Arama

GTA 4 neden donuyor olabilir?

Güncelleme: 3 Şubat 2015 Gösterim: 9.411 Cevap: 13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gta 4 oyunun kurdum oynadıktan 10 dk sonra oyun donup pc kendine restart atıyor sistemim yeterli..
Sponsorlu Bağlantılar
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #2
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
tam sistem özelliklerinizi belirtirmisiniz..

Sponsorlu Bağlantılar
Restart atmasının sebebi büyük olasılıkla sisteminizin (cpu - vga ) çok ısınmasından dolayı olabilir restart attığında bios dan sıcaklıkları kontrol edin..

Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
12 Eylül 2009       Mesaj #3
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

gta 4 oyunun kurdum oynadıktan 10 dk sonra oyun donup pc kendine restart atıyor sistemim yeterli..

Kasa içi sogutman yeterli olmayabilir işlemci ve ekran kartınızın ısı değerlerini kontrol ediniz. Eğer
işlemci ısısı 70- 80 derecelere çıkıyorsa restart atması normal, böyle bir durum varsa işlemci termal macununu yenileyerek ısıyı düşürebilirsiniz extra fan takviyeleri yapmakta ısıyı düşürecektir.

Eğer sisteminize yeni bir donanım eklediyseniz
Supply gücü yetmiyor olabilir.Yada Power Supply ömrü bitmiştir yetersiz yada kesik voltaj çıkışı yaptığından dolayı bilgisayarınız reset atıyor olabilir.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bizdede donuyor acaba kim biliyorsa diye bilirmi benim mesenem me göndersin ****** orda beni kaydedin orda konusuruz hemde söyleiz
Son düzenleyen ICE-MAN; 16 Kasım 2009 19:36 Sebep: msn adresi verilmesi yasak. sorunlarınızı buradan çözümlemeye çalışın..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya çok donuyo evet ama Gta Türk te donuyo...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar;gta 4 bende de donuyor.sistemim şu:
hp g 62-b10st laptop
İşlemci: Intel® Core™ i5-460M 2,53 GHz, Düzey 3 önbellek 3 MB (Çift çekirdek)
Ram: 2 GB DDR3
Ekran Kartı: Paylaşımsız 1 Gb ATI Mobility Radeon™ HD 5470
Hdd: 500 Gb
İşletim Sistemi: Wndows 7 Ultimate 32 Bit

Oyunu yükleyeli bir hafta oldu. İlk 5 gün boyunca neredeyse aralıksız oynadım. Başta; ekran ayarları high idi ve sürekli donma yaşıyordum. Sonra,ekran ayarlarını low yaptım ve o andan sonra en ufak bir donma sorunu yaşamadım.Ancak;son 2 gündür oyun sürekli donuyor. Arabaya binerken,yürürken vs ekran öylece kalıyor sonra devam ediyor kaldığı yerde. Bu sırada;o an etrafta ne ses varsa onlar da takılıyor. Patch'lerden sadece ikisini bulabildim. Bu yüzden;sadece ikisi yüklü. Ama,zaten ilk 5 gün de sadece 2 patchle hiç donma sorunu olmadan oynuyordum. Lütfen; yardım edin bana.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya qercekten bi aralar acmıyodm donuyo die sonra actım cok qüzel calıstı donmadan sonra da donmaya basladı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oyuna giriyorym oynuyorum bi 10 15 dk sonra
oyun donuyo ondan sonra biraz bkliyo sonra maviş ekran çıkıyor pc resleniyor beden acaba bilen varsa sölesin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
oyuna giriyorym oynuyorum bi 10 15 dk sonra
oyun donuyo ondan sonra biraz bkliyo sonra maviş ekran çıkıyor pc resleniyor beden acaba bilen varsa sölesin

Kaynak: GTA 4 neden donuyor olabilir?

Kardeşim PC'nin sıcaklıgı iyi ama oyuna girince işlemci yük altında oluyor buda işlemciyi zorlar oda ısınma yapar yani anlıcan ISINMA SORUNUN VAR !!! //
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar herkes kontrollerden w.a.s.d yi ok işaretleri ile yerini değiştirsin oluo bende aradım buldum
donma felan kalmıo