Arama

Oyunda siyah ekran ve donma sorunu neden kaynaklanıyor olabilir?

Güncelleme: 27 Haziran 2014 Gösterim: 10.159 Cevap: 16
bymurderer - avatarı
bymurderer
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #1
bymurderer - avatarı
Ziyaretçi
S.a arkadaşlar benim bir sorunum var
Bilgisayarımın Özellikleri:
Sponsorlu Bağlantılar
MSI K9AGM2 anakart
Amd Athlon 64 3200+ 2.00 Ghz işlemci
2 GB ram DDR2
Ati Radeon x1250 700MB onboard ekran
gibi özellikte bilgisayarım var ancak oyun oynamaya kalktığımda 5 dk oynayabiliyorum sonra ekran siyah oluyor ve pc donuyor. Oynamaya kalktığım oyun ağır bir oyun olsa bişey değil ama GTA Vice City'de bile donuyor. Teknik Servise sordum driver'i yanlış yüklemişşindir dedi yanlş yüklemediğimden eminim sağ tık yaptığımda Ati Catalyst Control Center yazısıda var ama sorun nerde hala çözmüş değilim bilen bir arkadaş cvp verirse sevinirim şimdiden teşekkürler..
Selametle
beekoo - avatarı
beekoo
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #2
beekoo - avatarı
Ziyaretçi
İşletim sistemi olarak Windows Vista mı kullanıyorsun?Eğer öyle ise ekran kartın işletim sistemine uyumsuz.İstersen buradan bakabilirsin.Ben de eski bilgisayarımda XP'den Vista'ya geçmiştim bende de oyunlar donuyordu.Bir an önce XP'ye geçiz yap sorun hallolacaktır. Msn Wink
Sponsorlu Bağlantılar
bymurderer - avatarı
bymurderer
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #3
bymurderer - avatarı
Ziyaretçi
hayır windows xp kullanıyorum
2-3 ay önce ne olur ne olmaz deyip vista kurdum verdiğin linkten driver'ını indirdim ama sonuç yine aynı xS
beekoo - avatarı
beekoo
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #4
beekoo - avatarı
Ziyaretçi
Fakat ben Windows XP'yi seçmeme rağmen Ati Radeon x1250 driveri gözükmüyor.Siz ATI'nın sitesinden nasıl güncelleme yaptınız onu çözemedim.İsterseniz bir de aşağıda verdiğim linkten güncellemeyi deneyiniz.

ATI Radeon X1250 drivers for Windows XP
bymurderer - avatarı
bymurderer
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #5
bymurderer - avatarı
Ziyaretçi
ben güncellemeyi Linkteki siteden yapmıştım zaten 9.2 sürümünden daha yüksek sürümü hata veriyor en son 9.2'de kaldım

ayrıca Burdaki sitede ati radeon x1250 görünmüyor demiştin ya win xp 32 bit'i seçtikten sonra sağdan integrated/motherboard'i seçince Ati Radeon X1250 görünüyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar oyun oynarken birdenbire siyah ekran görünüyor ve pc ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu nasıl giderebiliriz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
o sorun bendede oluyodu vice city ultimate yaması filan veya (genel olarak) yama varsa onu silip açmayı dene ben yapmıştım sorun çözüldü
recepkaymak - avatarı
recepkaymak
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #8
recepkaymak - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle ekran kartu uyumsuz yada oyuna yetmiyorsa böyle sorunların çıkması doğaldır. (basit yöntem) bunu nasıl anlarız ; oyun yüklerken readme.txt adlı metin dosyasından minumum ekran kartının özeliklerine bakabilirsiniz. ekran kartı driverlarınızı yüklemeniz gerekmektedir.bazı işletim isistemleri için büyük sorun olmasada çoğunda bu başlı başına sorundur.yineden oyun sorun çıkarıyorsa oyun dosyası zarar görmüş olabilir.oyunu tekrar yüklemeniz yada oyunu onarmanız sorunu çözebilir. bazen oyunlarıun hatalarına göre oyunların resmi sitesinde yamalar yayınlanabilir.buda sorunu çözmeye yardımcıdır.
faxo1297 - avatarı
faxo1297
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #9
faxo1297 - avatarı
Ziyaretçi
İşlemci İyi Ama ram Kötü Ram 4gb olsa ii olurdu
Msn WinkMsn WinkMsn WinkMsn Wink
faxo1297 - avatarı
faxo1297
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #10
faxo1297 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar oyun oynarken birdenbire siyah ekran görünüyor ve pc ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu nasıl giderebiliriz?

Anakartı Deiştir Ama Anakart Biraz Pahalıdır İnşallah Garantisi Vardır