Arama

2009 ÖSS sınav sonucu puanım hangisidir ?

Güncelleme: 24 Eylül 2009 Gösterim: 7.231 Cevap: 8
çaresiz - avatarı
çaresiz
Ziyaretçi
13 Temmuz 2009       Mesaj #1
çaresiz - avatarı
Ziyaretçi
biri bana bunu anlatsın lütfen. ne nedir anlamadım gitti.2001 yılı düz lise ea bölümünden terktim ve bu sene açık öğretimde sosyal bilimler bölümüne geçerek bi sınavda 14 dersten 13ünü vererek mezun oldum. bu sene 8 sene önceki alt yapıyla ve hiç çalışmadan öss sınavına girdim.sonuçları açıklanınca girdim baktım ama bişey anlamadım.tastiknamedeki notum 2.40'dı ve diploma notu olarak bu yazıyor fakat açık öğretimden mezun oldum ve diploma notum ise 66.27
öss sınavından barajı aştığımı sölediler bana.lütfen bana şu resimdeki durumu anlatırmısınız.ben puanımı nasıl öğreneceğim hangisi benim puanım ve gerçekten barajı aştıysam diploma notu yanlışlığı tercihlerimi yada vs. etkilermi ve bi soru daha okul notum diploma notu gibi karışmış olabilirmi? 58.531 acaba tastikname aldığım düz lisenin notumu yoksa mezun olduğum acık öğretim lisesinin verdiği notmudur? bunu nerden ve nasıl öğreneceğim lütfen yardım edin Msn Cry
Sponsorlu Bağlantılar

rnek
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
13 Temmuz 2009       Mesaj #2
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
çaresiz adlı kullanıcıdan alıntı

biri bana bunu anlatsın lütfen. ne nedir anlamadım gitti.2001 yılı düz lise ea bölümünden terktim ve bu sene açık öğretimde sosyal bilimler bölümüne geçerek bi sınavda 14 dersten 13ünü vererek mezun oldum. bu sene 8 sene önceki alt yapıyla ve hiç çalışmadan öss sınavına girdim.sonuçları açıklanınca girdim baktım ama bişey anlamadım.tastiknamedeki notum 2.40'dı ve diploma notu olarak bu yazıyor fakat açık öğretimden mezun oldum ve diploma notum ise 66.27
öss sınavından barajı aştığımı sölediler bana.lütfen bana şu resimdeki durumu anlatırmısınız.ben puanımı nasıl öğreneceğim hangisi benim puanım ve gerçekten barajı aştıysam diploma notu yanlışlığı tercihlerimi yada vs. etkilermi ve bi soru daha okul notum diploma notu gibi karışmış olabilirmi? 58.531 acaba tastikname aldığım düz lisenin notumu yoksa mezun olduğum acık öğretim lisesinin verdiği notmudur? bunu nerden ve nasıl öğreneceğim lütfen yardım edin Msn Cry

Sponsorlu Bağlantılar

rnek

Üzgünüm ama 0,3 AOBP'li ile bir ünv. ye yerleştirilemezsin, 0,8 AOBP'li bölümünde puanın en az 165 ve daha üzeri olmalıydı.. Önümüzdeki senelerde daha başarılı olman dileğiyle..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Temmuz 2009       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Sözel 1 ve Eşit ağırlık 1 bölümünden 2 yıllık (Ön lisans) tercih yapabilirsiniz
Alıntı

Öğrenci Seçme Sınavı’na(ÖSS) girerek ÖSS-SAY-1, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin en az birinden 145 ve üstü puan aldığınızda, tercih ettiğiniz takdirde aşağıdaki açıköğretim önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.
Önlisans Programları
Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Bilgi Yönetimi Programı Msn Star (**)pdf Açıköğretim Fakültesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Dış Ticaret Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Emlak ve Emlak Yönetimi Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Ev İdaresi Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi İnsan Kaynakları Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Muhasebe Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Tarım Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Msn Starpdf Açıköğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Programı Msn Starpdf
Lisans Programları
İşletme Fakültesi İşletme Bölümü pdf İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü pdf İktisat Fakültesi Maliye Bölümü pdf İktisat Fakültesi İktisat Bölümü pdf İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümüpdf
Ayrıca Msn Star ile işaretli programlara sınavsız geçiş ile öğrenci alınmaktadır. Eğer bir mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunuysanız sınavsız geçiş ile 2008-2009 öğretim yılında kayıt yaptırabileceğiniz önlisans programlarının hangileri olduğunu ftp://dokuman.osym.gov.tr/2008/OSYS/2008_OSYS_KILAVUZ.pdf dosyasının 38.sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz.
(**) ile işaretli programa sadece ÖSS-EA-1 puan türüyle öğrenci alınmaktadır.
Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) girerek yeterli puan aldığınızda, tercih ettiğiniz takdirde aşağıdaki kontenjanlı açıköğretim lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.
Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı pdf (2008-2009 öğretim yılında toplam 530 kontenjan) (ÖSS-DİL puanı ile tercih yapılır. İlk iki sınıfı Eskişehir(250), Adana(40), Ankara(40), Balıkesir(40), Edirne(40), Erzurum(40), İzmir(40) ve Konya(40) illerinde yüz yüze, son iki sınıfı uzaktan öğretimle yapılır.)
Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı pdf (2008-2009 öğretim yılında toplam 2000 kontenjan) (Kız Meslek Liselerinin veya meslek liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Programından mezun olanlar yerleştirilir.)

.
çaresiz - avatarı
çaresiz
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #4
çaresiz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Sözel 1 ve Eşit ağırlık 1 bölümünden 2 yıllık (Ön lisans) tercih yapabilirsiniz
.

zaten açık öğretim yada 2 yıllık örgün öğretim olur..4 yıllık geçişlede okuyabilirim.düz lise okudum ben ama açıklaman benim gibi bilmeyen ve kafası karışmış kişileri aydınlatır diye umuyorum..aklımı karıştıran şeylerden biride diploma notu yanlış görünüyor.içimde bi şüphe oluştu benimde..okulun verdiği notun yanlış olup olmadığını nasıl ve nerden öğrenebilirim.buna takmış olmamın nedeni üniye giden arkadaşlar söz1 puanım ile okulun verdiği puanı topluyorlar.eğer böyle hesaplanıyorsa,okul puanımda yanlışlık varsa toplamdaki puanı etkileyecektir.(ilk mesajımda acıkladım neden yanlışlık olabileceğini).bunu bana açıklayabilirmisiniz lütfen
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #5
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
180,359 puanınız, Başarı sıranız 1127713 sözel 1den bu puan ve başarı sırasını baz alarak tercih yapabilirsiniz.Genel olarak ÖSYM yanlış hesap yapmaz.Sizin aldığınız puana okulun verdiği not dahil edilmiştir.
Yani sizin okul puanı eklenmemiş ham puanınız 158,733'tür.Ama yine de içim rahat değil diyorsanız Herhangi bir dersanenin rehberlik bölümüne ya da ÖSS tercih bürolaranı giderek bu konuyu iyice araştırabilirsiniz.
çaresiz - avatarı
çaresiz
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #6
çaresiz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

180,359 puanınız, Başarı sıranız 1127713 sözel 1den bu puan ve başarı sırasını baz alarak tercih yapabilirsiniz.Genel olarak ÖSYM yanlış hesap yapmaz.Sizin aldığınız puana okulun verdiği not dahil edilmiştir.
Yani sizin okul puanı eklenmemiş ham puanınız 158,733'tür.Ama yine de içim rahat değil diyorsanız Herhangi bir dersanenin rehberlik bölümüne ya da ÖSS tercih bürolaranı giderek bu konuyu iyice araştırabilirsiniz.

ösys yanlış yapmıyor peki diploma notum neden yanlış elimdeki diploma 66,27yi gösterirken sonuçlarda 2.40 neden yazıyor..ösys yanlış yapıyormu yapmıyormu bunu bilmiyorum ama okulun verdiği puan ösys ile alakalı değil sanırım.okulla alakalı şimdi ben örgün eğitim aldığım lisenin (terk) puanıyla karşı karşıya kaldım muhtemelen.yani 2001in puanı olabilir bu..ama ben açık öğretimle bu sene bitirdim liseyi.orda yazması gereken 2009'un yani mezun olduğum açık öğretimin verdiği puanlar notlar olması gerekmiyormu ? ösys yanlış yapmıyorsa ben kiminle iletişime geçmeliyim bu konu hakkında..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #7
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
çaresiz adlı kullanıcıdan alıntı

ösys yanlış yapmıyor peki diploma notum neden yanlış elimdeki diploma 66,27yi gösterirken sonuçlarda 2.40 neden yazıyor..ösys yanlış yapıyormu yapmıyormu bunu bilmiyorum ama okulun verdiği puan ösys ile alakalı değil sanırım.okulla alakalı şimdi ben örgün eğitim aldığım lisenin (terk) puanıyla karşı karşıya kaldım muhtemelen.yani 2001in puanı olabilir bu..ama ben açık öğretimle bu sene bitirdim liseyi.orda yazması gereken 2009'un yani mezun olduğum açık öğretimin verdiği puanlar notlar olması gerekmiyormu ? ösys yanlış yapmıyorsa ben kiminle iletişime geçmeliyim bu konu hakkında..

İlinizdeki Açık Öğretim Lisesi büro ya da irtibat merkezleri, (diplomanızı aldığınız yer)ile iletişime geçiniz.
çaresiz - avatarı
çaresiz
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #8
çaresiz - avatarı
Ziyaretçi
ösymye 11 mayısta düzeltme için başvurmuştum fakat kaale almamışlar.yakınımdaki ösym bürosuna gittim onlar hiç birşey yapamayacaklarını söyldiler ne için açıkmış orası anlayamadım.ankarayı aramam gerektiğini söylediler.ankarayı aradım eksik evrak olduğunu söylediler.neden peki geri dönüp evraklarınız eksik veya şu evrağı bize göndermeniz lazım diye herhangi bi uyarı göndermediler bana.çalışanları işlerini tam yapmaz adam gibi bilgilendirmez.ösymde sorun yok orda çalışanlarda sorun var.bugün tekrar dilekçe yazdım hiç bir işe yaramayacağını bilerek.şimdi ben bi üniye kayıt olucam hakkım olarak.ama benden diploma istediklerinde elimdeki diplomayı götürdüğümde bana yine sorun çıkartacaklar.Allah ....... versin bu düzensiz düzenin yaa Msn Mad Msn Cry
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2009 ösym sınav sonucum nedir?