Arama

Adminler, moderatörler, eleştirilemez, hakkında yorum yapılamaz kişiler midir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Ağustos 2009 Gösterim: 1.389 Cevap: 8
alpargun - avatarı
alpargun
Ziyaretçi
19 Ağustos 2009       Mesaj #1
alpargun - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar,
Ben, 47 yaşında, serbest meslek sahibi ,sorunu yok denecek kadar az ,huzurlu bir aile yaşantısı olan bir bireyim.
Pc kullanımını 1 yıl önce öğrendim ve en büyük hobim olan amatör balıkçılıkla alakalı nette rasgele bulduğum bir ''Amatör balıkçılık formuna üye oldum.
Bu formun girişinde bulunan ''amatör balıkçılık av limitlerine,, uygun bir av yaparak bu sitede paylaşım yaptım.
Site yöneticileri bu yapılan avın boy limitlerinin ''kanunlara uygun,,fakat kendilerinin vicdani sirkülerine uygun olmadığını dile getirip ,yazdıkları mesajlarla beni ''katil,,diye resmen rencide ettiler.
Ben kendilerine avımın yasal olduğunu,insanların değişik vicdani kanunlarının beni ilgilrndirmeyeceğini,Beni bu konudaki kanunların bağladığını söyledimsede derdimi anlatamadım.
10 tane yönetici aynı söylemde mesajlar yazarak, üzerime geldiler ,hakaretleri hat safhaya ulaştı ve seni buradan atarız diye tehditlere başladılar.
Bende adminlerin eleştirilmesi ve bilginin gelişimi üzerine bir konu açıp paylaşım yaptım ve beni banladılar.
Hiç bir surette saygı kurallarını ihlal etmedim.
Sizlere sorum şu ; Adminler,modöratörler, eleştirilemez,hakkında yorum yapılamaz kişilermidir,veya eleştirilmekten niye çekinirler,rahatsız olurlar,(Başbakan bile eleşririlirken),
Saygı kuralları çerçevesinde bilgi paylaşımı yapılırken, üye tehditle veya ban' la susturularak ,bilgi paylaşımı ve bilginin gelişimi nasıl gerçekleşebilir?veya gerçekleşirmi ?
Bu formu rasgele buldum, inceledim,ve buraya yazmaya karar verdim ,yöneticilerimiz sakın beni yanlış anlamasın,saygılarımla...
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
alpargun adlı kullanıcıdan alıntı

Yok üzülmek değil benimkisi,bu yapılan ve gayet normalmiş gibi görünen,basitçe hareketlerle, bilgi paylaşım yapılıp nasıl geliştirilebilirki,doğru nasıl bulunurveya bulunabilirmi?

Sanal ortamda kişinin temel hareket dayanağı, egosunu tatmin etmesi olduğu sürece, bu sorularınızın ortak tek bir cevabı var; hayır.
Sponsorlu Bağlantılar
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
19 Ağustos 2009       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bunu bu sitede mi yaşadınız?
Sponsorlu Bağlantılar
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
20 Ağustos 2009       Mesaj #3
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Galıba Hayır ThınkerBeLL Amatör bir forumda yaşamış.Onlar muhtemelen Acemi ve çocuktur.Sende dedın ya Alpargun Amatörler Msn Wink
alpargun - avatarı
alpargun
Ziyaretçi
20 Ağustos 2009       Mesaj #4
alpargun - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Bunu bu sitede mi yaşadınız?

Hayır,amatör bir balıkçılık formunda gelişti bu olaylar.
Ayrıca sizinde yayınlamıyacağınızı düşünüyordum açıkçası,şaşırmadım dersem yalan olur!!!.
Çok teşekkür ederim.
alpargun - avatarı
alpargun
Ziyaretçi
20 Ağustos 2009       Mesaj #5
alpargun - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
JappanStar adlı kullanıcıdan alıntı

Galıba Hayır ThınkerBeLL Amatör bir forumda yaşamış.Onlar muhtemelen Acemi ve çocuktur.Sende dedın ya Alpargun Amatörler Msn Wink

Hepsi yüksek tahsilli fakat dediğiniz gibi ''Amatör,, bencede. Formlar da amaç nedir? herhalde bu amaçlarda farklı algılamalara sahibiz.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
20 Ağustos 2009       Mesaj #6
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Hayır,amatör bir balıkçılık formunda gelişti bu olaylar.
Ayrıca sizinde yayınlamıyacağınızı düşünüyordum açıkçası,şaşırmadım dersem yalan olur!!!.
Çok teşekkür ederim.

Estağfirullah..
Saygı sınırları zorlanmadığı, aşılmadığı sürece hiç kimse için "o eleştirilemez" diye bir kural elbette yok. Doğru, tartışılarak bulunan bir olgudur çünkü. Ancak malum sanal ortamda insanların farklı hareketler sergilemeleri çok daha kolay oluyor. Aşılabilir mi? Alınan terbiye ile orantılı bir durum.
Bu gibi sıkıcı durumları fazla ciddiye almayın önerisinde bulunmayı da doğru bulmuyorum diğer taraftan. Ancak yine de üzmemelisiniz kendinizi. Çünkü orta bir yolu, bir çözümü maalesef henüz yok.

Alıntı

Hepsi yüksek tahsilli fakat dediğiniz gibi ''Amatör,, bencede. Formlar da amaç nedir? herhalde bu amaçlarda farklı algılamalara sahibiz.

Forumların amacı tamamen paylaşmaktan ibarettir.
alpargun - avatarı
alpargun
Ziyaretçi
20 Ağustos 2009       Mesaj #7
alpargun - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Estağfirullah..
Saygı sınırları zorlanmadığı, aşılmadığı sürece hiç kimse için "o eleştirilemez" diye bir kural elbette yok. Doğru, tartışılarak bulunan bir olgudur çünkü. Ancak malum sanal ortamda insanların farklı hareketler sergilemeleri çok daha kolay oluyor. Aşılabilir mi? Alınan terbiye ile orantılı bir durum.
Bu gibi sıkıcı durumları fazla ciddiye almayın önerisinde bulunmayı da doğru bulmuyorum diğer taraftan. Ancak yine de üzmemelisiniz kendinizi. Çünkü orta bir yolu, bir çözümü maalesef henüz yok.

Yok üzülmek değil benimkisi,bu yapılan ve gayet normalmiş gibi görünen,basitçe hareketlerle, bilgi paylaşım yapılıp nasıl geliştirilebilirki,doğru nasıl bulunurveya bulunabilirmi?
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
20 Ağustos 2009       Mesaj #8
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Sanal ortamda kişinin temel hareket dayanağı, egosunu tatmin etmesi olduğu sürece, bu sorularınızın ortak tek bir cevabı var; hayır.
alpargun - avatarı
alpargun
Ziyaretçi
20 Ağustos 2009       Mesaj #9
alpargun - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Çok güzel cevap,Birde şu dikkatimi çekiyor!,bu ego tatmini esnasında bir etki alanıda kendiliğinden oluşuyor,ne diğer moderatörlerden ses çıkıyor nede üyelerden ,buda çok kötü bence.