Arama

Crysis için en uygun ekran ayarı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Temmuz 2011 Gösterim: 5.426 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
herkeze merhaba ben crysis oyununu aldım yükledim ama ekran çok yavaş pc özelliklerim:İntel core duo2 2.60ghz 3gb ram 32 bit işlemci en uygun ekran ayarı hangisi olur yardım pls
EN İYİ CEVABI ICE-MAN verdi
Model derken Örn: ATI HD 4890 veya X1550 tarzında olması lazımdı.

Sponsorlu Bağlantılar
Neyse sanırım düşük model bir ekran kartına sahipsin. Bu durumda yapman gereken bütün ayarları en düşüğe almak olacak Crysis grafik leri çok yoğun ve gerçekçi olan bir oyun olduğu için sistemini aşırı derecede kasacaktır ekran kartında zayıfsa bu iş hayli can sıkıcı hale gelir o yüzden yapman gereken tek şey grafik ayarlarını tamamen düşürmen.

ayarları düşürdükten sonra kontrol panelini açarak ( é tuşuna bastığında açılır ) şu konu yaz r_displayinfo 1 bunu yazdığında ekranın sağ üst köşesinde o anki grafik durumuyla ilgili genel bilgiyi göreceksin. FPS kısmında ekranın saniyedeki kare atlama sayısı gösterilir ve bu değer hareket ettikce değişir aldığın FPS oranı düşükse (15 - 20 yada daha az ) bu ekran kartının yetersiz olduğunu gösterir. Bu durumda yapılacak tek şey bütçeye ve sisteme uygun yeni bir ekran kartı almak oluyor..

ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #2
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
Crysis'i oynayabilmen için sadece işlemci ve ram in değil ekran kartınında iyi olması gerekmektedir. Hatta ben sırf Crysis Wars oynayabilmek için yeni bir ekran kartı aldım..
ekran kartının modelinide belirtirsen yardımcı olmaya çalışayım
Sponsorlu Bağlantılar

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ekran kartı modeli ATI
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #4
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Model derken Örn: ATI HD 4890 veya X1550 tarzında olması lazımdı.

Neyse sanırım düşük model bir ekran kartına sahipsin. Bu durumda yapman gereken bütün ayarları en düşüğe almak olacak Crysis grafik leri çok yoğun ve gerçekçi olan bir oyun olduğu için sistemini aşırı derecede kasacaktır ekran kartında zayıfsa bu iş hayli can sıkıcı hale gelir o yüzden yapman gereken tek şey grafik ayarlarını tamamen düşürmen.

ayarları düşürdükten sonra kontrol panelini açarak ( é tuşuna bastığında açılır ) şu konu yaz r_displayinfo 1 bunu yazdığında ekranın sağ üst köşesinde o anki grafik durumuyla ilgili genel bilgiyi göreceksin. FPS kısmında ekranın saniyedeki kare atlama sayısı gösterilir ve bu değer hareket ettikce değişir aldığın FPS oranı düşükse (15 - 20 yada daha az ) bu ekran kartının yetersiz olduğunu gösterir. Bu durumda yapılacak tek şey bütçeye ve sisteme uygun yeni bir ekran kartı almak oluyor..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ekranm aclmıyor videolarmı bakamyom
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Temmuz 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar 2.cb ram 3.00 ghz 1.cb ekran kartı (nvidia) crysis için en iyi ekran modu ne .s