar gibi.

Öncelikle kablonuzun pc ye baglantı soketlerının sağlam oldugunu varsayarak aşağıdaki resim (işletim sisteminize göre farklılık arz edebilir)

Ses program ayarlarına göz atmanız gerekiyor varsa "Varsayılan değere getir" butonu tıkladıgınızda sesin kalitesinin orjinal hale döndüğünü göreceksiniz.

Aynı şekilde sesi sağlayan seskartı üreticisinin ses driverlarını yuklerken ek olarak da bunu yapan programları olabilir aynı şekılde ses kalıtesını değiştirir aynı yukardaki şekilde onada işlem uygulandığında istediğiniz orjınal "ham"
sese kavuşacaksınız.

Ad:  ses.jpg
Gösterim: 5893
Boyut:  41.0 KB
Son düzenleyen kompetankedi; 9 Nisan 2016 00:01
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2018       Mesaj #117
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben yanlışlılla hoperlörü devre dıdşı bıraktım ne yapamalıyım ses gelimiyor