Arama

PC'deki bir dosya bozuksa bu nasıl onarılır?

Güncelleme: 12 Ağustos 2009 Gösterim: 3.324 Cevap: 8
NYGJNGHJ - avatarı
NYGJNGHJ
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #1
NYGJNGHJ - avatarı
Ziyaretçi
BEN DOSYA KOPYALARKEN ŞÖYLE Bİ HATA VERİYORYOR VERİ HATASI VERİ DÖNGÜSEL ATIK DOSYA BOZUKSA NASIL ONARABİLİRİM.BİDE KOPYADIĞIM DOSYANIN UZANTISI SCS
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NYGJNGHJ adlı kullanıcıdan alıntı

BEN DOSYA KOPYALARKEN ŞÖYLE Bİ HATA VERİYORYOR VERİ HATASI VERİ DÖNGÜSEL ATIK DOSYA BOZUKSA NASIL ONARABİLİRİM.BİDE KOPYADIĞIM DOSYANIN UZANTISI SCS

Yapacağın şey çok basit dosya sistemi onarımı ile ilgili herşeyi denedim yapacağım bir şey kalmadı diyorsan, Sıfırdan kurulum yaparmış gibi Windows Xp cdsi ile boot et bütün aşamaları geçtikten sonra dosyaları kopyalama işlemi başlamadan evvel sana makinanda işletim sistemi yüklü olduğunu söyleyecek orada ya kurulumdan çıkabilirsin yada sana gösterdiği işletim sistemini (ki bu senin şu an aktif olarak kullandığın işletim sistemi) R (repair) ile sistemin kullandığı bütün dll ve exeleri bastan kopyalatabilirsin. Dikkat!! (CD ile boot ettikten sonra çıkan repair ekrani degil kurulum esnasında sana makinanda işletim sistemi olduğunu ve ne yapmak istedigini sordugu pencere)
Sponsorlu Bağlantılar

Umarım başarılı olursun.

kaynak
157157157 - avatarı
157157157
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #3
157157157 - avatarı
Ziyaretçi
WİNDOWS CD İM YOK OLSA BİLE OKADAR YUKARLARA ÇIKMAM ZATEN BİŞEW ANLAMAMKBOOT EKRANI FİLAN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
157157157 adlı kullanıcıdan alıntı

WİNDOWS CD İM YOK OLSA BİLE OKADAR YUKARLARA ÇIKMAM ZATEN BİŞEW ANLAMAMKBOOT EKRANI FİLAN

Anliyorum fakat bunlardan baska bilgi bulamadim bu konuda cok uzgunum.

98 cd si ile aç.
Fdisk yap boot kaydını sil ve yeniden partition oluştur.
Ardından formatı bas ama fat 32.
Sonra Xp cd si ile kurulum yap. kurulum sırasında istersen NTFS format atarak dosya sistemini değiştiebilirsin.

Eğer verilerini kaybolmasını istemiyorsan FDISK işleminde sadece C sürücüsünün olduğu partitionu sil ve yeniden oluştur bu şekilde D de bulunan dosyalarına bişey olmaz.

Not : 98 ile formatı attıktan sonra d:\>dir yazdığında bişey göremezsen korkma

D sürürcün hala NTFS bişey görememen normal olacaktır.

kaynak
GHFHGF - avatarı
GHFHGF
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #5
GHFHGF - avatarı
Ziyaretçi
cd diş macununla sil duydum silsem bir şey olurmu
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
12 Ağustos 2009       Mesaj #6
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
NYGJNGHJ adlı kullanıcıdan alıntı

Veri Hatası Döngüsel Artıklık Denetimi

eğer "Veri hatası (döngüsel artıklık denetimi)" hatasını HDD deki bir dosyayı silerken, yeniden adlandırırken yada taşırken veya kopyalarken bu hatayı veriyorsa sırasıyla şu işlemleri yapın.
Başlat\Çalıştır\cmd komutunu verdikten sonra gelen komut konsolu ekranında
CHKDSK /f
yazıp enter a basın
...başka programlar tarafında kullanılmadığından emin olun...(E/H) şeklindeki uyarıya E ye basıp Enterlayın onarma işlemi başlayacaktır tamamlanana kadar bekleyiniz.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
CHFGJFG - avatarı
CHFGJFG
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #7
CHFGJFG - avatarı
Ziyaretçi
bi sorun çıkartmaz dimi şimdiye kadar verdimiz yaptırma fian parasıyla bi tane daha alırdık heralde
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
12 Ağustos 2009       Mesaj #8
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
CHFGJFG adlı kullanıcıdan alıntı

bi sorun çıkartmaz dimi şimdiye kadar verdimiz yaptırma fian parasıyla bi tane daha alırdık heralde

Aynı sorunu bizzat kendim yaşadım ve sorunu bu şekilde çözmüştüm.Ayrıca sisteminize zarar vermeyecek komutlardır
Ancak DVD ve CD den PC ye veri trasferi yaparken bu hatayı alıyorsanız ve bu yöntemle sorununuz çözülmediyse CD veya DVD bozulmuş olabilr. Bunun için yapılacak pek fazla bisey yoktur.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
GDFHFDG - avatarı
GDFHFDG
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #9
GDFHFDG - avatarı
Ziyaretçi
TEŞEKKKÜR EDERİM. HERGÜN BİLGİSAYARIM YANIMDA VEYA BİLGİSAYARLI İNTERNETLİ Bİ BİLLGİSAYAR BULDUĞUM ZAMAN İLAKİ GİRECEM BAĞIMLILIK YAPTI.