Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Nisan 2013  Gösterim: 9.079  Cevap: 10

Enerji veren yiyecekler hangileridir?

Misafir
7 Ekim 2009 15:52       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
enerji veren yiyecekler
EN İYİ CEVABI GüNeSss verdi
Portakalsmilev Elmasmilev Yoğurt: Yavaş sindirilen karbonhidrat grubunda bulunurlar. Bu sayede vücut için uzun süreli bir besin kaynağı olarak kullanılırlar ve enerji verirler.

Ay çekirdeği: İçerdiği magnezyum ile kas ve sinir sisteminin normal düzeyde çalışmasına yardımcı olur. Kalp ritmini düzenler ve kemikleri güçlendirir. Vücutta gevşeme ve dinginlik duygusu yaratır.
Sponsorlu Bağlantılar

Ton Balığı: Beden sağlığı için en faydalı yiyeceklerden biri olan ton balığı içeriğinde protein bulundurur. Bu sayede vücuttaki kasların yenilenmesini sağlar ve enerji seviyesini yükseltir.

Kivi: İçeriğinde bol miktarda C vitamini bulundurur. 1 adet kivi günlük C vitamini ihtiyacının yüzde ellisini karşılar. Bu sayede kendinizi daha enerji dolu hissetmenizi sağlar.

Kuşburnu Çayı: Kuşburnu meyvesi taze ya da kuru olarak tüketildiğinde vücuda C vitamini sağlar. Günde 2 fincan içeceğiniz taze demlenmiş kuşburnu çayı hem sinirleriniz gevşemesine hem de kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Çilek: Yaz mevsimin en güzel meyvelerinden biri olan çileksmilev içerdiği vitamin ve minerallerle vücuda sayısız fayda sağlıyor. En önemli özelliklerinden biri ise kendinizi bitkin hissettiğinizdesmilev hemen enerji verebiliyor olması. 1 kâse çilek yiyerek aradaki farkı siz de görebilirsiniz.

Yeşil Biber: Özellikle çiğ olarak tüketildiğinde yüksek oranda C vitamini alabilirsiniz. Salatalarınızın içine ekleyerek yediğinizde kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

Çikolata: Yapılan araştırmalar göstermiştir ki çikolata mutluluk hormonunu tetikliyor ve enerji veriyor. Akşamüzeri kendinizi yorgun hissettiğinizde ya da kan şekerinizin düştüğünde bir parça çikolata yemek iyi gelecektir.

Su: Hayatın olmazsa olmazı… Günde 2 litre su içmek formunuzusmilev kemiklerinizismilev cildinizi ve kas sisteminizi korur. Masanızın üzerinde hep bir bardak su buldurun ve her fırsatta için. Hafif soğuk susmilev enerji seviyenizi yükseltecektir.

kaynak:


Deadlylady
19 Kasım 2010 20:02       Mesaj #2
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Kısa süre enerji veren gıdalar


Kurabiyeler, fırın yemekleri, çikolata ve şekerler, soda ve meyve suları..

Basitçe şekerle doldurulmuş bu gıdalar enerjinizi kısa süreliğine yükseltse de, insülin seviyenizi yükselteceği için enerjiniz kısa süre sonra biter.

Kafein

Her ne kadar bazıları için kısa sürede sonuç veren bir gıda olsa da yan etkileri de olabilir. Eğer kafein bağımlısı olduysanız, bu alışkanlığınızdan yavaş yavaş kurtulun. Böylece doğal enerjiye kavuşabilirsiniz.

Uyuşukluğa Sebep Olan Gıdalar
Karbonhidratlar

Karbonhidratlar beyninizdeki serotonin düzeyini değiştirerek sakinlik ve rahatlama hissi verirler. Bu uyku öncesi çok iyi gelse de gün ortasında o kadar da istenmez


kaynak:baybul.com
Misafir
8 Ocak 2011 21:43       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar aradım ama bulamadım Su enerji verici bir besin midir?? acil cevap lütfennnn!!!
Misafir
10 Mart 2011 19:20       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet besindir
Misafir
28 Eylül 2011 17:04       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ilk okul 5 e gidiyorum ödev yapmak için girdim ama olmadı lütfen birseyler daha ekleyinn
Misafir
13 Ekim 2011 20:16       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kısaca yazsanız olmuyormu?
bilimci12
13 Ekim 2011 20:22       Mesaj #7
bilimci12 - avatarı
Ziyaretçi
karbonhidratlar bir numaralı enerji kaynağıdır bunun içni lifli besinler yani ekmek buğday un gibi besinler tüketilmelidir ayrıca balık süt yağ ceviz peynir ve nişasta gibi besinlerdede bulunur
GüNeSss tarafından gönderilmiş olan #8 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
bilimci12
13 Ekim 2011 20:31       Mesaj #9
bilimci12 - avatarı
Ziyaretçi
soda--- meyve suyu ---fırın yemekleri---- çikolata ve şekerler-----
BERK_16
18 Kasım 2012 20:12       Mesaj #10
BERK_16 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar yarın beden sınavım varda uçmam lazım Msn Happy) çok enerji veren (yiyecek içecek) söyleyebilirmisiniz acilllllllCevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç