Arama

Word sorununu çözmemde yardım edebilir misiniz?

Güncelleme: 17 Ekim 2015 Gösterim: 4.495 Cevap: 3
LOL_35 - avatarı
LOL_35
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #1
LOL_35 - avatarı
Ziyaretçi
Wordu açtığımda aşağıdaki yazılar çıkıyor.Bu yazıları kapatmak için ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Çalıştırmak istediğiniz fonksiyon makro içeriyor ve içeriği için makro dil desteği gerekiyor.Bu yazılım yüklendiğinde siz(veya yöneticiniz) makro veya denetim desteğini yüklememeyi seçmişsiniz

Bu hata aşağıdaki nedenlerle oluşabilir:
Makro güvenliği:
Çok Yüksek olarak ayarlandı ve uygulama imzalanmış bir makroyla karşılaştı. Ancak makro otomatik olarak devre dışı bırakılmıştı. Makroyu etkinleştirmek için aşağıdaki yordamı kullanın:
Araçlar menü seçeneğini belirleyin ve sonra Makro ve Güvenlik'i seçin. Ekrana gelen Güvenlik iletişim kutusunda, güvenlik düzeyini Yüksek radyo düğmesine basarak Yüksek olarak ayarlayın.
Dosyayı ve uygulamanın bilgisayarda çalışmakta olan tüm örneklerini kapatın (ayrıca çalıştırmakta olduğunuz uygulamayı kullanan diğer tüm uygulamaları da kapatın).
Dosyayı yeniden açın, güvenilirlik sertifikasının ayrıntılarını inceleyin ve yayıncıdan gelen sertifikaya güveniyorsanız Bu yayıncıdan gelen makrolara her zaman güven kutusunu işaretleyin.
Makronun çalışmasına izin vermek için Etkinleştir düğmesini tıklatın.
Yüksek olarak ayarlandı ve uygulama imzalanmış bir makroyla karşılaştı. Ancak dosyayı açarken makro uyarısı tarafından komut istendiğinde siz Devre Dışı Bırak'ı seçtiniz. Makroyu etkinleştirmek için aşağıdaki yordamı kullanın:
Dosyayı ve uygulamanın bilgisayarda çalışmakta olan tüm örneklerini kapatın (ayrıca çalıştırmakta olduğunuz uygulamayı kullanan diğer tüm uygulamaları da kapatın).
Dosyayı yeniden açın, güvenilirlik sertifikasının ayrıntılarını inceleyin ve yayıncıdan gelen sertifikaya güveniyorsanız Bu yayıncıdan gelen makrolara her zaman güven kutusunu işaretleyin.
Makronun çalışmasına izin vermek için Etkinleştir düğmesini tıklatın.
Yüksek veya Çok Yüksek olarak ayarlandı ve makro imzalanmamıştı ve uygulama tarafından otomatik olarak devre dışı bırakıldı. İmzalanmamış makroya güvenebileceğinizi doğruladıysanız makroyu etkinleştirmek için aşağıdaki yordamı kullanın:
Araçlar menü seçeneğini belirleyin ve sonra Makro'yu ve Güvenlik'i seçin. Ekrana gelen Güvenlik iletişim kutusunda, Orta radyo düğmesini tıklatarak güvenlik düzeyini Orta'ya ayarlayın.
Dosyayı ve uygulamanın bilgisayarda çalışmakta olan diğer örneklerini kapatın.
Dosyayı yeniden açın ve imzasız makronun çalıştırılması için izin vermeniz istendiğinde Etkinleştir düğmesini tıklatın.
Makroyu kabul ettiğinizde, makro güvenlik düzeyini önceki ayarına döndürün.
Uygulamanızın başka bir örneğinin güvenlik ayarları kilitlenmiş ve güvenlik ayarlarının değiştirilmesine izin verilmiyor.
Güvenlik ayarlarınızı değiştirirken Office ile ilgili tüm uygulamaları ve aynı uygulamanın diğer örneklerini kapatmanız önerilir.
Visual Basic for Applications (VBA) bilgisayarınızda yüklü değil.
VBA yüklü değilse, VBA makrolarına iliştirilmiş güvenlik sertifikaları kabul edilemez. Bu nedenle, gerekli makro yorumlayıcı sistemde yüklü olmadığından, çalıştırılmak istenen VBA makroları, güvenlik sertifikası iliştirilmiş olsalar da, çalıştırılamazlar. Bu hataya neden olabilecek iki senaryo vardır:
Yöneticiniz VBA'yı yüklememeyi seçmiştir
Çalıştırdığınız Office sürümü varsayılan olarak VBA'yı yüklemez
VBA'yı yüklenebilir özellik olarak sağlamayan bir Office örneği çalıştırıyorsanız, Office sürümünüzü VBA makroları çalıştıracak şekilde yükseltmeniz gerekir.
Güvenlik sertifikası geçersiz - (bu olduğunda, Etkinleştir düğmesini seçemezsiniz).
Bu sertifika artık güvenilir değildir, çıkaran yetkili tarafından iptal edilmiştir veya hasarlıdır. Bu sertifikanın sisteminiz tarafından artık geçerli olarak tanınmamasının, araştırmanız gerektiren birkaç nedeni olabilir. Geçersiz sertifika içeren makrolara güvenmemeniz ve bunları çalıştırmamanız önerilir.
Bu konuyla ilgili bir sorun giderme yardım konusu çevrimiçi olarak bulunabilir.
Bu hata iletisi hakkında daha fazla çevrimiçi bilgi.
Fırat.Duran - avatarı
Fırat.Duran
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
2 Temmuz 2013       Mesaj #2
Fırat.Duran - avatarı
VIP Limitlerimi çoktan aştım!
Office programını yüklerken karşınıza çıkan seçeneklerden tümünü bilgisayarımdan çalıştırı işaretleyin.
Sponsorlu Bağlantılar
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
3 Temmuz 2013       Mesaj #3
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
ben hiç bişey anlamadım bundan Msn Confused
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
giriş bolumunde yazı tipinin yanında paragraf ve onun hemen yanında kucuk buton var.
satır ve sayfa sonu yazılan sekmede ordakılerın ne anlama ve ne ıse yarar....
lutfen yardım edın odew bu lıseye gıdıyorum ama anlamadım...
sımdıden tesekkurler...