Arama

Temporary Internet Files klasörünün içindekileri silmek zararlı mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Haziran 2010 Gösterim: 9.291 Cevap: 3
HGR - avatarı
HGR
Ziyaretçi
5 Temmuz 2009       Mesaj #1
HGR - avatarı
Ziyaretçi
temporary internet files klasörünün içindekilerini silmek zararlı mıdır nasıl silinir .kendine özel silme şekli varmı
EN İYİ CEVABI Kral_Aslan verdi
Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Temporary Internet Files (veya önbellek) klasöründe, hızlı görüntüleme amacıyla sabit diskinizde depolanan Web sayfası içeriği bulunmaktadır. Bu önbellek, Internet Explorer veya MSN Explorer'ın bir Web sayfasını görüntülerken her defasında sayfa içeriğinin tümünü karşıdan yüklemek yerine yalnızca sayfayı son ziyaret edişinizden sonra değişen içeriği yüklemesine olanak sağlar. Temporary Internet Files klasöründeki dosyaları silmek için, şu adımları izleyin:

Sponsorlu Bağlantılar
1. Internet Explorer'dan ve Windows Gezgini'nin tüm örneklerinden çıkın.
2. Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra Internet Seçenekleri'ni çift tıklatın.
3. Genel sekmesinde, Temporary Internet Files altında Dosya Sil'i tıklatın.
4. Dosyaları Sil iletişim kutusunda, Tüm çevrimdışı içeriği sil onay kutusunu tıklatıp işaretleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
5. Tamam'ı tıklatın.

Notlar
• Temporary Internet Files klasöründe önemli miktarda Web sayfası içeriği varsa, bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.
• Bir yönetici, Temporary Internet Files ayarlarınızı özelleştirebilir ve bu ayarları değiştirmenizi engelleyebilir (örneğin, Internet Seçenekleri iletişim kutusundan Genel sekmesini kaldırabilir). Internet Seçenekleri iletişim kutusuna veya Genel sekmesine erişemiyorsanız, daha fazla bilgi için yöneticinize başvurun.

Buyrun konuyu inceleyin
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
5 Temmuz 2009       Mesaj #2
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Temporary Internet Files (veya önbellek) klasöründe, hızlı görüntüleme amacıyla sabit diskinizde depolanan Web sayfası içeriği bulunmaktadır. Bu önbellek, Internet Explorer veya MSN Explorer'ın bir Web sayfasını görüntülerken her defasında sayfa içeriğinin tümünü karşıdan yüklemek yerine yalnızca sayfayı son ziyaret edişinizden sonra değişen içeriği yüklemesine olanak sağlar. Temporary Internet Files klasöründeki dosyaları silmek için, şu adımları izleyin:

Sponsorlu Bağlantılar
1. Internet Explorer'dan ve Windows Gezgini'nin tüm örneklerinden çıkın.
2. Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra Internet Seçenekleri'ni çift tıklatın.
3. Genel sekmesinde, Temporary Internet Files altında Dosya Sil'i tıklatın.
4. Dosyaları Sil iletişim kutusunda, Tüm çevrimdışı içeriği sil onay kutusunu tıklatıp işaretleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
5. Tamam'ı tıklatın.

Notlar
• Temporary Internet Files klasöründe önemli miktarda Web sayfası içeriği varsa, bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.
• Bir yönetici, Temporary Internet Files ayarlarınızı özelleştirebilir ve bu ayarları değiştirmenizi engelleyebilir (örneğin, Internet Seçenekleri iletişim kutusundan Genel sekmesini kaldırabilir). Internet Seçenekleri iletişim kutusuna veya Genel sekmesine erişemiyorsanız, daha fazla bilgi için yöneticinize başvurun.

Buyrun konuyu inceleyin
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
GJM - avatarı
GJM
Ziyaretçi
5 Temmuz 2009       Mesaj #3
GJM - avatarı
Ziyaretçi
ben fazla anlamam temporary internet files içine girsem hepsini seçip silsem bir şey olurmu zararı var mıdır
teoman_d - avatarı
teoman_d
Ziyaretçi
10 Haziran 2010       Mesaj #4
teoman_d - avatarı
Ziyaretçi
hiç bir zararı olmaz. ben çok yaptım. bilgisayar tüm silinen dosyaların yerine yenisini oluşturuyor. bazı dosyaların silinmesine ise izin vermiyo zaten. o durumda da o dosya yada dosyaları ayrı tutup diğer tüm dosya ve klasörleri silebilirsin.
zararı olur diyecek biri çıkarsa da nesine zararı olur söylesin çok merak ediyorum