Arama

Atatürk'ün askeri ve liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler nedir? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Ekim 2012 Gösterim: 79.121 Cevap: 78
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2011       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
atatürk dünyaya gelmiş en modern,vatansever ve akıllı insandır.

Sponsorlu Bağlantılar
1.dünya savaşı sırasında yabancı bir gazetenin yazarı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2011       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bana çok ama çok acil M.Kemal ATATÜRK'ün askeri ve liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler lazım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2011       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
atatürk'ün askeri yetenekleri liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler?lütfen biri yardım etsin arıyorum bulamıyorum yaaa lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2011       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya beylerr acill atatürkün yetenekleri ve askeri özellikleri ile ilgili söylenmiş sözler lazımmmm!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bana yardım edebilir misiniz ? İnkılap dersinden ödevim var yapmam gerekiyor. Yardım ederseniz çook sevinirim. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yardım edin lütfenn
???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2011       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa atatürkün askeri yetenekleri ve liderlik özellikleri ile ilgili söylenmiş sözler diyorum aceleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee noolur yardımcı olun yaa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2011       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk askeri yetenekleri ile liderlik özellikleri hakkında söylenmiş sözler

Yalnız bir asker değil, aynı zamanda yüzyılımızın bir daha göremeyeceği bir dahi idi.
Profesör SEKRETAN

Savaş sonrası döneminin en yetenekli liderlerinden biri.
New York Times

Dünya sahnesinden tarihin en dikkatli, çekici adamlarından biri geçti.
Chicago Tribune

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır. Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’ nin doğması, yeni Türkiye’ nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye’ de giriştiği derin ve geniş inkilaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.
John F. KENNEDY (A.B.D. Başkanı, 10 Kasım 1963)

Dünyanın, çağdaş, en büyük kişilerinden biri.
Le Jour-Echo de Paris

Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, bu adam, bütün rütbeleri, kazanmıştır. O memlekete, bulabilecek en şerefli isim Ona verilmiştir.
Mercel Sauvage(Gazeteci)

Sırasıyla ihtilalci ve asi, sonradan muzaffer bir kumandan olan “Türklerin babası” Yeni Türkiye’ yi yarattı, sultanları kovdu, kadınlara hürriyet verdi fesi kaldırdı, ülkesinde radikal bir inkilap yaptı.
Paris-Soir’ den

O, Türkiye’ nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye’ nin Avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.
Times Gazetesi

Savaş Türkiye’ yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk’ ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’ nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye’nin Ata’ sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.(1938)
Winston CHURCHILL İngiltere Başbakanı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2011       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen söyleğin bu bnim işime yaramzz ??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2011       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hemen bana askeri ve üstün yetenekleri hakkında söylenmiş sözleri bulabilir misiniz lütfen Msn Sad