Arama

Sağlık ve sağlığın korunmasıyla eğitim arasında nasıl bir ilişki vardır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Aralık 2015 Gösterim: 7.467 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağlık ve sağlığın korunmasıyla eğitim arasında nasıl bir ilişki vardır?
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Hem eğitimle sağlık, hemde sağlığın korunmasıyla eğitim arasında yakından bir ilişki vardır. İnsan sağlığı hem kişi için, hem de toplumlar ve ülkeler için çok değerlidir. Kişilerin sağlığın önemini anlamaları, buna bağlı önlemler almaları, kendilerini korumaları ve sağlık kuruluşlarına ve sağlıkla uğraşan kişilere inanıp güvenmeleri için eğitim almaları gerekir.
Bu amaçla hem okullarda, hem sağlık kurumlarında, hem de medyada pek çok kampanya yürütülmektedir. Okullarda öğrenciler ve aileleri, hastanelerde hastalar, hasta yakınları ve elbette sağlık çalışanları sürekli eğitilmekte ve bilgilendirilmektedirler. Son yıllarda ülkemizdeki eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim daha da titizlikle uygulanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
Lise ya da Üniversite eğitimi almakla yeterli sağlık bilgilendirmesi almak aynı değildir. Okullardaki Sağlık Dersleri önemli olmakla birlikte yeterli olmayabilir. Sağlık için, sağlığımızı korumak için, sağlık kurumlarının kendilerinden, onlara ait yayınlardan ve medyadaki basılı, görsel ve periyodik yayınlardan da yararlanabiliriz. Bu derslerle, kitap, broşür, panel, seminer, vb. yollarla eğitimle donanıp, kendimizi, çevremizi, yakınlarımızı ve yaşadığımız dünyayı koruyup sağlıklı bir yaşama uygun hale getirebiliriz.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğitim ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SAĞLIK VE SAĞLIĞIN KORUNMASIYLA EĞİTİM ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VARDIR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sağlık ve sağlığın korunmasıyla eğitim arasındaki ilişki

sağlık ve sağlığın korunmasıyla eğitim arasında nasıl bir ilişki vardır?
Son düzenleyen Misafir; 4 Ekim 2009 21:30 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #5
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Hem eğitimle sağlık, hemde sağlığın korunmasıyla eğitim arasında yakından bir ilişki vardır. İnsan sağlığı hem kişi için, hem de toplumlar ve ülkeler için çok değerlidir. Kişilerin sağlığın önemini anlamaları, buna bağlı önlemler almaları, kendilerini korumaları ve sağlık kuruluşlarına ve sağlıkla uğraşan kişilere inanıp güvenmeleri için eğitim almaları gerekir.
Bu amaçla hem okullarda, hem sağlık kurumlarında, hem de medyada pek çok kampanya yürütülmektedir. Okullarda öğrenciler ve aileleri, hastanelerde hastalar, hasta yakınları ve elbette sağlık çalışanları sürekli eğitilmekte ve bilgilendirilmektedirler. Son yıllarda ülkemizdeki eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim daha da titizlikle uygulanmaktadır.
Lise ya da Üniversite eğitimi almakla yeterli sağlık bilgilendirmesi almak aynı değildir. Okullardaki Sağlık Dersleri önemli olmakla birlikte yeterli olmayabilir. Sağlık için, sağlığımızı korumak için, sağlık kurumlarının kendilerinden, onlara ait yayınlardan ve medyadaki basılı, görsel ve periyodik yayınlardan da yararlanabiliriz. Bu derslerle, kitap, broşür, panel, seminer, vb. yollarla eğitimle donanıp, kendimizi, çevremizi, yakınlarımızı ve yaşadığımız dünyayı koruyup sağlıklı bir yaşama uygun hale getirebiliriz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğitim ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğitim ile sağlık arasında nasıl bır ilişki vardır?
YusufMC - avatarı
YusufMC
Ziyaretçi
2 Aralık 2015       Mesaj #8
YusufMC - avatarı
Ziyaretçi
sağlık olmassa eğitim olamaz eğitim olmazsa sağlık zor bulunur huzur olmaz cahillik olur...