Arama

Evi basan karıncalardan nasıl kurtulabilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Temmuz 2015 Gösterim: 29.134 Cevap: 16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bizim evdede yuva yapdılar bisi denemedik giderler dedik ama sadece normal karıncalar vardı bu sefer kanatlı karıncalarda cıkmaya basladı bune bi care bulmak lazm yemeklerin icine girer oldular Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
Şövalye - avatarı
Şövalye
Ziyaretçi
18 Mayıs 2013       Mesaj #12
Şövalye - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Karıncaların yuva yaptığı yerleri bulup oralara alçı sürebilirsiniz.Limondanda karınca kaçar bir deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
uzman tarafından anlatım için tıklayınız.

Ben limonu ve alçıyı duydum yanlıZ salatalıkta ile yarar ben şöyle Birşey düşündüm ve denedim birçoğu. Gitti fikrim şu küçük bir kaba şeker gibi tatlı Birşey koyun tam yuvalarının önüne daha sonra biraz bekleyin karıncalar gericekiliyor daha sonra kabı alın ve dışarı bırakın Msn Happy
Misafir789 - avatarı
Misafir789
Ziyaretçi
7 Ağustos 2013       Mesaj #13
Misafir789 - avatarı
Ziyaretçi
karıncalar domates sapından uzaklaşır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2014       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya odamı karıncalar bastı ne yapmalıyım. Bir tanıdığım nane koy giderler dediler koydum gittiler yine geldiler. Artık sürü gibiler . Duvarların içinde kablolar olur ya Msn Grin ( Adını bilmiyorum Msn Grin) Onun içine yuva yapmışlar. Yatağıma bile geliyolar bıktım ya
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
27 Mayıs 2015       Mesaj #15
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Evimizi veya bahçemizi istila eden karıncalardan kurtulma yöntemleri:

Kahve telvesi; faydaları saymakla bitmez, bir faydası da karıncalardan kurtulmaktır. Kahve telvesini karıncaların yoğun olarak çıktıkları (yuvaları) bölgeye dökünüz. Bir kaç gün içinde karıncalar evinizi ve sizi terk edecektir.

Tarcın; karıncaların yuvalarına veya geçtikleri yollara az miktarda öğütülmüş tarcın serpiştiriniz.

Su, beyaz sirke Ve bulaşık sabunu; 2 bardak suyumuzun içerisine az miktar beyaz sirkemizi ekleyelim, 2-3 kasıkta bulaşık sabunumuzu ekleyip karıştıralım. Diğer yöntemlerde yaptığımız gibi karınca yuvalarına bu karışımı dökelim.

Bebek pudrası; bebek pudramızı karıncaların geçtikleri yol güzergâhlarına dökünüz. Pudranın vereceği koku yüzünden karıncalar yönlerini bulamayacak ve yuvalarına dönemeyeceklerdir.

Narenciye kabukları: narenciye kabuğu olarak limon kabuğu kullanalım, limon kabuklarını mikserde küçük parçacıklar olana kadar parçalayınız ve karınca yuvasına dökünüz.

Kaynak:
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
3 Haziran 2015       Mesaj #16
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
karıncanın bi tanesi bir şekerleme görse, diğer karıncalara gider haber verir. karıncanın şekerli yerlere ulaşması için güzergâhı vardır.
bu güzergâh hep aynıdır.

karınca giren yere şekerli bi ürün veya ürün kırıntısı/akıntısı vb. bişe vardır.
karıncayı incitmekWalkingWalking istemeyenler karınca çıkmadan önce temizlemek yapmaz.

pratik bir çözüm;
eski yerde kalan şekerlemeden daha güçlü ve büyük bir şekerleme kapıya doğru bırakın.
bunu gören bir karınca diğer karıncalara da haber verir. ertesi gün çok karınca yeni şekerleme yerine dolarlar.
eski yerden karıncaları uzaklaştırmış oldunuz.
içeri doğru limon doğrayıp bırakın veya limon yağı damlatın. geriye gidebileceği yolunu kapatıp, geri dönmesinler.

ikinci yerdeki şekerlemeyi elinizle alın, az daha ev dışına doğru bırakın.
karınca yine aynı şeklide çalışacak. siz de geriye doğru şeker kalıntılarını temizleyiniz. temizlediğiniz yere limon yağı damlatınız, limon dilimleri bırakınız.

az daha dışarı derken, karıncala dışarı taşınmış olur.

haaa, olurda temizlik falan çözüm olmuyor ise;
baharatçınızdan kekik, fesleğen ve herhangi bir aktarcı nızdan lavanta kurusu alın, bol bol karıncanın yollarına serpin. iki-üç gün bekleyiniz, o yolu aşmasının zorlaşması yüksek olasılıktır.

kimyasal ilaç kullanmak isteyipte karıncalarar zararım olmasın diyenler,
karıncanın yolunu incelesinler. o an boş olan yere kimyasal ilacı yerleştirsinler, karıncanın yolu kapanabilir.

tabi ki, rızkı varsa gelir yemenden Hamm
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2015       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Biz tuz dökmek kacarlamı