Arama

Reklam sitelerinin açılmasının nedeni nedir?

Güncelleme: 30 Aralık 2014 Gösterim: 6.524 Cevap: 12
isyankar241 - avatarı
isyankar241
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #1
isyankar241 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bilgisayarım da durduk yere reklam sitesi açılıyor ancak ctrl alt delete ile kapatabililyorum 5 10 dk. bir yine geliyor birde benim bilgisayarımda hem ie var hemde mozilla mozillada bir problem yok problemin biride ie da in ternet giriş sayfasını google yapıyorum bilgisayarı aç kapa ya fixarama diye bir yer oluyor ya da temlatorx diye bir site oluyor hemde değiştirme yeri kitleniyor çalıştır regedit yapıyorum ordan açıp tekrar goole yapıyorum bilgisayarı aç kapa yine aynı oluyor antivirüs olarak eset nod 32 kullanıyorum o bişey bulmuyor bir kaç kişiye sordum trojan girmiştir dediler bir kaç program verdiler(combofix,adavere,vb) işe yaramadı ama belki sizin bildiğiniz daha iyi programlar daha iyi çözümler vardır lütfen çoğu problemi kaç defa çözdüm ama bu 2 problemle uzun süredir çözemedim yardım edin rice ed.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynı Sorun Bende de var daha çözümünü Bulamadım ne yazıkki Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
isyankar241 - avatarı
isyankar241
Ziyaretçi
29 Nisan 2010       Mesaj #3
isyankar241 - avatarı
Ziyaretçi
tek çözüm format Msn Sad ben halllettim formatla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
explorerıma fixarama.net diye bi giriş sayfası geldi ne yaptım ettim onu silmeye calıştım ama siliyorum 10 dk sonra tekrar giriş sayfası o oluyo yardım edin bana facebooktan hamza akçakaya adresinden ulaşabilirseni sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardes bende denemediğim yol kalmadı her soyleneni yaptım fix aramadan kurtulamadım sen halledebildin mi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fixarama virusu ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum. söylenilen herşeyi yaptım. regedit-main.combo. başka bir alternatif varmı. kendi yöçntemiyle çözen arkadaşlar zahmet edip biizimlede paylaşsalar. işleri bitince ugrayan olmuyor masallah...
Cimcirik - avatarı
Cimcirik
Ziyaretçi
14 Aralık 2010       Mesaj #7
Cimcirik - avatarı
Ziyaretçi
bu konuda kesin bir yöntem yokmu acaba. format dışında tüm yolları denedim. cd de yok formatta atamıyorum. nasıl olacak bilemedim artık. mozillada sorun yok ama ie de çözülmüyor olay... sayın admin sizin bir fikriniz yokmu.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı şey bendede var
HİÇ KİMSE - avatarı
HİÇ KİMSE
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #9
HİÇ KİMSE - avatarı
Ziyaretçi
ComboFix ile tara bu virüs kendini sistem 32 içine kopyalar ve kendini çok iyi gizleme özelliğine sahiptir. Regeditten yaptığın hiçbir işlem onu durduramaz. yolunu biliyor isen cmd den yap. ama anladığım kadarı ile orta seviye bi kullanıcı bile değilsin. bilgisayarında MyWay ve MyBar klasörlerini bul ve kaldır. Bulamaz isende sorun değil. ComboFix ile tara o zaten karantinaya alıyor. sonra internet exploreri kaldır. tekrar yükle. hatta combofix ile tekrar tara. sorunun çözülecektir. ben daha yeni uğraşmaya başladım. şimdilik başarılı ama sonu ne olur bilemiyom. çünkü bu virüs kendini çok iyi gizleme ve kopyalama özelliğine sahip. Antivirüs proğramları işe yaramıyo. bilgisayara arattırdım bulamıyo. adınıda değiştiriyo olabilir. emin değilim. çok tehlikeli olabileceğini düşünüyorum. çünkü alışveriş sitesi. neden bir virüs kendini tanıtmaya kalksınki. Aranızda bu işin Hukuk yolunu bilen varsa mahkemeye versin. ve bu siteden tazminat istesin. hatta ödeyemeyecekleri kadar tazminat istesin. bide polis olan varsa bu sitenin bu virüs ile kişilerin banka hesaplarına ulaşmak isteyip istemediğinide öğrensin. başka birileride bu siteden banka hesaplarına ulaşmaya çalışabilir. kimseyi kesin suçlamak doğru değil. ama format atmanızı öneririm. bilen birinden yardım alın. ful format yapın. virüsün tehlikeli olma ihtimali var.

---------- Mesaj tarihi 12:48 ---------- Önceki mesaj tarihi 12:44 ----------

combofix dışında bütün söylenilenler bu soruna çözüm değil. combofix bende bu sorunu çözmüş görünüyor. önemli bi durumunuz yoksa muhakkak ful format atın. "amvo.exe" diye bi virüs. ama ismi değiştirilmiş olabilir. başkaca bi şeylerde bulursam yazıcam.

---------- Mesaj tarihi 12:52 ---------- Önceki mesaj tarihi 12:48 ----------

ComboFix – Amvo.exe Virüsü Temizleyici - En Kısa - enkisa.net
bu sayfa size yardımcı olacaktır.
ReaLShe - avatarı
ReaLShe
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #10
ReaLShe - avatarı
Ziyaretçi
Maalesef bendede vardı o illet format attım olmassa virüs tarayıcısı ile taratırsanda geçebiliyor