Arama

PC'den hoparlör ayarları nasıl yapılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ocak 2018 Gösterim: 113.972 Cevap: 116
remziye - avatarı
remziye
Ziyaretçi
17 Haziran 2009       Mesaj #1
remziye - avatarı
Ziyaretçi
benim;bilgisayerdan ses geliyor ama çok az hoperleri kulağıma dayadığım zaman ben ayarların nasıl olacağını bilemiyorum.kardeşim ayarları değiştirmiş ama ben nasıl düzeltileceğini bilmiyorum cevap yazarsanız çok sevinirim.......
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi
Alıntıdaki Ek 46928
Ses sıstemiyle ilgili sorunlar genellikle sese extra özellik katan ister windows un ister kullandıgınız ses kartına ait yazılımların ayarlarında oynama ses kalitesinde örneğin hamam ekosu veya deniz kenarı vb efektlere donusturur. Kullanıcı tarafından degıstırılen bu ayarlar sesin orjınal havasından cıkartılıp mutasyona ugramasını sağlar. Ancak yukardakı sorulardan anlaşıldıgı uzere birden fazla kullanıcının birbirlerinden bagımsız ayarlarla ugrasması sonucu karşılaşılan durumlar gibi.
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle kablonuzun pc ye baglantı soketlerının sağlam oldugunu varsayarak aşağıdaki resim (işletim sisteminize göre farklılık arz edebilir)

Ses program ayarlarına göz atmanız gerekiyor varsa "Varsayılan değere getir" butonu tıkladıgınızda sesin kalitesinin orjinal hale döndüğünü göreceksiniz.

Aynı şekilde sesi sağlayan seskartı üreticisinin ses driverlarını yuklerken ek olarak da bunu yapan programları olabilir aynı şekılde ses kalıtesını değiştirir aynı yukardaki şekilde onada işlem uygulandığında istediğiniz orjınal "ham"
sese kavuşacaksınız.

Alıntıdaki Ek 46958

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
17 Haziran 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
remziye adlı kullanıcıdan alıntı

benim;bilgisayerdan ses geliyor ama çok az hoperleri kulağıma dayadığım zaman ben ayarların nasıl olacağını bilemiyorum.kardeşim ayarları değiştirmiş ama ben nasıl düzeltileceğini bilmiyorum cevap yazarsanız çok sevinirim.......

Ses Denetimi'ni açmak için (XP'de) saatin yanında hoparlör simgesi varsa, ona sağ tıklayın ve Ses Denetimi'ni Aç'a tıklayın. Saatin yanında o yoksa, Başlat>Denetim Masası>Ses ve Konuşma Aygıtları>Ses Efekti ve Ses Aygıtları. Açılan pencerede Ses Ayarı sekmesinde, "Aygıt ses ayarı" bölümündeki Gelişmiş düğmesine tıklayın.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hopörlerden ses geliyor ama cızzzzzz ediyor sürekli neden acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim hoparlörüm yankı yapıyor.Sorun hoparlördedir dedim yeni hoparlör aldım ama yine de aynı..
Başka bir pc'e taktım ses gayet normal çıkıyor.
Yardımcı olur musn?
Hangi ayarları bozulmuş olabilir?
BlueNighT
Yasaklı
10 Eylül 2009       Mesaj #5
Yasaklı
Ses Sürücüsü Olarak hangi programı kullanıyorsanız.. Programı Açıp Ayarları ortam ayarlarını Default olarak ayarlayın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Benim hoparlörüm yankı yapıyor.Sorun hoparlördedir dedim yeni hoparlör aldım ama yine de aynı..
Başka bir pc'e taktım ses gayet normal çıkıyor.
Yardımcı olur musn?
Hangi ayarları bozulmuş olabilir?

ses kartı indirmen lazım ozman
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim creative 2+1 ses sistemim var. Bufferden hep yankı yapıyor sesten daha çok buffer sesini duyuyorum.neden acaba söylermisiniz
sadrettin - avatarı
sadrettin
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #8
sadrettin - avatarı
Ziyaretçi
ya benim bilgisayarın kamerası bozuktu ben de onu yapmaya çalışırken ses gitti yani hoparlöden hiç ses çıkmıyor çözümünü bana söyleyebilir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YA KARDES BENDE SAATIN YANINDA SES ISARETI YOK SES GELMIYOR YARDIM EDIN LUTFEN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı