Arama

Liselere giriş için diploma notu önemli midir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ağustos 2013 Gösterim: 48.996 Cevap: 126
sbs yarrrrdım - avatarı
sbs yarrrrdım
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #1
sbs yarrrrdım - avatarı
Ziyaretçi
liselere giriş için diploma notu önemli mi
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
ben sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum ama sbs puanım düşük diploma notu ile girebilir miyim..
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
sbs yarrrrdım adlı kullanıcıdan alıntı

liselere giriş için diploma notu önemli mi

Bu yıl OKS'de diploma notu yüzde 15 etkili olacak
Milli Eğitim Bakanlığı, bir milyona yakın ilköğretim son sınıf öğrencisinin bu yıl gireceği Ortaöğretim Kurumları Sınavı'yla (OKS) ilgili yenilikleri belirledi. Buna göre, ilköğretim diploma notu sınav sonucunda alınan puanda yüzde 15 oranında etkili olacak.
Sponsorlu Bağlantılar
17. Milli Eğitim Şûrası'nda 'OKS'nin kaldırılması' yönünde alınan tavsiye kararı ise en erken 2009 yılında uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, diploma notunun sınavda etkili olmasının, derslere ilgiyi artıracağını ifade etti. Ortaöğretim sistemini yeniden yapılandırmak için çalıştıklarını belirten Çelik, "Ortaöğretimde de yeni müfredat uygulanacak. Bu yeni müfredata uygun bir düzenleme yapacağız. Biz bunun ana paradigmalarını belirledikten sonra sivil toplum kuruluşları ve özel dershaneleri de çağırarak ortak bir değerlendirme çıkaracağız." dedi.

Sınavlarla ilgili verilen bilgilere göre, 2007 OKS'de geçen senelerden farklı bir soru sistemi uygulanmayacak. Bu yıl 8. sınıfta olan öğrenciler henüz yeni müfredatı görmedikleri için sınavda yeni müfredat paralelinde sorular olmayacak. Ancak Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (DPY) 5, 6 ve 7. sınıftan girecek öğrencilere yeni müfredata uygun sorular yöneltilecek. DPY'ye 9, 10 ve 11. sınıftan gireceklere ise eski tip sorular sorulacak. Anadolu ve fen liselerinde tercih sisteminde yapılan değişiklikle boş kontenjan kalmasının önüne geçilecek.

Bu sene başvurular alınırken öğrencilerden adres bilgileri istenmeyecek. OKS işlemleriyle ilgili hiçbir posta kullanılmayacak. Başvurular internet üzerinden alınacağı gibi sonuçlar da internet üzerinden açıklanacak. Posta zorunluluğu oluştuğunda ise sonuçlar okullara bildirilecek. Öğrencilerin cep telefonlarına da sonuçlar iletilecek.

kaynak
fırat123 - avatarı
fırat123
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #3
fırat123 - avatarı
Ziyaretçi
eğer güzel bir liseye gireceksen oks puanına bakarlar ama mormal meslek liselerine gireceksen Diploma notuna ve paraya bakarlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hangi meslek liseeeleri kaç puan istiyor diploma notuyla..???bilgilendrrseniz çOq sewnrmMm..xd
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

diploma notu ile meslek liselerine giriş

DİPLOMA NOTU 74,08 OLAN BİR KİŞİNİN ENDÜSTRİYE GİRMESİ OLANAKLIMIDIR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meslek liselerine nasıl kayıt olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
puanım 266,306 hangi liseye gidebilirim.lütfen acele söyleyin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
ben sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum ama sbs puanım düşük diploma notu ile girebilir miyim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düz lüse hangi yıl kalkacak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 7. sınıfta sbs sınavımı kacırdıgım ıcın benım sbs notum dusuk geldı bu yuzden dıploma notuyla gırmek ıstıyorum acaba saglık meslek lıselerıne dıploma notuyla ogrencı alınıyomu