Arama

Öğretim, strateji, yöntem, teknik ve taktik ne demektir?

Güncelleme: 20 Kasım 2010 Gösterim: 13.889 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben çocuk gelişimi bölümündeyim öğretmenim bir ödev verdi ;öğretim,strateji,yöntem,teknikve taktik.Bu kavramları açık bi şekilde istiyor acaba bana yardımcı olurmusunuz
Sponsorlu Bağlantılar
Deadlylady - avatarı
Deadlylady
Ziyaretçi
20 Kasım 2010       Mesaj #2
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Burasi sizin odeviniz bizim odevimiz sitesi falan degil biz bunun ancak aciklamasini size verebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Öğretim, öğretme faaliyetlerinin önceden hazırlanmış bir program çerçevesinde amaçlı, planlı, düzenli ve kontrollü olarak yapıldığı yerler okullardır. Okullarda yapılan öğretme faaliyetleri ise, öğretim olarak adlandırılmaktadır.
“Öğretim, bir öğretmeler, öğrenmeye dönük faaliyetler manzumesi veya kurumsallaşmış öğretmeler topluluğudur.” Başka bir deyişle öğretim, öğretme ve öğrenme faaliyetlerinin bileşkesidir. Yani öğretim,öğretme ve öğrenmeyi birlikte kapsamaktadır.

Strateji veya sevkülceyş, uzun vadede önceden belirlenen bir amaca ulaşmak için izlenen yoldur.
Temelde askeri bir terim olan strateji, bir ulusun veya uluslar topluluğunun, barış ve savaşta benimsenen politikalara en fazla desteği vermek amacıyla politik, ekonomik, psikolojik ve askerî güçleri bir arada kullanma bilimi ve sanatıdır.
"http://tr.wikipedia.org/wiki/Strateji" adresinden alındı.

Yöntem

Bir amaca erişmek için izlenen, tutulan yol, usul, sistem.
Bilimde belli bir sonuca erişmek için, bir plana göre izlenen yol, metot.

Teknik
Bir sanat, bir bilim, bir meslek dalında kullanılan yöntemlerin tümü. Fizik, kimya, matematik gibi bilimlerden elde edilen verileri iş ve yapım alanında uygulama, uygulayım. Bu uygulamaya dayanan, bu uygulamaya ilişkin. Yol, beceri, yöntem. Teknikle ilgili bir sanata, bir bilime, bir mesleğe özgü olan.

Taktik

Türlü savaş araçlarını belli bir sonuca ulaşmak amacıyla etkili biçimde birleştirerek ve kullanarak kara, deniz veya hava savaşını yönetme sanatı.
İstenen sonuca ulaşmak amacıyla izlenen yol ve kullanılan yöntemlerin tümü
Örnek: Hayatında ilk ve son defa başvurduğu taktik de bu oldu. T. Buğra