Arama

"rundll32.exe" sorununu nasıl çözebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Mayıs 2014 Gösterim: 51.595 Cevap: 13
fuj1tsu - avatarı
fuj1tsu
Ziyaretçi
24 Temmuz 2009       Mesaj #1
fuj1tsu - avatarı
Ziyaretçi
Benim sorunum masaüstü sağ tıklayıp özellikler diyince 'C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe' Windows tarafından bulunamıyor.ismi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin.Bi dosya aramak için vs vs..
Acaba çözümü varmıdır ?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Alıntı

Benim sorunum masaüstü sağ tıklayıp özellikler diyince 'C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe' Windows tarafından bulunamıyor.ismi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin.Bi dosya aramak için vs vs..

Sponsorlu Bağlantılar
Acaba çözümü varmıdır ?

Alıntı

"öncelikle doğru yere yazıyorumdur umarım. vista basıc kullanıyorum tüm filmleri ve resimleri "D" ye attım resmi kopyalama veya bir yere taşıma esnasında rundll32 hatası veriyor şunuda belirtmeden geçemiyeceğim çok bilgili bir pc kullanıcısı değilim ricam ayrıntılı birşekilde yapmam gerekenleri yazarsanız memnun olurum. saygılar... "

yazmıştım yardım alamadım hala

Alıntı

bendede temaları uygulayacakken bekleyın dıyor ama onra rundll32.exe hatası verıyor nasıl duzeltebılırım....

Rundll32.exe =>Genel anlamda dll uzantılı dosyaların çalıştırılması için kullanılan bir sistem dosyasıdır Bilgisayarda bazı uygulamaların çalışması için bu dosya gereklidir Bu dosyayı görev yöneticisi bölümünden kaldırmak sorun oluşturmasa da C:\Windows\System32\Rundll32.exe=>bu dizinden kaldırmak soruna neden olur. Çünkü bu bir sistem dosyasıdır ve bazı programların çalışması için bu dosyaya ihtiyaç vardır Eğer dosyada bir hata oluşmuşsa uygulamalar tam çalışmıyorsa aynı dizine girilerek Rundll32.exe dosyası hata vermeyen başka bir Rundll32.exe dosyası ile değiştirilebilir.Bu işlemin akabinde ,sistemi kapayıp açtıktan sonra uygulamalar düzenli çalışmaya başlayacaktır.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
24 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fuj1tsu adlı kullanıcıdan alıntı

Acaba çözümü varmıdır ?

1.)Windows XP CD-ROM'unu sürücüye yerleştirin.
Sponsorlu Bağlantılar
2.)Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
3.)Aç kutusuna expand X:\i386\rundll32.ex_ c:\windows\system32\rundll32.exe yazın; burada X, CD ROM sürücünüzün harfidir.
4.)Bilgisayarı yeniden başlatın.
Deneyiniz

kaynak
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bidakka ama ilişki olusturun diyor niye
adige82 - avatarı
adige82
Ziyaretçi
12 Ocak 2010       Mesaj #4
adige82 - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle doğru yere yazıyorumdur umarım. vista basıc kullanıyorum tüm filmleri ve resimleri "D" ye attım resmi kopyalama veya bir yere taşıma esnasında rundll32 hatası veriyor şunuda belirtmeden geçemiyeceğim çok bilgili bir pc kullanıcısı değilim ricam ayrıntılı birşekilde yapmam gerekenleri yazarsanız memnun olurum. saygılar...
adige82 - avatarı
adige82
Ziyaretçi
13 Ocak 2010       Mesaj #5
adige82 - avatarı
Ziyaretçi
"öncelikle doğru yere yazıyorumdur umarım. vista basıc kullanıyorum tüm filmleri ve resimleri "D" ye attım resmi kopyalama veya bir yere taşıma esnasında rundll32 hatası veriyor şunuda belirtmeden geçemiyeceğim çok bilgili bir pc kullanıcısı değilim ricam ayrıntılı birşekilde yapmam gerekenleri yazarsanız memnun olurum. saygılar... "

yazmıştım yardım alamadım hala Msn Sad(
LrseRia - avatarı
LrseRia
Ziyaretçi
13 Ocak 2010       Mesaj #6
LrseRia - avatarı
Ziyaretçi
Başlat>Çalıştır>mscongif>run32 hatasının tikini kaldır veya ekle>Uygula>Pc'yi Yeniden Başlat.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bndede temaları uygulayacakken bekleyın dıyor ama onra rundll32.exe hatası verıyor nasıl duzeltebılırım....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bnce En İyisi Format..
nötrino
Yasaklı
12 Kasım 2011       Mesaj #9
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Acaba çözümü varmıdır ?

Alıntı

yazmıştım yardım alamadım hala

Alıntı

bendede temaları uygulayacakken bekleyın dıyor ama onra rundll32.exe hatası verıyor nasıl duzeltebılırım....

Rundll32.exe =>Genel anlamda dll uzantılı dosyaların çalıştırılması için kullanılan bir sistem dosyasıdır Bilgisayarda bazı uygulamaların çalışması için bu dosya gereklidir Bu dosyayı görev yöneticisi bölümünden kaldırmak sorun oluşturmasa da C:\Windows\System32\Rundll32.exe=>bu dizinden kaldırmak soruna neden olur. Çünkü bu bir sistem dosyasıdır ve bazı programların çalışması için bu dosyaya ihtiyaç vardır Eğer dosyada bir hata oluşmuşsa uygulamalar tam çalışmıyorsa aynı dizine girilerek Rundll32.exe dosyası hata vermeyen başka bir Rundll32.exe dosyası ile değiştirilebilir.Bu işlemin akabinde ,sistemi kapayıp açtıktan sonra uygulamalar düzenli çalışmaya başlayacaktır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim de böyle sorunum vardı , bakmadığım site kalmadı ama sonuç hüsrandı , bugün sabah gene site site dolaşırken Denetim Masası’nı Açtığınızda Rundll32.exe Dosyası Bulunamıyor | iYiblogcu buraya girdim en altta Bir Yorum »

ismail diyor ki:
http://rapidshare.com/files/323964244/rundll32.rar.html

Alternatif Link
Deposit Files

Dosyayı İndirdikten Sonra Winrardan Cıkarıp Bilgisayarım>>>Yereldisk (:C)>>>Windows>>>>System32 Winrardan Cıkardıgımız Rundll32 atıyoruz Sorun Çözülmüş Oluyor

bölümünden ben alternatif link deki linkten indirdim ve system32 ye kopyaladım ve sorunum çözüldü ben bu arkadaşa çok teşekkür ettim şahsen sizde bana edersiniz artık Msn Happy)