Arama

Benlerin çıkma sebebi nedir? Riski var mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ekim 2012 Gösterim: 18.785 Cevap: 9
cansu91 - avatarı
cansu91
Ziyaretçi
17 Haziran 2009       Mesaj #1
cansu91 - avatarı
Ziyaretçi
oncelikle belimde çok sayida benler çıkmaya basladi onlar için güneşte oldu diyebilirim aam bi senedir vucudumun çeştli yerlerınde genelde kollarım ve vucudumda nokta kadar once yavas yavas kırmızı olyıo ve kasıntıyla birlıkte kahverengi bene donuşuyo ama kabarık deil
ve birde tırnak diplerınde çıkıyo ama onlar kızarip çıkmıyo bn onları kesiyorum tırnak makasiyla bişeyde olmuyo aslında ama vucudumdakılerden korkuyorm ve alnımda çıkıyodu birkere kızarıkken kopardim.zaten hiçbiri kanamıyoda
yanı bnların pek güneşle ilgisi olduğunu soyleyemicem ve korkuyorm daha fazlalasıcak diye
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

[2Z3TRJQUOTE]vücuttaki benlerin anlamı NEDİR /QUOTE]

benler melanosit ismi verilen ve deriye renk veren hücrelerin oluşturduğu deri değişiklikleridir.

Sponsorlu Bağlantılar
İnsan vücudunda çok sayıda ben görülebilir.Bu benlerin bazıları doğuştan vardırlar,bazıları ise güneşe maruz kalınması sonucunda oluşurlar.

Benler; kahverengi,siyah ya da nadiren koyu mavi renkte olabilirler.Her koyu renk değişikliği yada kabarıklık ben değildir.Deride var olan değişikliğin Ben olup olmadığı konusunda dermatoloğunuz size yardımcı olacaktır.

Doğuştan gelen benlerde daha fazla risk olmakla birlikte benlerin bazıları kanser riski taşıyabilir.Bu nedenle,tehlikeli benlerin takibi son derece önemlidir.

broken* - avatarı
broken*
Ziyaretçi
17 Haziran 2009       Mesaj #2
broken* - avatarı
Ziyaretçi
Benler melanosit ismi verilen ve deriye renk veren hücrelerin oluşturduğu deri değişiklikleridir.

Sponsorlu Bağlantılar
İnsan vücudunda çok sayıda ben görülebilir.Bu benlerin bazıları doğuştan vardırlar,bazıları ise güneşe maruz kalınması sonucunda oluşurlar.

Benler; kahverengi,siyah ya da nadiren koyu mavi renkte olabilirler.Her koyu renk değişikliği yada kabarıklık ben değildir.Deride var olan değişikliğin Ben olup olmadığı konusunda dermatoloğunuz size yardımcı olacaktır.

Doğuştan gelen benlerde daha fazla risk olmakla birlikte benlerin bazıları kanser riski taşıyabilir.Bu nedenle,tehlikeli benlerin takibi son derece önemlidir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

benler melanosit ismi verilen ve deriye renk veren hücrelerin oluşturduğu deri değişiklikleridir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle meraba. Ben sabah yüzümü yıkarken 2-3 tane siyah küçük nokta gördüm. Dikkatli baktığımda yüzümün 8-9 yerinde cıktıklarını gördüm.Güneşte kalmadım.Malum Kış ayındayız. Benler bi nokta kadar ,koyu siyah. Bunların Bi Riski Varmıdır ? Varsa nelerdir ? Sıkıntıdan çıkabiliyormuş. Bunları Önlemek için bi ilaç kullanabilirmiyiz.Nasıl önleriz. Saygılar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benler zmanla yok olabilir mi ?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
23 Ağustos 2011       Mesaj #7
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benler zmanla yok olabilir mi ?

Hayır yok olmazlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ekim 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yüzdei benin aldırıldıktan sonra kötü huylu olduğunu öğrendim. ölümcül bir riski var mı ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yüzümde küçükken benler daha az sayıdaydı ama şimdi günden güne çoğalıyor gibi bunu nasıl önleyebiliriz sadece güneş mi çoğaltıyor başka neler olabilir?şimdiden teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benlerin çıkmasını önleyebilirmiyiz.sadece güneş mi çoğaltıyor.başka etken var mı?şimdiden teşekkürler.