Arama

Windows Vista'da "İstenen işlem için yükseltme gerekiyor" sorunu ve çözümü nedir?

Güncelleme: 5 Eylül 2012 Gösterim: 12.942 Cevap: 6
KralMurat34 - avatarı
KralMurat34
Ziyaretçi
10 Ağustos 2009       Mesaj #1
KralMurat34 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Asus M51Va marka laptop kullanıyorum. Pc'yi aldığımda üzerinde orjinal vista home premium kurulu olarak geldi. İşletim sistemi orjinal yani. Şİmdiye kadar herhangi bi problem yoktu. Geçtiğimiz aylarda ekranın sağ alt köşesinde yazılım korsanlığına maruz kalmış olabilirsiniz vs. gibi bişeyler çıkıyordu, microsoftun kendi sitesine girip benim vistanın serialini girip onaylattım falan neyse o gitti. Şimdi de Kullanıcı hesabı denetimi açıktı. Yönetici olarak çalıştıracağım her işlemde yönetici onayı istiyor. devam diyorum. PArmak izi okuyucuyu kullan diyor, kullanıyorum, istenen işlem için yükseltme gerekiyor diyor. Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı hesabı denetimini kaldıracağım. u seferde yine aynı ekran geliyor ve parola girin veya parmak izi okuyucuyu kullanın diyor. parola girecek yer yok ekranda, mecburen parmak izi okuyucuyu kullanıyorum. Parmak izimi kabul ediyor fakat hemen arkasından tekrar istenen işlem için yükseltme gerekiyor diyor. Son günlerde böyle olmaya başladı. Daha önce herhangi bi sorun yoktu. Örneğin c:\windowsun içinde bi dosyada değişiklik yapacağında yönetici onayı ister devam dersin işlemi gerçekleştirir ya, aynısını şuanda yapamıyorum. yönetici onayı istedikten sonra aynı işlemler geliyor ve yüksetlme istiyor. Aynı şekilde herhangi bir uygulamaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır da diyemiyorum. Böyle olmasının sebebi nedir acil yardımınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler...
Sponsorlu Bağlantılar
KralMurat34 - avatarı
KralMurat34
Ziyaretçi
11 Ağustos 2009       Mesaj #2
KralMurat34 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar yokmu konuda anlayan kimse bekliyorum hala Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
KralMurat34 - avatarı
KralMurat34
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #3
KralMurat34 - avatarı
Ziyaretçi
Millet 3 gündür bekliyorum anlayan bilen kimse yokmu Msn Sad Pufffffffff
KralMurat34 - avatarı
KralMurat34
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #4
KralMurat34 - avatarı
Ziyaretçi
Yani arkadaşlar çok saolun.......
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
23 Ağustos 2009       Mesaj #5
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
KralMurat34 - avatarı
KralMurat34
Ziyaretçi
28 Ağustos 2009       Mesaj #6
KralMurat34 - avatarı
Ziyaretçi
Hocam cvp için teşekkürler, fakat secpol.msc vista home sürümünde çalışmadığı için orda yazanı uygulayamıyorum. Benimde aradığım tam olarak o, "Yönetici Onay Modu'nda yöneticiler için Kullanıcı Hesabı Denetimi iletisinin davranışını değiştirme" başlığı altında anlatıloanları yapabilsem sorunum çözülecek, fakat secpol.msc çalışmıyor maalesef. Başka bi alternatifi veya yolu varmı?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Windows 7 kullananlar cmd aspnet_regiis.exe komutunu yürütmeye çalıştığında bu hatayı alacaklardır. En azından ben aldım Msn Happy

Bu hata bilindiği üzere windows 7 nin güvenlik mekanizmasından kaynaklanıyor.

aynı komutu komut penceresini <%windir%>\System32\cmd.exe den yönetici olarak çalıştırarak verirlerse hata almadan komutu yürüteceklerdir.